Strona główna Aktualności Cennik biletów MPK – co się zmieni w 2018?

Cennik biletów MPK – co się zmieni w 2018?

wrocław mpk

W marcu bieżącego roku została uchwalona ustawa o zmianie cennika i zasad w MPK. Znacznie zwiększy się liczba osób, która będzie mogła korzystać z atrakcyjnych zniżek oraz bezpłatnych przejazdów.

Przede wszystkim, do oferty wejdą bilety 15-minutowe. Jest to dobre rozwiązanie dla wycieczek szkolnych w ramach zajęć. Oprócz tego, w tramwajach pojawi się więcej biletomatów oraz kasowników, w których będziemy mogli dokonywać opłat. Poza tym, od nowego roku zostanie wprowadzonych więcej form płatności.

Kiedy możemy spodziewać się tych zmian? Otóż, zmiana cennika i zasad MPK wejdą w życie już 1 stycznia 2018 roku.

Podwyżki cen biletów i nowe rodzaje biletów

Wzrośnie cena jednorazowych biletów. Bilet jednorazowy na linie normalne, z 3zł zmieni się w 3,40zł (ulgowy –ze 1,5zł do 1,7zł). Natomiast, za przejazd liniami pośpiesznymi i nocnymi zapłacimy nie 3,20zł, a 3,60zł (ulgowe – zamiast 1,60 – 1,80).
Oprócz podwyżek cen biletów, możemy również liczyć na nowe rodzaje biletów. 15-minutowy bilet może okazać się najbardziej pożądanym. Jego cena będzie wynosić 2,4zł za normalny i 1,4zł za ulgowy. MPK Wrocław wprowadza również bilet grupowy, liczący maksymalnie 15 osób. Korzyścią jest nielimitowana ilość przejazdów w ciągu 15 lub 30 minut. Innym rodzajem biletu jest jednorazowy (również grupowy), którego cena wynosi 36 zł (normalny) i 18zł (ulgowy). Nowością będą także bilety 180 dniowe – normalny 420zł i 210zł ulgowy; oraz bilety roczne – w cenie 800 i 400zł.
Dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie biletów semestralnych na 4 lub 5 miesięcy. Bilety te będą dostępne od 1 września lub od 1 października. Daty te pokrywają się z semestrami w szkołach i na uczelniach.

Bezpłatne przejazdy

Na ulgi przejazdowe mogą liczyć między innymi uczestnicy maratonu i półmaratonu organizowanego przez Wrocław. Dzieci, do siódmego roku życia włącznie, także mogą podróżować komunikacją miejską bez uiszczania opłat.
Dodatkowo, na bezpłatne przejazdy mogą również liczyć Honorowi Dawcy Przeszczepu, wychowankowie ośrodków wychowawczych i socjoterapeutycznych, wraz z wychowawcami. Uczniowie szkół, razem z nauczycielami i opiekunami, także będą mogli jeździć za darmo w ramach programów miejskich.
Kolejna zmiana dotyczy wieku emerytów. Dziś, darmowe przejazdy dotyczą osób, które ukończyły 70 lat. W roku 2018, wiek spadnie do 69, natomiast w 2019 – do 68. Zmiany te mają doprowadzić do tego, żeby w 2022 roku, osoby 65-letnie mogły jeździć za darmo komunikacją miejską.
Oprócz tego, każdy z nas może jeździć za darmo np. w Dni Książki i Praw Autorskich oraz w Dniu Walki z Analfabetyzmem.


Zdjęcie z serwisu wroclaw.pl

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również

Hazard – czy jestem uzależniony?

Uzależnić się można od wszystkiego. Choć najbardziej znany nam jest nałóg alkoholowy, jak …