Strona główna Porady Prawo Wygraj sprawę o odszkodowanie za wypadek przy pracy z Kancelarią Kufieta z Wrocławia

Wygraj sprawę o odszkodowanie za wypadek przy pracy z Kancelarią Kufieta z Wrocławia

12 czytanie w minutach
0
0
124

Jeśli chodzi o śmiertelne lub bardzo groźne wypadki przy pracy, wcale nie górnictwo, a branża budowlana ma ich najwięcej. Efekt ten wynika nie tylko z ilości zatrudnianych w budownictwie osób, a więc i większego prawdopodobieństwa wypadków, ale i charakteru pracy na budowach oraz częstych naruszeń prawa i zasad BHP przez pracowników i pracodawców. Każdy wypadek śmiertelny przy pracy jest przedmiotem prokuratorskiego śledztwa, a o wypłacenie należnego rodzinie zmarłej osoby odszkodowania lub nawet odszkodowania dla osoby ciężko poszkodowanej podczas wypadku w pracy często trzeba walczyć z pomocą doświadczonej kancelarii prawnej. Ile należy się pracownikowi za wypadek przy budowie i gdzie szukać pomocy przy egzekwowaniu odszkodowania?

Wypadki na budowie – tragiczne statystyki branży budowlanej

Źle zabezpieczona praca na wysokości, źle zabezpieczone roboty ziemne, brak należytego nadzoru, oszczędności pracodawców na środkach ochrony indywidualnej i zbiorowej czy wreszcie zaniedbania ze strony pracowników i odrobina brawury to jedne z wielu przyczyn, dla których branża budowlana zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w rankingach najbardziej wypadkowych zawodów na świecie.

W samej Polsce tego typu wypadków jest każdego roku zdecydowanie zbyt dużo – w 2017 roku oficjalnie zgłoszonych i odnotowanych przez GUS wypadków na budowach było 5390, w tym 58 śmiertelnych i 100 ciężkich.

Za wypadek ciężki uznaje się uszkodzenie ciała naruszające podstawowe funkcje organizmu, chorobę nieuleczalną lub zagrażającą życiu, trwałą choroba psychiczna, trwałą, całkowitą lub znaczną niezdolność do pracy w zawodzie, oraz trwałe poważne zeszpecenie lub zniekształcenie ciała (np. utrata wzroku, słuchu, mowy). Za każdy tego typu wypadek pracownikowi (bądź jego rodzinie, w przypadku wypadków śmiertelnych) należy się odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Kancelaria Kufieta z Wrocławia może pomóc Ci w jego uzyskaniu.

Przyczyny wypadków na budowie, a odszkodowania

Dochodzenie odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy może być mocno uzależnione od przyczyny samego wypadku i tego, jak zostanie on zakwalifikowany. Według przytoczonych wcześniej statystyk GUS, nawet 60% wypadków na budowie wynikało ostatecznie z nieprawidłowego zachowania się pracownika, a więc także z ignorowania przez niego obowiązujących przepisów i zasad BHP w miejscu pracy. Wygranie sprawy z pracodawcą w takim przypadku może być niezwykle trudne, choć nie niemożliwe, jeśli przedstawicielom reprezentującej pracownika kancelarii uda się znaleźć inne możliwe zaniedbania w miejscu pracy.

Najważniejszą kwestią przy dochodzeniu odszkodowania za wypadek w pracy jest ustalenie świadków, którzy poświadczą o zaistniałym zdarzeniu. To właśnie zgromadzona dokumentacja i zabezpieczenie dowodów w sprawie będą stanowiły podstawę do walki o odszkodowanie lub zadośćuczynienie w sądzie. Trudno jednak spodziewać się, by sami poszkodowani bądź ich rodzina starali się o odszkodowanie na własną rękę – pomoc ze strony doświadczonej kancelarii Kufieta Wrocław może być w takim przypadku sposobem na zagwarantowanie sobie sukcesu w sprawie.

Kancelaria Kufieta Wrocław od wielu lat zajmuje się reprezentowaniem osób poszkodowanych podczas pracy na budowie, specjalizując się zarówno w gromadzeniu dokumentacji w sprawie jak i podczas dochodzenia roszczeń odszkodowawczych i zadośćuczynienia w przypadku wypadków śmiertelnych. Pracownik, który ucierpiał podczas pracy na budowie i zgłosił wypadek do pracodawcy ma prawo do odszkodowania i nic nie stoi na przeszkodzie, by szukać pomocy w jego dochodzeniu.

O jakie świadczenia możemy ubiegać się przy wypadku na budowie?

Gdy pracodawca nie stosował się do zasad BHP w miejscu pracy, nie zapewnił pracownikom odpowiedniego zabezpieczenia i środków ochrony osobistej, nie sprostał wymogom prawnym odnośnie przygotowania stanowisk pracy bądź też nie wyciągał konsekwencji z tytułu nieprzestrzegania zasad BHP przez pracowników dając im tym samym niepisane przyzwolenie na ich ignorowanie, poszkodowany ma pełne prawo ubiegać się o stosowne odszkodowanie po wypadku w pracy.

Kancelaria Kufieta reprezentująca takiego pracownika będzie oczywiście musiała wcześniej jednoznacznie odnaleźć, wskazać i udokumentować nieprawidłowości w organizacji warunków pracy, które wyraźnie wskażą na winę pracodawcy i obciążą go obowiązkiem wypłaty odszkodowania. Z kancelarią prawną warto skonsultować się nawet w celu uzyskania szacunkowej oceny szans na Odszkodowanie z ZUS lub Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy od pracodawcy. W niektórych przypadkach kancelarie są w stanie wywalczyć w sądzie dla rodzin poszkodowanych kwoty zadośćuczynienia w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych dla każdego najbliższego członka rodziny osoby poszkodowanej.

Jedną z podstawowych zasad w wypadkach przy pracy na budowie jest ich zgłoszenie – zdecydowanie wiele drobnych wypadków jest dziś ignorowanych zarówno przez pracodawców, jak i pracowników którzy nie zdają sobie sprawy z przysługujących im praw. Skoro można uzyskać odszkodowanie za poniesione krzywdy w złych warunkach pracy, dlaczego mielibyśmy się o nie nie starać?


Kancelaria Kufieta Wrocław – opinie

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami na tema pracy kancelarii znajdującymi się poniżej.

Katarzyna

Solidna kancelaria prawna, która bardzo szybko i sprawnie zajęła się moją sprawę. Polecam Kancelarią prawną Kufieta z Wrocławia.

Jarosław

Profesjonalna obsługa prawna, właśnie takiego podejścia do spraw oczekuje się od osób z wielkim doświadczeniem.

Mikołaj

Doskonale poradzili sobie z pomocą prawną dla mojego przedsiębiorstwa, dzięki Kancelarii Kufieta z Wrocławia udało mi się wywalczyć solidne odszkodowanie.

Grażyna

Polecam współpracę z kancelarią wszystkim osobom, które oczekują wsparcia i pomocy prawnej w ramach obsługi inwestycji budowlanych.

Patryk

Wszystkie umowy B2B dla mojej firmy najpierw przedkładam do weryfikacji Kancelarii Kufieta z Wrocławia, naprawdę rzetelnie podchodzą do współpracy. Polecam.

Jan

Udało mi się gładko przejść przez dość burzliwy proces związany z podziałem spadku, wszystko dzięki fachowej obsłudze ze strony Kancelarii Prawnej Kufieta.

Witold

Dla mnie ważne jest podejście do cyferek i sum, dzięki dziale księgowemu w Kancelarii Kufieta, moje księgi przychodów i rozchodów prowadzone są wzorowo.

Kazimierz

Zleciłem Kancelarii Kufieta z Wrocławia obsługę prawną mojej firmy, do tej pory zero wpadek, polecam w 100%.

Tomasz

Prawo podatkowe mają w jednym palcu, oby tak dalej, polecam tę kancelarię.

Patrycja

Serdecznie polecam współpracę z tą kancelarią prawną, w ramach opieki prawnej nad małą firmą, robią wszystko to, co do nich należy.

Anna

Wygrana sprawa dzięki kancelarii! Dziękuję za pomoc i oczywiście polecam współpracę.

 

Ostatnia edycja 3 kwietnia 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Prawo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Nick Vujicic na Stadionie we Wrocławiu!

Już 2 czerwca w ramach Odnowienie Festival na Stadionie we Wrocławiu odbędzie się spotkani…