Strona główna Aktualności Tłusty Czwartek 2018

Tłusty Czwartek 2018

2 czytanie w minutach
0
0
131
tłusty czwartek

Tegoroczny Tłusty Czwartek wypada właśnie dzisiaj. Ustalenie jego daty zależy od Wielkiej Nocy, która jest świętem ruchomym. Tradycyjnie jest to ostatni dzień przed wielkim postem, czyli okazja do objadania się bez wyrzutów sumienia.

Tradycyjne smakołyki

Zależnie od regionu smakołyki są trochę inne. Większość kraju tego dnia zajada się pączkami, jednak część osób równie chętnie sięga po chrusty, czyli faworki. Co ciekawe, wbrew obiegowej opinii pączki nie od zawsze są słodkie – pierwotnie wypieki były słone, dodawano do nich słoninę i boczek. Dopiero od XVI wieku w Polsce pojawiły się słodkie pączki.

Gdzie warto wybrać się na pączka?

Jak jeść pączka to tylko wyjątkowego! Każdy kto tak myśli powinien dzisiaj udać się na Nadodrze, gdzie w tym roku będzie można kupić wyjątkowe wrocławsko-lwoskie pączki smażone wg tradycyjnej receptury. Wybierając takie pączki wspieramy również powstanie Cafe Równika, czyli wyjątkowej kawiarni, w której pracować będą osoby niepełnosprawne.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego pączka warto wybrać taką cukiernię, która zaoferuje nam aromatyczne i nietłuste specjały. W doborze możemy kierować się poradami znajomych, poszukać rankingów blogowych lub też wybrać opcję „liczy się ilość a nie jakość” i wybrać pączki z popularnych dyskontów, których ceny są znacznie niższe.

Ostatnia edycja 8 lutego 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Dofinansowanie programu in vitro

Dzisiaj podczas IV sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni podjęli decyzję o dofinansowaniu p…