Strona główna Aktualności Sylwetki kandydatów na prezydenta Wrocławia

Sylwetki kandydatów na prezydenta Wrocławia

3 czytanie w minutach
0
0
101

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, dlatego to już ostatnia chwila, aby poznać sylwetki kandydatów na prezydenta miasta.

 1. Jacek Sutryk – kandydat Koalicji Obywatelskiej, popierany przez Rafała Dutkiewicza. Obecnie jest dyrektorem we wrocławskim magistracie, wcześniej przez cztery lata zajmował stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.
 2. Mirosława Stachowiak-Różecka – kandydatka Prawa i Sprawiedliwości. Pracuje w trzech sejmowych komisjach, od 2015 jest posłem. W wyborach odbywających się w 2014 roku, dopiero w drugiej turze przegrała na rzecz obecnego prezydenta.
 3. Katarzyna Obara-Kowalska – reprezentuje Komitet Bezpartyjny Wrocław. Prowadzi własną restaurację, wcześniej pracowała w mediach.
 4. Jerzy Michalak – członek zarządu województwa startuje z ramienia Komitetu Bezpartyjnego Ruchu Obywatelskiego Jerzego Michalaka. Z wykształcenia jest prawnikiem, zajmuje się tematyką infrastruktury miejskiej. Jest pomysłodawcą idei budżetu obywatelskiego.
 5. Marta Lepmart – prawniczka i liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Ciszy się poparciem prezydenta Słupska Roberta Biedronia, reprezentuje Komitet Wrocław dla Wszystkich.
 6. Małgorzata Tracz – Partia Zieloni. Znana z walki o ochronę środowiska. Ukończyła filologię polską i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim, należy do Stowarzyszenia Dolnośląskiego Kongresu Kobiet oraz jest członkiem Rady Programowej Kongresu Kobiet. Od maja 2015 jest przewodniczącą swojej partii.
 7. Artur Zborowski – nauczyciel w szkole podstawowej i liceum, naucza filozofii i etyki. Popierany przez Komitet Jesteśmy Stąd.
 8. Zbigniew Jarząbek – w wyborach występuje z ramienia Kukiz’15. Zajmuje się hodowlą rasowych koni i psów.
 9. Jarosław Boguszewski – Komitet Jarka Bogusławskiego, walczył o fotel prezydenta miasta już 4 lata temu. Znany z brania udziału w wielu manifestacjach organizowanych przez narodowców.
 10. Mieczysław Maj – Komitet Wierni i Solidarni. Najmłodszy kandydat na prezydenta, studiował na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest magistrem ekonomii.

 

Ostatnia edycja 16 października 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
 • Polonez dla Fredry

  Już dzisiaj o 12 ruszyła kolejna edycja Poloneza dla Fredry, spod pomnika Fredry ruszył ko…
 • Dofinansowanie programu in vitro

  Dzisiaj podczas IV sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni podjęli decyzję o dofinansowaniu p…
 • Narodziny koczkodana górskiego

  We Wrocławskim Zoo 25 grudnia urodził się koczkodan górski. Rodzicami młodej małpy są Herm…
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

40. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Jeden z najpopularniejszych wrocławskich festiwali wystartuje już dzisiaj po raz 40. Na fa…