Strona główna O Wrocławiu Jakie atrakcje czekają na Wzgórzu Andersa?

Jakie atrakcje czekają na Wzgórzu Andersa?

6 czytanie w minutach
0
0
54

Wrocławskie Wzgórze Andersa znajdujące się nieopodal Aquaparku i Uniwersytetu Ekonomicznego to zdecydowanie jedno z popularniejszych miejsc spotkań młodych Wrocławian. Sztuczne wzniesienie utworzone jako wysypisko gruzu ze zburzonych w czasie wojny budynków to doskonałe miejsce na rodzinne grillowanie, aktywne spędzenie czasu czy chwilę wytchnienia w niedalekiej odległości od centrum miasta. Jako że nadchodzi wiosna i tego typu tereny sporo uwagi młodych i starszych mieszkańców Wrocławia, postanowiliśmy sprawdzić jakie atrakcje czekają na Wzgórzu Andersa.

Fenomen Wzgórza Andersa

Gdy Wrocław zaczął odbudowywać się po wojnie, a stare gruzowiska musiały zostać w jakiś sposób zagospodarowane, najlepszym pomysłem dla lokalizacji dzisiejszego Wzgórza Andersa było stworzenie na nim miejsca pamięci narodowej i ustawienie tam Pomnika Ziem Odzyskanych. Budowę tę planowano wiele lat, a w pewnym momencie udało się wmurować tam nawet kamień węgielny, jednak budowa nigdy nie doszła do skutku. Noszący początkowo nazwę Wzgórza Władysława Gomułki plac został przekształcony w 1990 roku na Plac Generała Władysława Andersa i Wzgórze Andersa, pod którą istnieje do dziś (choć dla stałych bywalców to zwyczajnie „górka pod Ekonomicznym”).

Dzisiejsze Wzgórze Andersa nie jest już tak rozległe, jak początkowo, a wszystko to za sprawą rozpoczętej tam w 2005 roku budowy wrocławskiego Aquaparku, z której powodu konieczne było usunięcie części gruzów tworzących wzgórze. Pomimo „ubytku”, wzgórze cieszy się ogromną popularnością i oferuje odwiedzającym ogromną połać przestrzeni do zabawy, relaksu i spotkań towarzyskich. To prawdziwa gratka dla amatorów grillowania i czasu spędzanego aktywnie na świeżym powietrzu. Można tu pograć we Frisbee, poćwiczyć na siłowni zewnętrznej, trenować wytrzymałość w biegu pod górę czy wreszcie zrelaksować się na pikniku w dobrym towarzystwie.

Atrakcje na Wzgórzu Andersa – gdzie spędzić czas we Wrocławiu?

Jedną z największych atrakcji wrocławskiego Wzgórza Andersa jest powstały tam w 2017 roku Pumptrack, czyli tor rowerowo-deskorolkowy z muldami, przeszkodami, niewielkimi pagórkami i specjalnie wyprofilowanymi zakrętami umożliwiającymi nie tylko szybką jazdę, ale i wykonywanie ciekawych akrobacji. To nowsza, popularniejsza obecnie wersja typowych skateparków, z której z powodzeniem korzystają zarówno młodsi jak i starsi amatorzy aktywnego spędzania czasu na rowerze, rolkach czy deskorolce. Tego rodzaju atrakcja była w centrum Wrocławia zdecydowanie potrzebna i biorąc pod uwagę jej lokalizację, zdecydowanie przypadła do gustu wielu młodszym mieszkańcom okolicznych osiedli. To jednak nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzić Wzgórze Andersa.

Od ubiegłego roku po drugiej stronie ulicy działa FoRestBar – ciekawa koncepcja baru „pod chmurką”, gdzie na ustawionych drewnianych podestach i leżakach, pod parasolami, w towarzystwie food trucków i dobrej muzyki można odpocząć od panującego na szczycie wzgórza upału. Propozycja ta przypadła do gustu zarówno młodym, jak i starszym mieszkańcom okolicy, którzy wybierając się do pobliskiego parku nie mieli właściwie szans skorzystania z tego typu atrakcji na świeżym powietrzu. Wypoczynek na leżaku, ze świeżym jedzeniem i napojami cieszy znacznie bardziej, niż zakupy w pobliskim markecie.

Ostatnią, choć chyba najbardziej oczywistą atrakcją Wzgórza Andersa jest oczywiście zlokalizowany tu Aquapark, który jest najlepszą ucieczką od letniego upału i otwartych akwenów poza miastem. Jeśli nie masz możliwości wyjazdu i szukasz ciekawej rozrywki dla całej rodziny, Wzgórze Andersa to zdecydowanie miejsce warte zobaczenia.

zdjęcie: miejskiinternet.pl

 

Ostatnia edycja 20 lutego 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w O Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Filmowa Europa na Widelcu 2019

W tym roku odbędzie się już trzeia edycja przeglądu filmów o tematyce kulinarnej. Wydarzen…