Strona główna Czas wolny Zielony Wrocław – gdzie odpocząć w wolnym czasie?

Zielony Wrocław – gdzie odpocząć w wolnym czasie?

6 czytanie w minutach
0
0
573
Wrocławskie parki

W każdym większym mieście więcej czasu możemy spędzać w terenie zabudowanym. Jednak Wrocław pełen jest także zazielenionych terenów, w których możemy odpocząć po ciężkim dniu pracy. Warto więc wybrać się do jednego z licznych parków lub nad wodę. Wszyscy wiemy, jak ważny jest kontakt z przyrodą. Aktualna pora roku pozwala nam na wyjścia ze znajomymi i rodziną na świeże powietrze. Warto wspomnieć, że w rynku panuje sezon ogródków piwnych, dzięki czemu idąc do restauracji również mamy szansę spędzić czas na świeżym powietrzu. Zazielenione tereny we Wrocławiu to przede wszystkim Park Skowroni, Park Południowy, Wyspa Słodowa, Ogród Botaniczny i Japoński. Tego typu miejsca są dość często odwiedzane przez wielu ludzi, zwłaszcza w sezonie. We Wrocławiu można więc spędzać czas na różne sposoby.

 

Parki i wyspy

Pomimo tego, że Wrocław jest wielkim miastem, nie brakuje tu zazielenionych terenów. Dzięki temu możliwe jest więc spędzanie wolnego czasu na wiele różnych sposobów. Zielone miejsca we Wrocławiu zapewniają komfort i możliwość odpoczynku w nieco innym wydaniu. Każdy mieszkaniec Wrocławia zna popularną Wyspę Słodową i Wyspę Piasek. Miejsca te na wiosnę są wręcz oblegane – ze względu na atrakcyjność miejsca, jest ono często odwiedzane zwłaszcza przez młodych ludzi. Wyspy i parki to pewnego rodzaju odskocznie od wielkiego i głośnego miasta. Na wiosnę miejsca te są jeszcze piękniejsze, dlatego obecnie możemy spotkać wiele osób w parkach i na wyspach. We Wrocławiu są piękne parki, zwłaszcza Południowy i Skowroni. Warto wybrać się na spacer od czasu do czasu, by odpocząć od pracy.

Wrocław nad Odrą

 

Ogród Botaniczny i Japoński

Jest to nieco inny typ atrakcji, jaką możemy znaleźć we Wrocławiu. Ogrody te otwarte są w sezonie – na wiosnę i lato możemy bowiem podziwiać piękno przyrody. Ogród Botaniczny, jako ogromny naturalny obszar pełen zieleni, może zapewnić nam widoki bardzo odmienne od tych, które mamy na co dzień. Warto skorzystać z tego typu atrakcji i wybrać się do Ogrodu Botanicznego, by zobaczyć piękne rośliny. Kolory natury kojąco działają na nasz umysł, więc wizyta w takim miejscu może nas odprężyć. Z kolei Ogród Japoński jest nietypowym miejscem – ukazuje on zupełnie inny odłamek kultury od naszej. Malutkie drzewka Bonsai, ciekawe widoki i roślinki japońskie również mogą zapewnić nam ciekawą rozrywkę. Warto pomyśleć o tego typu miejscach, gdy chcemy miło spędzić wiosenne popołudnie.

 

Zwiedzanie w sezonie

Wiadomo, że wszelkie zazielenione miejsca najlepiej jest oglądać na wiosnę lub latem. Miejsca takie jak Ogród Botaniczny czy Japoński otwierane są dopiero w ciepłej porze roku. Zwiedzanie różnych miejsc we Wrocławiu pomaga nam lepiej poznać miasto i jego zakątki. Warto więc znać jak najwięcej terenów, w które możemy się wybrać w wolny dzień. Zieleni we Wrocławiu nie brakuje – dlatego też mamy szansę odprężyć się po ciężkim tygodniu w pięknym parku lub ogrodzie.

Ostatnia edycja 5 kwietnia 2017

  • Wyspa Słodowa

    Gdy tylko pojawiają się pierwsze oznaki wiosny, na Wyspie Słodowej można znaleźć bawiących…
Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Czas wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

HR GO Recruitment

Agencja rekrutacyjna HR GO Recruitment rozpoczyna swoją działalność na wrocławskim rynku! …