Strona główna Biznes i inwestycje Nowa galeria na mapie Wrocławia – otwarcie Pasażu Królewieckiego

Nowa galeria na mapie Wrocławia – otwarcie Pasażu Królewieckiego

4 czytanie w minutach
0
0
336
centrum handlowe

Co prawda pierwotna data otwarcia tego centrum handlowego miała przypaść na 14 lutego 2017 roku, to jednak przez natłok prac wykończeniowych musiała zostać przesunięta. I tak 8 marca 2017, a więc w słynny Dzień Kobiet, we Wrocławiu powstało nowe miejsce, w którym mieszkańcy tego miasta mogą do woli oddawać się zakupowemu szaleństwu. Pasaż Królewiecki mieści się na Maślicach, przy ulicy Warmińskiej, tuż obok supermarketu Lidl, Stadionu Wrocław oraz Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Powierzchnia galerii wynosi 2400 mkw – można tutaj znaleźć zarówno sklepy znanych marek, zwanych popularnie ,,sieciówkami”, jak i mniej popularne butiki, w których z pewnością doszukać się można wielu skarbów. Ponadto w Pasażu mieszczą się bary, kawiarnie, lodziarnie, pizzeria, sklep ekologiczny, optyk, biuro podróży, fryzjer, apteka Express Pharm oraz znana wszystkim Wrocławianom piekarnia Hert. Ostatecznie w galerii, która jest dwupiętrowym budynkiem znalazło się aż 50 sklepów oraz lokali usługowych.  Największą powierzchnią może poszczycić się popularna drogeria Rossmann – aż 400 metrów kwadratowych. Specjalnie dla klientów, przed Pasażem Królewieckim powstał też parking, na którym przygotowano 50 miejsc parkingowych. Cała galeria jest oczywiście klimatyzowana oraz wyposażona w dwie, przeszklone windy, które znacznie ułatwiają odwiedzającym poruszanie się po galerii.

Pasaż Królewiecki jest jedyną galerią handlową mieszczącą się na Maślicach. Dotychczas mieszkańcy tej dzielnicy oraz jej okolic aby zrobić zakupy, zmuszeni byli dojeżdżać aż do cenctrum miasta. Prace budowlane rozpoczęły się jeszcze we wrześniu 2014 roku. Pierwotnie powierzchnia centrum handlowego miała wynosić od 27 do 172 mkw, a  zakończenie budowy planowano  na końcówkę 2015 roku. Później podano kolejny termin otwarcia, mający przypaść na trzeci kwartał roku 2016. Ostatecznie jednak nastąpiło to 8 marca 2017 roku, sprawiając tym samym niezwykły prezent wszystkim kobietom, które mieszkają na zapomnianych dotąd Maślicach. W czasie otwarcie nie zabrakło oczywiście wielu atrakcji i niespodzianek, które dodatkowo uświetniły to wydarzenie.

Inwestorem Pasażu Królewieckiego jest wrocławski deweloper – ,,Kopex”, a zaś komercjalizacją obeiktu zajęło się biuro nieruchomości ,,Świat Nieruchomości” – Bracia Juszczak. (również z Wrocławia).

Ostatnia edycja 11 kwietnia 2017

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Biznes i inwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Filmowa Europa na Widelcu 2019

W tym roku odbędzie się już trzeia edycja przeglądu filmów o tematyce kulinarnej. Wydarzen…