Strona główna Newsy Sylwetki kandydatów na prezydenta Wrocławia

Sylwetki kandydatów na prezydenta Wrocławia

3 czytanie w minutach
0
0
163

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, dlatego to już ostatnia chwila, aby poznać sylwetki kandydatów na prezydenta miasta.

  1. Jacek Sutryk – kandydat Koalicji Obywatelskiej, popierany przez Rafała Dutkiewicza. Obecnie jest dyrektorem we wrocławskim magistracie, wcześniej przez cztery lata zajmował stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.
  2. Mirosława Stachowiak-Różecka – kandydatka Prawa i Sprawiedliwości. Pracuje w trzech sejmowych komisjach, od 2015 jest posłem. W wyborach odbywających się w 2014 roku, dopiero w drugiej turze przegrała na rzecz obecnego prezydenta.
  3. Katarzyna Obara-Kowalska – reprezentuje Komitet Bezpartyjny Wrocław. Prowadzi własną restaurację, wcześniej pracowała w mediach.
  4. Jerzy Michalak – członek zarządu województwa startuje z ramienia Komitetu Bezpartyjnego Ruchu Obywatelskiego Jerzego Michalaka. Z wykształcenia jest prawnikiem, zajmuje się tematyką infrastruktury miejskiej. Jest pomysłodawcą idei budżetu obywatelskiego.
  5. Marta Lepmart – prawniczka i liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Ciszy się poparciem prezydenta Słupska Roberta Biedronia, reprezentuje Komitet Wrocław dla Wszystkich.
  6. Małgorzata Tracz – Partia Zieloni. Znana z walki o ochronę środowiska. Ukończyła filologię polską i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim, należy do Stowarzyszenia Dolnośląskiego Kongresu Kobiet oraz jest członkiem Rady Programowej Kongresu Kobiet. Od maja 2015 jest przewodniczącą swojej partii.
  7. Artur Zborowski – nauczyciel w szkole podstawowej i liceum, naucza filozofii i etyki. Popierany przez Komitet Jesteśmy Stąd.
  8. Zbigniew Jarząbek – w wyborach występuje z ramienia Kukiz’15. Zajmuje się hodowlą rasowych koni i psów.
  9. Jarosław Boguszewski – Komitet Jarka Bogusławskiego, walczył o fotel prezydenta miasta już 4 lata temu. Znany z brania udziału w wielu manifestacjach organizowanych przez narodowców.
  10. Mieczysław Maj – Komitet Wierni i Solidarni. Najmłodszy kandydat na prezydenta, studiował na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest magistrem ekonomii.

 

Ostatnia edycja 30 maja 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Języki programowania w których znajdziesz pracę we Wrocławiu

Można powiedzieć, że w zasadzie wszystkie najpopularniejsze języki programowania cały czas…