Strona główna Kultura we Wrocławiu Chór Alexandrowa w Polsce

Chór Alexandrowa w Polsce

5 czytanie w minutach
0
0
205

Już niedługo w Polsce będzie można obejrzeć wyjątkowe widowisko. Jedyny w swoim rodzaju Chór Alexandrowa to bardzo znana grupa artystyczna na świecie. Czym się wyróżnia? Niezwykłym brzmieniem, najwyższej klasy baletem oraz wyjątkowych wachlarzem środków artystycznych. Muzyka rosyjska i balet to niezwykłe połączenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy je zobaczą.

Tradycyjne, kolorowe stroje tancerzy, mundury chórzystów i muzyków oraz profesjonalni śpiewacy i choreografowie dbają o poziom artystyczny wydarzenia na każdym jego etapie. Wieloletnia tradycja chóru to gwarancja najwyższej jakości.

Historia Chóru

Początki Chóru Alexandrowa sięgają 1928 roku – początkowo zespół tworzyło 12 artystów. Zespół taneczny armii czerwonej stopniowo ewoluował w narodową grupę taneczną Rosji. Obecnie reprezentuje państwo i przybliża jego kulturę, dzięki czemu jest jego piękną wizytówką. W trakcie II Wojny Światowej grupa dała blisko 1500 koncertów, zagrzewając do walki w tym trudnym okresie. Po wojnie, w 1948 roku wystąpili w Berlinie dając pokojowy koncert.

W 2016 roku w tragicznym wypadku zginęło kilkudziesięciu solistów i członków baletu (pozostali członkowie chóru, baletu i orkiestry lecieli  innym samolotem), dlatego teraz Chór Aleksandrowa występuje w odbudowanym składzie. Ogrom pracy włożony w rekrutowanie nowych członków zespołu przyczynił się do utrzymania najwyższego poziomu grupy.

Męski chór po raz kolejny odwiedzi nasz kraj, zaskakując fanów nowym repertuarem. Zaśpiewanych zostanie wiele polskich utworów, które będą niezwykłą gratką dla fanów.

Obecnie Chór Alexandrowa ma za sobą ponad 2200 koncertów wykonanych w 80 krajach świata, grał już na każdym kontynencie.  Liczebność chóry to ok. 60 tancerzy, 40 muzyków i 100 chórzystów. Każdy członek zespołu powiada wykształcenie muzyczne oraz wieloletnie doświadczenie, które zapewnia najwyższą jakość poziomu artystycznego.

Wszystkie koncerty Chóru Alexandrowa to wyjątkowe wydarzenia,

które odbywają się we wspaniałej atmosferze – na koncertach sale są wypełnione po brzegi, a po występie wszyscy są zachwyceni muzyką i tańcem jaki proponują twórcy.

Zapraszamy na koncerty!

Podczas koncertu nie zabraknie słynnych utworów „Katjusza”, „Kalinka”, pięknej pieśni „Oczy cziornyje”. Specjalnie dla polskiej publiczności przygotowane zostały również utwory polskojęzyczne. Jesteśmy przekonani, że publiczność będzie zachwycona i że między muzykami i widzami wytworzy się swoista nić porozumienia między Słowianami.

Trasa Chóry Alexandrowa

  • Bydgoszcz, 7.12, godz. 19.00 Hala Łuczniczka – ceny biletów od 130 do 200 zł,
  • Wrocław, 8.12, godz. 18.00 Hala Orbita – ceny biletów od 110 do 250 zł,
  • Łódź, 9.12, godz. 17.00 Atlas Arena – ceny biletów od 110 do 200 zł,
  • Olsztyn, 10.12 godz. 19.00 Hala Urania – ceny biletów od 110 do 180 zł,
  • Poznań, 11.12 godz. 19.00 Arena Poznań – ceny biletów od 130 do 250 zł,
  • Koszalin, 12.12 godz. 19.00 Hala Widowiskowo-Sportowa – ceny biletów od 130 do 180 zł,
  • Szczecin, 13.12 godz. 19.00 Netto Arena – ceny biletów od 130 do 300 zł.

 

Zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu – kup bilet!

Ostatnia edycja 13 listopada 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Samiczka daniela mezopotamskiego urodziła się we Wrocławiu

Blisko miesiąc temu, 18 czerwca na świat przyszła samiczka daniela mezopotamskiego. Zwierz…