Strona główna Czas wolny Escape roomy  we Wrocławiu – gdzie je znaleźć?

Escape roomy  we Wrocławiu – gdzie je znaleźć?

4 czytanie w minutach
0
0
128
escape room

Escape room to nowoczesna forma rozrywki dla osób o mocnych nerwach. Są to pokoje pełne zagadek, które trzeba rozwiązać w określonym czasie. Zasady gry przypominają scenariusze niejednego horroru. Jedną z ważniejszych rzeczy w całej grze, jest współpraca. Do Escape Roomu wchodzi grupa uczestników, od 2 do ok. 6 osób. Często, o ilości graczy decyduje wielkość pomieszczenia oraz stopień trudności gry. To, jak trudna będzie gra, możemy wybrać sami. Warto, przed wejściem do Escape Roomu, wybrać ekipę bystrych i sprytnych znajomych, którym dobrze znane są takie klimaty, choćby z gier i filmów. Wiele zagadek można rozwiązać razem, jednak są i takie, które wymagają konkretnego sposobu myślenia.

Gdzie są popularne escape roomy?

Pokoje zagadek są porozmieszczane po całym Wrocławiu. Większość jednak znajduje się w ścisłym centrum. Aby zagrać w pokoju pełnym zagadek, możemy wybrać się na:

 • Ulicę Ofiar Oświęcimskich 19 – odbywa się tam gra nosząca tytuł ‘’Zdrada w Breslau’’
 • Ulicę Kazimierza Wielkiego 27C – czwarte piętro jest pełne pokoi Pokój Babci, Więzienie czy Opuszczony Teatr Lalek i parę innych.
 • Ulicę Odrzańską 24-29/4 – jest to pierwszy w Polsce i najstarszy Escape Room we Wrocławiu –Let Me Out. Możemy wziąć udział np. w grach Sierociniec, Da Vinci i Komisariat.
 • Ulicę św. Antoniego 23 – Candy Shop, Sala Kinowa oraz Night Club, to trzy różne pokoje przeznaczone dla graczy doświadczonych i początkujących.
 • Ulicę Tęczową 7 – to tu znajduje się najtrudniejszy pokój o nazwie Mindnight Killer – pokój psychopaty. Oprócz niego, można wejść do Fantazji, Garażu i Schronu Bankowego.
 • Plac Orląt Lwowskich 2 – Psychoroom, który się tu mieści, jest przeznaczony dla osób początkujących.

Oprócz tego, można rezerwować grę na ul. Kazimierza Wielkiego 67A, w budynku NOT, na placu Solidarności 1/3/5, na Placu Legionów 10/4, ul. Więziennej 16/8, na Rynku 2/4, na ul. Chemicznej 3/3 oraz na ulicy Dworcowej 16.

Wielka popularność tej formy rozrywki przyczyniła się do tego, że ilość escape roomów znacznie wzrosła w ciągu ostatnich lat.

Ostatnia edycja 2 stycznia 2018

 • let me out Wrocław

  Let me out, czyli jak się bawią wrocławianie

  Formy rozrywki są różne – jeśli chodzi o spędzanie czasu w większej grupie, wśród zn…
Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Czas wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Dofinansowanie programu in vitro

Dzisiaj podczas IV sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni podjęli decyzję o dofinansowaniu p…