Strona główna Biznes i inwestycje Badania rynku – opinie o firmie PBR Media

Badania rynku – opinie o firmie PBR Media

7 czytanie w minutach
6
0
775
Pbr media opinie

Badania rynku są popularną formą sprawdzania, jaki jest stosunek konsumenta do danego produktu lub usługi. Dzięki zebraniu możliwie obiektywnych opinii na dany temat, wykonuje się analizy i na tej podstawie stwierdza się, czy prowadzone kampanie marketingowe są skuteczne, jaki jest obraz marki i czy produkty lub usługi danej firmy są chętnie wybierane.

Wzrastająca na rynku ilość firm specjalizujących się w badaniach rynku potwierdza, że istnieje zapotrzebowanie na takie usługi. Obecnie coraz częściej różne podmioty posiłkują się badaniami rynku w celu sprawdzania efektywności i trafności swoich kampanii reklamowych.

Pbr media opinie

Jakie badania rynku są najpopularniejsze?

Do jednego z bardziej rozpoznawalnych typów badań konsumenckich należą ankiety. Przeprowadzają je profesjonalni ankieterzy, ale mogą je samodzielnie wypełnić również przez osoby zapisane do baz kontaktowych firm, które zajmują się badaniem rynku. Badania ankietowe pozwalają na poznanie rzetelnych opinii na zróżnicowane tematy. Po wykluczeniu ze zbioru odpowiedzi pozbawionych wartości dla późniejszych badań, otrzymany zbiór danych jest dokładnie analizowany, tak by na jego podstawie wyekscerpować jak najwięcej wniosków. Firma zlecająca badanie otrzymuje wówczas liczne interesujące informacje, dotyczące postrzegania marki, produktów i usług wśród konsumentów.

Inną metodą jest badanie typu „tajemniczy klient”. Metoda najczęściej służy badaniom obsługi klienta w sklepach, bankach czy innego rodzaju instytucjach i punktach usługowych. Polega przede wszystkim na tym, że osoba współpracująca z firmą badającą rynek udaje klienta i sprawdza standard obsługi. Po takiej wizycie „tajemniczy klient” zobowiązany jest do wypełnienia dość szczegółowej ankiety, która pozwala uzyskać miarodajne dane na temat obsługi w danym miejscu.

Badania rynku dla laika

Istnieje oczywiście więcej metod badania rynku, te dwie jednak są najpopularniejsze i to one laikowi kojarzą się z działaniami mającymi na celu monitorowanie efektów kampanii marketingowych czy rozpoznawalności i funkcjonowania marki.

Wspieranie badań rynkowych przez wypełnianie ankiet lub ich zbieranie jest jednym z popularniejszych sposobów dodatkowego zarobku. Praca w charakterze „tajemniczego klienta” pozwala na pogodzenie codziennych obowiązków z zarabianiem – wykonanie zlecenia można zrealizować w dowolnym momencie dnia, gdy jest to dla nas wygodne (oczywiście w godzinach pracy danego obiektu). Wypełnianie ankiet natomiast cechuje się jeszcze większą dowolnością i można zająć się tym o dowolnej porze dnia, a nawet w środku nocy, dlatego zlecenia tego typu chętnie wybierają osoby uczące, się studenci, a także wszyscy ci, którzy szukają dodatkowej formy zarobienia pieniędzy.

Tajemniczy Klient PBR

 

Opinie o PBR Media – co o pracy mówią pracownicy?

Maria Majewska – „Pracowałam w firmie PBR Media rok temu. Praca była w porządku, czas pracy nie był regulowany, dlatego w każdym momencie gdy miałam czas mogłam wypełniać ankiety lub umawiać się na spotkania. Jak na pracę dorywczą dla osoby studiującej – bardzo dobre warunki”.

Anna Mikołajczyk – „Wypełnianie ankiet stanowiło ważny wkład do mojego budżetu. Plan zajęć miałam bardzo niekorzystny i nie mogłam znaleźć pracy w zwykłym wymiarze godzin. A wypełnianiem ankiet zajmowałam się nawet podczas dłuższych okienek, więc łatwo mogłam pogodzić to ze swoimi obowiązkami.”

Bartosz Mazurek – „Pracuję w PBR MEDIA na pół etatu, ale chciałem zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Kolega opowiedział mi o pracy jako tajemniczy klient i przyznam, że spodobało mi się to. Przy okazji dowiadywałem się wielu rzeczy na temat standardów obsługi, z czego korzystam także w swojej pracy.”

Grzegorz Tomaszewski – „Praca jako ankieter w PBR MEDIA była świetnym wyborem, kiedy kończyłem studia. Nie opłacało mi się dojeżdżać codziennie do miasta, więc z domu wypełniałem ankiety w przerwie od nauki albo wieczorami. Mogłem brać tyle zleceń, ile mi odpowiadało, a wypłatę miałem na koncie już po trzech dniach.”

Sprawdź opinie na: https://portal-badania-rynkowe.pl/strona/opinie-pbr-media

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Biznes i inwestycje

6 komentarzy

 1. Krzysiek

  10 lutego 2017 at 12:40 pm

  Solidna firma – pracuje już ponad pół roku i serdecznie polecam.

  Odpowiedz

 2. Malwina

  10 lutego 2017 at 5:42 pm

  Pracuje jako ankieter – powiem Wam, że ciekawa praca 🙂

  Odpowiedz

 3. Anita

  12 lutego 2017 at 8:39 am

  Praca jest fajna, ciekawa, a co najważniejsze jest dobre źródło zarobków.

  Odpowiedz

 4. Marian

  14 lutego 2017 at 11:46 pm

  interesujące

  Odpowiedz

 5. Dominik W

  15 lutego 2017 at 1:54 pm

  Ja pracowałem w 3 wrocławskich firmach „ankieterskich” i PBR wydaje mi się najlepiej podchodzić do spraw pracowniczcych.

  Odpowiedz

 6. Marianna

  15 lutego 2017 at 1:59 pm

  Dla mnie najważniejsze jest jedno – pracuję kiedy chce. Ten kto zna luksus elastycznej pracy ten wie o czym mówię. No i pieniądze też się zgadzają. Dla mnie firma na duuuży +

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Dzień Babci i Dziadka 2018

Dzień Babci i Dziadka to dwa następujące po sobie świeckie święta. Organizowane głównie pr…