Strona główna Kultura we Wrocławiu 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

0
0
541

1 sierpnia obchodzona jest 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Rok rocznie we Wrocławiu odbywają się obchody upamiętniające to wydarzenie – jest ono ważne dla całego kraju. Punktualnie o 17, czyli o godzinie “W” usłyszeć będzie można w całym mieście syreny.

Historia

Dokładnie o godzinie 17.00, 1 sierpnia 1944 roku Okręg Warszawski Armii Krajowej rozpoczął atak na niemieckie obiekty w okupowanej Warszawie. Mimo że powstanie zakończyło się niepowodzeniem Polaków to jednak jak przyznają osoby w nim walczące oraz historycy podniosło polskie morale.

Obchody

Obrona cywilna na polecenie Wojewody Dolnośląskiego przeprowadzi trening sygnałów alarmowych – modulowany dźwięk syren będzie trwał 3 minuty i będzie można go usłyszeć w aż 35 miejscach we Wrocławiu.

Pod pomnikiem rotmistrza Pileckiego o godzinie 16.45 rozpocznie się uroczystość, o 17.00 usłyszeć będzie można sygnał alarmowy, o 17.05 zaplanowany jest apel pamięci i salwa honorowa, o 17.15 złożenie kwiatów. Na godzinę 18.00 zaplanowano msze w Kościele Garnizonowym.

W rocznicę wybuchu Powstania szczególnie wspomina się Powstańców – zachęcamy do zapoznania się z projektem BoheterON, który ma na celu promowanie historii oraz pomoc żyjącym Powstańcom. Profil akcji na Facebook oraz strona internetowa.

zdjęcie: wroclaw.pl

Ostatnia edycja 3 października 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jak leczyć otyłość?

Czekolada, ciasta, pizza czy fast food są niebem dla naszego podniebienia, ale również mog…