Strona główna O Wrocławiu Czym są Wrocławskie Kooperatywy Mieszkaniowe?

Czym są Wrocławskie Kooperatywy Mieszkaniowe?

3 czytanie w minutach
0
0
75

Kooperatywa mieszkaniowa to zbiór osób, które samodzielnie planują projekt domu oraz dbają o inwestycje. Kilka rodzin, które się znają, wspólnie ustalają projekt domu i jego podział. W kooperatywie najczęściej znajdują się nie tylko plany mieszkań, ale i lokale użytkowe i wspólne przestrzenie. Taki sposób budowania domu jest coraz bardziej popularny w Europie. We Wrocławiu, istnieją już 3 kooperatywy mieszkaniowe.

Kooperatywy Mieszkaniowe we Wrocławiu, powstają na Nowych Żernikach. Jest coraz więcej chętnych na założenie kooperatywy. W przetargach bierze udział coraz więcej osób, w tym i seniorzy.
Proces zakładania kooperatywy jest dość długi, a liczba koniecznych do wypełnienia dokumentów, jest duża. Nie stanowi to jednak przeszkody – efekt końcowy daje wiele możliwości i zapewnia komfort.
Każdy, kto bierze udział w organizowaniu Kooperatywy Mieszkaniowej, może wybrać, na której kondygnacji będzie się znajdować jego mieszkanie oraz jaka będzie jego wielkość. Wszelkie indywidualne potrzeby również są zwarte w projekcie – mogą to być balkony, wysokie ściany i inne elementy.
Poniżej przedstawiamy zalety, jakimi cechuje się Kooperatywa Mieszkaniowa.

Zalety Kooperatyw Mieszkaniowych

  • Osoby, które wspólnie decydują się na zakup nieruchomości i wybudowanie na niej domu, zazwyczaj się znają. Jest to komfortowa i bezpieczna opcja dla wszystkich przyszłych sąsiadów.
  • Cechą charakterystyczną kooperatyw, jest niższa cena projektu czy budowy. Wspólna działalność kilku rodzin pozwala na obniżenie kosztów.
  • Zapewnienie prywatności wszystkim mieszkańcom – poprzez wspólne pomieszczenia takie jak świetlica dla dzieci, pralnia czy ogród, każdy mieszkaniec ma możliwość dowolnego korzystania ze wszystkich takich miejsc.
  • Indywidualne ustalanie wyglądu i wielkości mieszkania – członkowie kooperatyw mogą sami decydować praktycznie o wszystkim. Taka możliwość może być dla wielu osób najlepszą opcją na zakup nowego mieszkania.
  • Osoby, które chcą wprowadzić się do budynku dzielonego ze znajomymi rodzinami, mają również możliwość zapewnienia komfortu, bezpieczeństwa oraz rozrywki swoim pociechom. Rodziny, które się znają, będą chciały, by ich dzieci bawiły się razem.

Zdjęcia: portal wroclaw.pl

Ostatnia edycja 8 maja 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w O Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

40. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Jeden z najpopularniejszych wrocławskich festiwali wystartuje już dzisiaj po raz 40. Na fa…