Strona główna Sport Wydarzenia sportowe we Wrocławiu

Wydarzenia sportowe we Wrocławiu

5 czytanie w minutach
0
0
567
Rynek Wrocław

Wrocław jest wielkim miastem – niedziwne więc, że dość często mają tu miejsca sportowe eventy i wydarzenia. Częstotliwość wydarzeń sportowych jest także spowodowana większym zainteresowaniem sportem, jaki ma miejsce od paru lat. Wiele osób może wziąć udział w maratonie biegowym, rowerowym czy w różnych dyscyplinach sportowych. Dodatkowo, możemy kibicować naszym na meczach piłki nożnej czy siatkowej.

Każdy Wrocławianin miał szansę obserwować na bieżąco wydarzenia sportowe The World Games, które odbywały się we Wrocławiu. Uczestnicy dyscyplin sportowych przybyli aż ze 111 państw z całego świata. Dyscypliny sportowe dzielą się na wiele kategorii – są to sporty z piłką, sporty siłowe, precyzyjne, artystyczne i taneczne. Dodatkowo, TWG zrzeszało także uczestników sportów walki. Rodzaje najbardziej popularnych dyscyplin sportowych rozgrywających się we Wrocławiu, to:

  • Piłka ręczna plażowa,
  • Fistball,
  • Squash,
  • Łucznictwo,
  • Kręgle,
  • Bilard,
  • Akrobatyka i aerobik sportowy,
  • Skoki na trampolinie.

Oprócz wymienionych, mnóstwo było dyscyplin odbywających się w różnych miejscach we Wrocławiu (ponad 40). The World Games dostarczyło Wrocławianom i przyjezdnym mnóstwo emocji. Warto wspomnieć, że polscy zawodnicy zdobyli aż 18 medali. Reprezentacja Polski wystawiła do zawodów aż 218 polskich sportowców.

Co sięrowerowa wycieczka po Wrocławiu dzieje we Wrocławiu?

We Wrocławiu dość często odbywają się różne rajdy, biegi – najczęściej tematyczne, z różnej okazji lub charytatywne. W wielkim mieście takim jak Wrocław, bardzo łatwo jest zorganizować takie wydarzenie, wytyczyć trasy oraz zebrać uczestników. Wydarzenia takie ogłaszane są o wiele wcześniej, by osoby niebiorące w nich udziału wiedziały, jakie drogi lub przejścia będą danego dnia zamknięte. Wielu jest też chętnych, którzy biorą udział w niejednym biegu lub rajdzie. Z uwagi na różnorodne dyscypliny jakie organizowane są co pewien czas w mieście, każdy może wziąć w nich udział.
Wrocław Buisness Run – 3 września odbywa się bieg, w którym bierze udział niejedna firma działająca we Wrocławiu. 5 uczestników biegnie w ramach pomocy charytatywnej osobom z niepełnosprawnością ruchową.
Crossfit w formie płynnej – są to zajęcia bezpłatne, odbywające się w każdą niedzielę, prowadzone przez ekipę Eternia Crossfit. Z uwagi na wielkie zainteresowanie dyscypliną sportową, jaką jest Crossfit, w wydarzeniach bierze udział wielka ilość osób.
Letnie spacery z przewodnikiem – wycieczki rowerem – można wziąć udział w darmowym zwiedzaniu Wrocławia oraz poznawania jego tajemnic. Przewodnik zabiera rowerzystów w różne miejsca w mieście, opowiadając ciekawostki historyczne.
Rajd miejski pt. ‘’Odra – rzeka wielu pokoleń’’ – to wydarzenie dzieli się na dwie grupy uczestników – jedni mogą brać udział w rajdzie pieszym, a drudzy – w rajdzie rowerowym. Oczywiście, rajd odbywa się nad Odrą, a celem rajdu jest poznanie wielu miejsc nad Odrą, które są znane mieszkańcom Wrocławia oraz historykom z całej Europy.

Ostatnia edycja 4 września 2017

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Triathlon Wrocław – ruszyły zapisy

Już 14 lipca do Wrocławia zawijają sportowcy z całego kraju, aby wspólnie wziąć udział w p…