Strona główna Sport Z czym sie wiąże kursy PADI?

Z czym sie wiąże kursy PADI?

6 czytanie w minutach
0
0
226
ksztalt-nurka-w-wodzie

Nauka nurkowania

Nurkowanie jest jedną z częstszych dyscyplin ze wszystkich sportów wodnych. Istnieją różne rodzaje nurkowania – nauką zajmują się profesjonalni instruktorzy ze szkół nurkowania. Jest to czynność, która musi być opanowana w najlepszy możliwy sposób. Nurkowanie wymaga bowiem nie tylko dobrych umiejętności pływania. Dla osób początkujących, pierwsze lekcje nurkowania mogą być bardzo trudne.

Dlatego należy wybrać odpowiednią szkołę nurkowania oraz typ kursu.
W znacznej większości, wybierane są weekendowe kursy, podczas których uczestnicy zgłębiają wiedzę oraz praktykę. Instruktorzy pracują w grupach liczących jedynie kilka osób. Dzięki temu, opanowanie materiału oraz umiejętności jest prostsze.

Dobra szkoła nurkowania

Czynności, jakie musimy opanować podczas kursu, to nie tylko prawidłowe pływanie na dużych głębokościach. W dobrej szkole nurkowania nauczymy się przede wszystkim prawidłowego zakładania stroju, oczyszczania fajki z wody oraz dobierania sprzętu nurkowego do sposobów pływania. Na zajęciach, zgłębimy teorię, dowiemy się, jakie występują rodzaje sprzętu do nurkowania oraz kiedy ich używać. Oprócz tego, instruktorzy opowiedzą nam o wszystkich zasadach, jakie obowiązują każdego nurka nie tylko podczas nauki, ale i samodzielnego pływania na głębokościach.

Nauką nurkowania i pływania pod wodą, zajmują się doświadczeni instruktorzy – Divemasterzy. Są to osoby, które mają właściwą wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie nie tylko w nurkowaniu, ale i w nauczaniu. Każdy instruktor nurkowania posiada co najmniej kilka certyfikatów (w zależności od kursów jakie przeszedł), dzięki czemu może nauczać różnych technik nurkowania i zapoznawać nas z wieloma możliwościami warsztatowymi.

Czym są kursy PADI?

Kurs nurkowania PADI, to najpopularniejszy i podstawowy kurs, który umożliwia nam zdobycie wszelkich najważniejszych informacji oraz umiejętności z zakresu nurkowania. Istnieje wiele rodzajów certyfikatów PADI, jakie możemy uzyskać. Każdy z nas może więc wybrać odpowiedni rodzaj kursu, by zgłębić teorię oraz najistotniejsze umiejętności.

Nauka nurkowania odbywa się w specjalnie wybranych terenach. Szkoły nurkowania oferują kilkudniowe wyjazdy w egzotyczne miejsca, w których wody są szczególnie przyjazne. Nauczanie nurkowania poza tym, musi odbywać się w łatwo dostępnych i atrakcyjnych miejscach, z punktu widzenia instruktora.

Warto dodać, że kursy PADI są uznawane na całym świecie. Certyfikat z wybranego kursu nurkowania PADI, będzie nas obowiązywał na całej kuli ziemskiej. Najbardziej znany certyfikat to Open Water Diver PADI – uprawnia nas on do samodzielnego nurkowania na głębokości 18 metrów. W przypadku kursów dla dzieci, granica ta wynosi 12 metrów.

Certyfikaty PADI i ich przydatność

Szkoły nurkowania oferują bardzo różne rodzaje certyfikatów z zakresu nurkowania. Można wybrać poszczególne rodzaje kursów, które należy ukończyć, by móc uzyskać uprawnienia do samodzielnego nurkowania.
Wiele jest powodów, dla których decydujemy się na rozpoczęcie nauki nurkowania. Dla niektórych, pływanie na głębokościach jest ciekawym doświadczeniem i hobby. Aby móc swobodnie pływać, podziwiać podwodny świat i realizować swoją pasję, wystarczy ukończyć podstawowy kurs PADI.

Jednak duża część osób potrzebuje kilku konkretnych certyfikatów, by legalnie i w prawidłowy sposób wykonywać swoją pracę. Zawodowi nurkowie mogą pracować jako:

  • Poszukiwacze i wydobywcy,
  • Badacze terenów morskich oraz ich fauny i flory,
  • Ratownicy tlenowi,
  • Instruktorzy nurkowania.

Są to jedne z najbardziej znanych zawodów, jakie wykonują zawodowi nurkowie.
Oprócz tego, kursy i certyfikaty są potrzebne, by móc uprawiać sporty podwodne w bezpieczny sposób.

Ostatnia edycja 28 lutego 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Nick Vujicic na Stadionie we Wrocławiu!

Już 2 czerwca w ramach Odnowienie Festival na Stadionie we Wrocławiu odbędzie się spotkani…