Strona główna Sport Wrocławskie obiekty sportowe

Wrocławskie obiekty sportowe

4 czytanie w minutach
0
0
441

Wrocław jest miastem, w którym ma miejsce wiele wydarzeń kulturalnych. Koncerty gwiazd światowego formatu, wystawy, wyjątkowe deskorolkowy – to wszystko sprawia, że nasze miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Szczególnie chętnie przybywają do nas również miłośnicy wszelkiego rodzaju sportów, gdyż jak powszechnie wiadomo Wrocław jest warty zobaczenia również ze względu na organizację wielu imprez sportowych.  Przyjrzymy się zatem nieco bliżej obiektom, na których odbywają się wszelakie rozgrywki, zawody oraz mecze.

 

Stadion Wrocław

Stadion miejski, którego głównym użytkownikiem jest lokalna drużyna – Śląsk Wrocław. Często jednak rozgrywa tu swoje mecze również Reprezentacja Polski. Stadion Wrocław był jedną z czterech aren, na których odbywały się rozgrywki turnieju Euro 2012. Jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w Polsce, ponieważ spełnia on wymogi najwyższej, czwartej kategorii FIFA. Nie jest to jednak obiekt przeznaczony wyłącznie dla fanów piłki nożnej. Na stadionie znajduje się bowiem tor gokartowy, tor wrotkarsko-deskorolkowy, a także stanowisko do skoków dream jump oraz  slackline (chodzenie i wykonywanie trików na taśmie). Zimą organizowane jest tu również lodowisko oraz snowpark. Ponadto Stadion Wrocław jest miejscem, gdzie mają miejscem, gdzie odbywają się różnego rodzaju targi oraz koncerty (w 2016 roku wystąpiły nawet na nim legendarne zespoły rockowe: Iron Maiden oraz Rammstein).

 

 

Stadion Olimpijski

Wielofunkcyjny wrocławski stadion, którego głównymi użytkownikami są obecnie klub żużlowy Sparta Wrocław oraz drużyna futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław. Kiedyś odbywały się na nim również międzypaństwowe mecze piłkarskie. Obecnie zaś na pełny kompleks obiektu składają się: stadion główny z boiskiem piłkarskim, bieżnia, boiska poboczne, korty tenisowe, strzelnica, basen kryty, hala sportowa, a także pierwsze w Polsce profesjonalne boisko do baseballu. Kiedyś możliwe było korzystanie również z wrotowiska, ringu bokserskiego oraz wieży spadochronowej , jednak aktualnie obiekty te są nieczynne. W marcu 2017 roku na Stadionie Olimpijskim zamontowano profesjonalny system oświetlenia LED.

 

Hala Orbita

Hala Orbita jest kompleksem przystosowanym do organizowania rozgrywek o randze krajowej oraz międzynarodowej. Odbywają siętutaj mecze piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, piłki halowej, a także zawody w gimnastyce artystycznej. Zimą mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać również mieszczącego się na terenie obiektu lodowiska. Na hali odbywają się również różnego rodzaju koncerty, wystawy, kongresy oraz imprezy artystyczne.

 

Ostatnia edycja 30 marca 2017

  • Wpływ Euro 2012 na rozwój Wrocławia

    Co prawda od organizowanego miedzy innymi przez nasze miasto Euro 2012 minęło już prawie p…
Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Dofinansowanie programu in vitro

Dzisiaj podczas IV sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni podjęli decyzję o dofinansowaniu p…