Strona główna Porady 5 trików dla efektywniejszego sprzątania

5 trików dla efektywniejszego sprzątania

0
0
382

Obowiązek sprzątania zna dobrze każdy z nas. Wszyscy chcemy mieć czyste domy i mieszkania oraz miejsca pracy. Jest to główny powód, dla którego więc sprzątamy. Drugim, istotnym powodem jest chęć prezencji własnego mieszkania jak najlepiej. Nie zawsze jednak, obowiązek sprzątania kojarzy nam się pozytywnie. Większość z nas nie lubi sprzątać. Często, sprzątanie nie wychodzi nam tak dokładnie, jakbyśmy tego pragnęli. Co możemy zrobić, by sprzątanie stało się przyjemniejszym zajęciem, a jego efekty bardziej widoczne.

5 trików dla efektywniejszego sprzątania

1.Najlepszym sposobem na poprawę efektów naszego sprzątania, jest zaopatrzenie się w zupełnie nowe środki do czyszczenia oraz akcesoria takie jak mopy czy gąbki. Pozbycie się starych płynów, mleczek i innych środków chemicznych i zakupienie nowych, lepszych, pozwoli nam na dokładniejsze sprzątanie. Nowy mop, gąbki, miotły oraz ściereczki, na pewno pomogą nam zrobić większy porządek. Stare akcesoria do sprzątania warto wyrzucić.

2. Warto wiedzieć, że to dokładne, a nie bardzo częste sprzątanie, jest kluczem do utrzymana domu w czystości. Z drugiej strony, częste sprzątanie też jest dobre. Jeśli dokładnie przykładamy się do porządków w naszym domu, gwarantujemy sobie dłuższą żywotność naszej podłogi, mebli i innych elementów wyposażenia domu.

3. Dokładniej czytajmy etykiety na butelkach z e środkami czystości. Niektóre środki nie nadają się do niektórych powierzchni, blatów czy podłóg. Stosując je, możemy zaszkodzić podłodze czy meblom. Dodatkowo, w naszych domach mogą znajdować się meble lub urządzenia, których pielęgnacja jest szczególnie wymagająca. Należy więc uważniej skupić się na tym, jakie preparaty stosujemy do sprzątania konkretnych powierzchni.

4. Wiele jest sytuacji, w których można użyć ciekawych mieszanek. Wielu z nas zapewne ma trudności z usunięciem zeschniętego tłuszczu lub wyczyścić brudny zlew i kran. Istnieją produkty (często spożywcze), które znacznie pomogą nam dokładnie wyczyścić niektóre elementy. Otóż, zarysowań na meblach i podłodze można pozbyć się, wcierając w nią obrany orzech włoski. Sokiem z cytryny wyczyścimy zacieki na kranie, a mieszanką sody oczyszczonej, płynu do naczyń, gorącej wody oraz specyfiku do armatury, wyczyścimy toalety, wannę oraz białe zlewy. Warto więc stosować podobne mieszanki – ich nieznany często skład pomoże pozbyć się wielu trudnych zabrudzeń.

5. Lepsze efekty osiągniemy również wtedy, gdy będziemy odpowiednio segregować nasze środki czystości. Warto podzielić je na kategorie – pod względem pomieszczenia lub typu powierzchni. Płyny, mleczka oraz podobne specyfiki należy trzyma razem, a gąbki, mopy, ściereczki i inne akcesoria trzeba przechowywać razem.

Popularne sposoby na lepsze czyszczenie wszystkich pomieszczeń w naszym domu, pozwoli nam na bezpieczne sprzątanie. Efekty, jakie uzyskamy po wdrożeniu nowych zasad w życie, będą zachwycające. Sprzęt do sprzątania znajdziemy na stronie cleanmed.com.pl <<<

Ostatnia edycja 12 sierpnia 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Porady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Bezpieczeństwo poruszania się wózkiem inwalidzkim

Korzystając z wózka inwalidzkiego należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa ob…