Strona główna Aktualności Słoneczna Galeria

Słoneczna Galeria

4 czytanie w minutach
0
0
50
Słoneczna Galeria

„Słoneczna Galeria” to projekt wrocławskiej Fundacji Urica Dzieciom, który ma na celu organizację warsztatów plastycznych, które dają wsparcie w walce z nowotworami, przez sztukę dzieci lepiej radzą sobie z wielomiesięczną izolacją, na jaką niejednokrotnie są skazani w szpitalach podczas leczenia. Zajęcia przygotowane były z myślą o dzieciach w wieku od 2 do 18 lat. Spotkania organizowane od marca do czerwca (w niektórych placówkach kontynuowane będą również w lipcu) umożliwiły powstanie blisko 1000 prac plastycznych. W tym roku tematem przewodnim spotkań były „marzenia” – na warsztatach uczestnicy przewali swoje tęsknoty na papier i płótno.

Arteterapia dla dzieci

Słoneczna GaleriaSpotkanie ze sztuką nie tylko pomaga radzić sobie z tęsknotą i innymi emocjami, ale również jest formą terapii. Arteterapia pozwala odreagować, znaleźć radość i umożliwia ucieczkę od szpitalnej rzeczywistości. W tym niezwykłym projekcie bierze udział 18 placówek, w których są oddziały onkologiczne i hematologiczne.  Aż 54 artystów-plastyków czuwa nad projektem pozwalając dzieciom rozbudzać kreatywność i zdobywać nowe umiejętności. „Słoneczna Galeria” wnosi dużo radości na szpitalne korytarze.

Aukcja w Zamku Topacz

22 listopada w Zamku Topacz odbędzie się uroczysta gala podczas, które będzie można kupić dzieła młodych artystów i tym samym zasilić kasę szpitali i umożliwić zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, elementów wyposażenia sal czy wspomóc organizację turnusów rehabilitacyjnych Urtica Dzieciom Camp. W ciągu 20 lat działalności udało się zdobyć w ten sposób ponad 2,5 mln zł!

O Fundacji

Fundacja Urtica Dzieciom została oficjalnie założona w kwietniu 2017 roku, jednak inicjatywa Urtica Sp. z o.o. największego dystrybutora leków na rynku szpitalnym działa już od 21 lat. Główne działania fundacji skupiają się na działaniu na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. W ramach działań organizacji prowadzone są inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Obecnie Fundacja wspomaga 18 szpitali.

Ambasadorami przedsięwzięcia są m.in. Anna Dymna, prof. Alicja Chybicka, prof. Jan Miodek, a także prof. Jerzy Stuhr. Więcej informacji dostępnych jest na www.urticadzieciom.pl oraz https://www.facebook.com/urtica.dzieciom/

Ostatnia edycja 3 lipca 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
  • Jarmark we Wrocławiu

    Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to już od kilkunastu lat nieodłączny element okresu pr…
  • Gala Urtica Dzieciom

    Już jutro w zamku Topacz przedstawiciele świata kultury i biznesu spokają się na „Pl…
  • Nowy prezydent miasta

    Nowym prezydentem naszego miasta został Jacek Sutryk popierany przez Koalicję Obywatelską,…
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jarmark we Wrocławiu

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to już od kilkunastu lat nieodłączny element okresu pr…