Strona główna Aktualności Z wizytą w KCM Clinic – więcej niż medycyna

Z wizytą w KCM Clinic – więcej niż medycyna

10 czytanie w minutach
0
0
137
KCM Clinic

KCM Clinic, znana pierwotnie pod nazwą Karkonoskie Centrum Medyczne to dziś jedna z najbardziej innowacyjnych placówek nie tylko Dolnego Śląska, ale i całej Polski. Położona w centrum Jeleniej Góry – malowniczego serca Karkonoszy, posiada jeden z najnowocześniejszych wysokospecjalistycznych szpitali we Wschodniej Europie.

To właśnie tu odbywają się przeróżne międzynarodowe konferencje medyczne oraz warsztaty dla lekarzy z całego świata. Co więcej, operacje prowadzone w ramach warsztatów są transmitowane na żywo z sali operacyjnej, dzięki czemu szanse na uczestnictwo w wykładach mają również lekarze z całego globu.

KCM Clinic jest również pierwszym ośrodkiem w środkowo-wschodniej części Europy oraz jednym z jedynie 7 ośrodków na świecie, w którym przeprowadza się małoinwazyjne zabiegi leczenia szyjnej dyskopatii kręgosłupa. Zabieg ten, wykonywany metodą endoskopową, jest niezwykle innowacyjny i wymaga doskonałej wiedzy specjalistycznej oraz bardzo precyzyjnych umiejętności. Możliwość przeprowadzenia go tu, w Jeleniej Górze, czyni z KCM Clinic ośrodek docelowy dla szerokiego grona pacjentów zagranicznych oraz lekarzy chcących szkolić się w jego przeprowadzaniu.

Specjalistyczny sprzęt medyczny w KCM Clinic

Oferta KCM Clinic

Pacjenci podejmujący się leczenia w KCM Clinic mogą liczyć na niezwykle wysoką jakość obsługi. Z wyposażeniem spełniającym najwyższe standardy medyczne, nowocześnie wyposażonym szpitalem i komfortowymi pokojami, klinika oferuje spokój i komfort, które są niezwykle istotnym elementem rekonwalescencji po operacjach i zabiegach medycznych.

KCM Clinic skupia się przede wszystkim na leczeniu specjalistycznym z wykorzystaniem najnowszych zaawansowanych technik laparoskopii w 3D i to właśnie wokół tych zabiegów budują swoją markę. Ze względu na to, że tylko 7 placówek na świecie przeprowadza poważne operacje kręgosłupa z zastosowaniem laparoskopii 3D, KCM Clinic jest kliniką wybieraną przez pacjentów z całej Europy. KCM jest również wiodącą w Polsce placówką operacyjnego leczenia nadwagi oraz chirurgii plastycznej o charakterze medycznym.

KMC Clinic to oczywiście wysokiej klasy szpital specjalistyczny, jednak w jej skład wchodzą również różnego rodzaju poradnie oraz pracownie, dzięki którym pacjenci mają szansę uzyskania pełnego zakresu usług medycznych bez konieczności przemieszczania się pomiędzy placówkami. Usługi świadczone w klinice dostępne są zarówno dla pacjentów prywatnych, jak i tych korzystających z opieki zdrowotnej w ramach NFZ.

Wśród usług oferowanych w ramach NFZ pojawiają się specjalistycznie poradnie neurologii, ortopedii, proktologii, chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, pracownie badań endoskopowych przewodu pokarmowego oraz większa część przypadków wymagających leczenia szpitalnego z zakresu okulistyki, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ortopedii i traumatologii narządów ruchu, urologii, otolaryngologii oraz ginekologii. Aby ułatwić pacjentom kontakt z kliniką, od niedawna możliwe jest umówienie wizyty przez mobilną aplikację VisiMed.

Działania dodatkowe KCM Clinic

KCM Clinic jest placówką rozpoznawalną i szanowaną w wielu zakątkach świata, nie tylko ze względu na jakość oferowanych usług, ale i innowacyjne metody leczenia proponowane przez doświadczonych i utytułowanych lekarzy. Z tego też powodu KCM jest zarejestrowanym podmiotem edukacyjnym, a na terenie kliniki odbywa się każdego roku mnóstwo szkoleń, warsztatów i międzynarodowych konferencji dla lekarzy z całego świata. Ich tematyka dotyczy różnorodnych dziedzin medycyny i bardzo często skupia się na najnowocześniejszych technikach operacyjnych stosowanych z powodzeniem podczas operacji pacjentów w KCM Clinic.

Leczenie w KCM Clinic

KCM, we współpracy z firmami Olympus, Johnson&Johnson oraz Medtronic, jest organizatorem cyklicznych Międzynarodowych Warsztatów Ginekologii Laparoskopowej w technologii 3D. Ta zaawansowana technologicznie metoda leczenia niepłodności, endometriozy, guzów nowotworowych i mięśniaków macicy jest w dalszym ciągu nowością w środowisku medycznym. Transmisje w czasie rzeczywistym pozwalają lekarzom z całego świata uczestniczyć w warsztatach i zdobywać konieczną do propagowania nowych technik edukację. Specjaliści KCM Clinic prowadzą również warsztaty z zakresu laparoskopii bariatrycznej w technologii 3D oraz Międzynarodowe Konferencje Naukowo-Szkoleniowe dotyczące małoinwazyjnej neurochirurgii kręgosłupa.

Dzięki swojej działalności edukacyjnej, KCM Clinic jest szeroko rozpoznawalna nawet po drugiej stronie oceanu. Współpraca ze specjalistami światowej klasy oraz partnerstwo ze renomowanymi szpitalami mieszczącymi się za granicą pozwala na promocję KCM Clinic jako jednej z najbardziej innowacyjnych klinik w Europie.

Klinika na łamach mediów

Media takie jak telewizja publiczna, gazety ogólnopolskie oraz prasa lokalna z chęcią zamieszczają informacje o innowacyjnych operacjach przeprowadzanych w KCM Clinic.

Jednym z poważniejszych filmów zrealizowanych w odniesieniu do kliniki była relacja jednej z pierwszych pacjentek poddanych operacji usunięcia przepukliny w odcinku szyjnym kręgosłupa metodą laparoskopii 3D, dzięki której uniknięto zastąpienia uszkodzonego dysku implantem.

Bardzo często pojawiają się również w prasie, zarówno publicznej jak i specjalistycznej, wywiady ze specjalistami pracującymi w KCM Clinic.

Podejmowane przez placówkę działania promocyjne, takie jak profilaktyka stomatologiczna w szkołach, pozwalają stworzyć pozytywny obraz medycyny na Dolnym Śląsku oraz wynieść renomę kliniki na jeszcze wyższy poziom. Celem kliniki jest kreowanie pozytywnych doświadczeń związanych z leczeniem i kontaktem ze specjalistami, odchodzące od stereotypowych standardów szpitali w Polsce.  „Wierzymy, że dzięki nowoczesnej aparaturze, wykwalifikowanemu personelowi, a przede wszystkim zaangażowaniu i trosce naszych lekarzy o Pacjentów, uda się pomóc każdemu, kto odwiedzi naszą Klinikę.”

Zespół KCM Clinic


Materiały źródłowe:

Oficjalna strona KCM Clinic

Ostatnia edycja 28 stycznia 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Dofinansowanie programu in vitro

Dzisiaj podczas IV sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni podjęli decyzję o dofinansowaniu p…