Strona główna Biznes i inwestycje Content marketing we Wrocławiu

Content marketing we Wrocławiu

6 czytanie w minutach
0
0
293
Content marketing

Jak powszechnie wiadomo content marketing jest niczym innym jak nowoczesną odmianą marketingu tradycyjnego. Co do tego nie mamy żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Content marketing to także nic innego jak marketing tak zwanej treści. Wbrew jednak pozorom tworzenie treści wcale nie jest takie łatwe.

Co wiadomo o budowaniu contentu?

Jest to bardzo trudny pewnego rodzaju proces. Proces ten jak w zasadzie każdy proces wymaga planowania. I ten właśnie plan chciałabym Państwu pokrótce przedstawić na poniższym zestawieniu. Zdecydowanie najważniejsze jest planowanie. Musimy mieć pomysły na treść, która oczywiście będzie za sobą niosła pewną wartość dla naszego audytorium. Co więcej musimy także dokładnie wiedzieć co to z tą wartością jest. Już gdy jednak wiemy co chcemy napisać oraz co chcemy nagrać bierzemy się za tworzenie.

Tutaj także musimy zadbać o formę wizualną także. Gdy już mamy wszystko gotowe to na sam koniec zostaje nam jednak jedna bardzo ważna rzecz. Czym jest ta rzecz? Jest to w zasadzie nic innego jak promocja tychże treści stworzonych. Zdecydowanie na każdym etapie możemy wspomóc się różnego rodzaju narzędziami. Narzędzia te zdecydowanie ułatwią oraz przyśpieszą nam pracę. Narzędzia te zdecydowanie także zwiększą naszą produktywność. Poniżej chciałabym przedstawić takie właśnie narzędzia już z podziałem na konkretne kategorie. Jeśli chodzi o kopalnie pomysłów na artykuły to socialcrawlytics jest zdecydowanie bezdyskusyjna. Zasada tego działania jest bardzo prosta.

Narzędzia pomocne w obserwowaniu skutków swoich poczynań z contentem

Budowanie contentu

Wystarczy, że podamy adres witryny i w zasadzie od razu po chwili dostajemy listę najczęściej jej udostępnianych wpisów. Gdy wiemy, że dany content jest na stronie udostępniany najczęściej to o takim samym audytorium co nasze to jesteśmy zdecydowanie w stanie znacznie lepiej poznać swoich czytelników. Taka właśnie wiedza to również pewnego rodzaju kopalnia pomysłów na treści nowe. Program ten zdecydowanie jest darmowy. Przynajmniej jest on bezgotówkowy. Za przyjemność z jego skorzystania od czas do czasu będziemy musieli tweetną, że to właśnie z niego korzystamy. Kolejne to Buzzsumo. To właśnie dzięki niemy sprawdzimy wszelkie artykuły, które są popularne w społecznościowych mediach.

Wystarczy tak naprawdę, że wpiszemy konkretny adres strony internetowej. Jeśli nie chcemy ograniczać się do korzystania właśnie z tej witryny to wystarczy, że wpiszemy frazę na przykład Content Marketing. Darmowa wersja jest niestety wciąż bardzo mocno ograniczona. Najtańszy z pakietów kosztuje około osiemdziesiąt dziewięć dolarów miesięcznie. Jak widzimy jest to dosyć duża kwota. Dodatkowo witryna miewa bardzo duże problemy z funkcjonowaniem w języku polskim. Feedly.com pozwala nam na śledzenie ostatnich wpisów na blogach ulubionych w jednym dokładnie miejscu. Ludzie, których coś trapi zerkają na zapytaj.onet.pl. Inni ludzie dobrej woli starają się za to im bardzo pomóc. Może to być dla nas kopalnia pomysłów na nowy artykuł. Możemy także prześledzić jakie są pytania zadawane w naszej niszy, a następnie możemy właśnie o tym artykuł napisać.

Ostatnia edycja 30 marca 2017

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Biznes i inwestycje
Komentarze zostały wyłączone.

Przeczytaj również

Filmowa Europa na Widelcu 2019

W tym roku odbędzie się już trzeia edycja przeglądu filmów o tematyce kulinarnej. Wydarzen…