Walentynki 2018

2 czytanie w minutach
0
0
25
walentynki

Walentynki to święto, które do Polski przywędrowało z Ameryki. Z roku na rok zdobywa sobie coraz większe grono zwolenników. Kojarzone z motywem serca, Kupidyna i róż to święto miłości i zakochanych. Co roku w okolicach 14 lutego sklepy zapełniają się czekoladkami z motywem serduszek, a w miejscach publicznych proponowane są specjalne atrakcje przygotowane specjalnie do świętowania tego dnia.

Historia walentynek

Walentynki są obchodzone już od średniowiecza. Początkowo święto było związane ze zwyczajem losowania imienia wybranki ze specjalnej urny, obecnie jednak święto jest dużo huczniej obchodzone. Do Polski obchody święta przywędrowały dopiero pod koniec XX wieku.

Katolicy 14 lutego obchodzą wspomnienia liturgiczne świętego Walentego właśnie 14 lutego. Związana z nim jest bazylika w Terni, gdzie co roku przybywają pary narzeczonych z całych Włoch i świata, aby złożyć sobie przyrzeczenie wiecznej miłości.

Obchody

W Polsce istnieje coraz więcej okazji do świętowania walentynek. Od bogatej oferty sklepów i kawiarni po bogaty program artystyczny teatrów czy kin, które w tym okresie wypuszczają największe miłosne hity. Obecnie z okazji walentynek najczęściej zakochani obdarowują swoja drugą połówkę kwiatami, słodyczami, pluszakami, a także bielizną i alkoholem.

Wrocław przygotował specjalną stronę internetową na której można zapoznać się z atrakcjami jakie miasto przygotowało dla osób, które chcą świętować to wydarzenie i szukają inspiracji: https://visitwroclaw.eu/walentynki-we-wroclawiu-2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
 • koleje dolnośląskie

  Pomóż walczyć ze smogiem – wybierz pociąg

  Koleje Dolnośląskie to prywatny przewoźnik, który decyduje się dołączyć do wspólnej walki …
 • tłusty czwartek

  Tłusty Czwartek 2018

  Tegoroczny Tłusty Czwartek wypada właśnie dzisiaj. Ustalenie jego daty zależy od Wielkiej …
 • European Best Destination 2018

  Jeszcze tylko przez dwa dni, do 8.02 można głosować na Wrocław w konkursie EBD 2018. Warto…
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Pomóż walczyć ze smogiem – wybierz pociąg

Koleje Dolnośląskie to prywatny przewoźnik, który decyduje się dołączyć do wspólnej walki …