Strona główna Aktualności Co zyskujesz awansując w Oriflame?

Co zyskujesz awansując w Oriflame?

12 czytanie w minutach
0
0
209

Praca w Oriflame, oparta o model sprzedaży bezpośredniej i Marketingu Wielopoziomowego to bez wątpienia jedna z ciekawszych propozycji na rynku pracy dających szansę na naprawdę dobre zarobki. Choć często pojawiają się opinie, że Oriflame działa jak piramida, w rzeczywistości nikt nie zarabia tu wyłącznie za zapisywanie ludzi do zespołu czy budowanie własnej sieci sprzedaży. Jeśli chcesz powiększać swoje zyski i piąć się po kolejnych szczeblach kariery w Oriflame, musisz wykazać się wysiłkiem, zaangażowaniem w pracę, chęcią do ciągłego rozwoju i umiejętnością motywowania ludzi do pracy.

Jak dołączyć do Oriflame i zacząć zarabiać

Wspomniany wcześniej model Marketingu Wielopoziomowego oznacza, że każda osoba, która dołączy do firmy może w oparciu o Plan Marketingowy organizować sieć sprzedaży i wypracować coraz wyższe poziomy w hierarchii, z którymi wiążą się dodatkowe nagrody, bonusy i tzw. dochody pasywne. Aby mieć jednak większą szansę odniesienia sukcesu nie wystarczy dołączenie się jako konsultant do dowolnego zespołu i rozpoczęcie budowania własnego z przypadkowo pozyskanych ludzi – dołączając do doświadczonych liderów zyskujesz partnera biznesowego z doświadczeniem, którym dzielimy się chętnie wspomagając Twój rozwój na kolejnych poziomach w hierarchii. Dobry lider to taki, który dba nie tylko o podnoszenie własnych poziomów, ale i pracę z konsultantami – Twój awans przełoży się na lepsze wyniki całego zespołu i zmotywuje innych do dalszego działania.

Zarabiaj na polecaniu produktów i twórz zaufany zespół konsultantów

Polecając produkty z katalogu swoim klientom zarabiasz 25% marży na produktach – po wniesieniu opłaty wpisowej w wysokości 6,90 na tego typu zarobki może liczyć każdy aktywnie działający konsultant. Jeśli jednak chcesz rozbudować swoją sieć sprzedaży, stworzyć zespół i zarabiać jeszcze więcej, musisz popracować nie tylko nad własnymi umiejętnościami sprzedażowymi, ale i motywowaniem członków Twojego zespołu. Polecając produkty klientom i zdobywając kolejne osoby zainteresowane zakupami podbijacie swoje wyniki sprzedażowe, a te przekładają się realnie na zdobywanie kolejnych poziomów w hierarchii i dodatkowych bonusów za wyniki.

Zapraszając nowe osoby do zespołu, zwielokrotniasz sprzedaż do poziomu, którego nie jesteś w stanie osiągnąć jako pojedynczy konsultant.  Im więcej osób w zespole, tym więc większe zakupy, które robią jego członkowie, pod warunkiem że są oni zachęcani do zdobywania kolejnych klientów i motywowani osiąganiem jeszcze większych zysków. Oczywiście, im więcej aktywnych konsultantów w Twoim zespole, tym większe zakupy i większe zyski dla firmy, którymi ta dzieli się następnie z Tobą i Twoimi konsultantami w postaci bonusów od 4% – 24%. Jak to działa?

Progi bonusów i kolejne poziomy w hierarchii sprzedaży

Budując własny zespół konsultantów automatycznie otwierasz sobie szansę na powiększenie zysków swoich i konsultantów, którzy do Twojego zespołu dołączą. Oprócz wyjściowych 20% na starcie, Twój zespół może liczyć dodatkowo od 4% – 24% prowizji od obrotu zespołu, zależnie od ilości wypracowanych w miesiącu Punktów Premiowych. W Oriflame każdy produkt ma oprócz wartości złotówkowej, przypisaną konkretną wartość punktową. To właśnie ilość zgromadzonych Punktów Premiowych w okresie jednego katalogu przez wszystkich konsultantów wyznacza wysokość procentową bonusu z obrotu złotówkowego całej grupy.

Jeśli w okresie danego katalogu wypracujesz sam lub z grupą od 400 – 799 Punktów Premiowych, rabat z całego obrotu wyniesie 4%. Kolejne progi to:

 • 8% – 800 – 1599 PP,
 • 12% – 1600 – 2999 PP,
 • 16% – 3000 – 4999 PP,
 • 20% – 5000 – 7499 PP,
 • 24% – ponad 7500 PP.

Powyższe progi bonusowe nie służą jednak tylko otrzymaniu dodatkowej gotówki do wypracowanej kwoty wypłaty. To właśnie na podstawie wypracowanych punktów procentowych możesz awansować na wyższe poziomy hierarchii, zdobywając po kolei poziomy Managera, Dyrektora Struktur Sprzedaży, a nawet Diamentowego Dyrektora Oriflame.

Jak osiągnąć poziom Managera w Oriflame

Aby awansować na poziom Managera musisz osiągnąć poziom 12% bonusu, który łatwo osiągnąć zapraszając do swojego zespołu 4 osoby, z których każda wypracuje poziom 4%. Każdy kolejny poziom procentowy to dodatkowe pieniądze zarówno dla Ciebie, jak i zespołu. Przy 4% jest to około 60 zł, 8% to już 250 zł, 12%, czyli pierwszy poziom managerski gwarantuje bonus od 300-800 zł, 16% od 1000 do 1500 zł, a 20% od 1500 – 2500 zł co trzy tygodnie, jeśli uda wam się utrzymać poziom z katalogu na katalog. Manager zyskuje dodatkowo możliwość udziału w luksusowych seminariach, nagrody rzeczowe, wyróżnienie na Gali Biznesu Oriflame oraz nieocenioną szansę na awans na wyższe stopnie hierarchii.

Zostań Dyrektorem Struktury Sprzedaży

Gdy wypracujesz wraz ze swoim zespołem obrót min. 7500 Punktów Premiowych w jednym katalogu, a więc łącznie uda wam się uzyskać przychody na poziomie ok. 26 tys. zł. w okresie trwania jednego katalogu, awansujesz na Starszego Menadżera. Utrzymanie tego poziomu przez okres 8 katalogów bez przerwy daje Ci awans na poziom Dyrektora Struktury Sprzedaży, który wiąże się z kolejnymi bonusami i nagrodami za wyniki. Dyrektorzy Struktury Sprzedaży mogą zarabiać co 3 tygodnie od 3 do 5 tysięcy złotych, a dodatkowo jednorazową premią w wysokości $1000, dwuosobowym zaproszeniem na Bal Dyrektorów Oriflame i wszystkimi bonusami, które znają z kolejnych poziomów Managera.

Złoty Dyrektor Oriflame

Poziom Złotego Dyrektora jest możliwy do osiągnięcia dla każdego konsultanta, któremu uda się przejść przez wszystkie poprzednie szczeble w hierarchii i wypromować w swoim zespole dwóch nowych Dyrektorów Sprzedaży, utrzymując jednocześnie zespół sprzedażowy generujący obroty na poziomie minimum 3500 Punktów Premiowych. Na poziomie Złotego Dyrektora zostanie przyznana Ci premia w wysokości $2000, dwuosobowe zaproszenie na Bal Dyrektorów, samochód Volvo lub BMW, możliwość udziału w luksusowych konferencjach marki, a także liczne nagrody rzeczowe i wyróżnienie na Gali Biznesu.

Powyższy schemat awansów w Oriflame doskonale pokazuje, że jest o co walczyć. Zarabianie dużych kwot nie jest łatwe w żadnej branży, jednak z odpowiednim wysiłkiem, zaangażowaniem i przede wszystkim pozytywnym nastawieniem do rozwoju i Ty możesz zostać Złotym Dyrektorem Sprzedaży Oriflame!

Dowiedź się więcej o możliwościach jakie daje kariera w Oriflame i co możesz zyskać będąc konsultantem.

zdjęcie: gierzkiewicz.pl

 

Ostatnia edycja 16 maja 2019

 • Zasady segregacji śmieci we Wrocławiu

  Segregacja odpadów to jeden z najprostszych sposobów, w jaki każdy wrocławianin może wpływ…
 • Gdzie na grzyby we Wrocławiu?

  Sezon na grzybobranie trwa, a dzięki zmieniającej się w ostatnich dniach pogodzie i sporyc…
 • Wybory parlamentarne 2019

  Wybory parlamentarne są już za pasem, bo 13 października. Co jednak mają zrobić te osoby, …
 • Spotkanie NCBR we Wrocławiu

  Chcesz się rozwijać i szukasz dofinansowania na realizację prac badawczo-rozwojowych? Przy…
Pokaż więcej podobnych wiadomości
 • Gdzie na grzyby we Wrocławiu?

  Sezon na grzybobranie trwa, a dzięki zmieniającej się w ostatnich dniach pogodzie i sporyc…
 • Wybory parlamentarne 2019

  Wybory parlamentarne są już za pasem, bo 13 października. Co jednak mają zrobić te osoby, …
 • Spotkanie NCBR we Wrocławiu

  Chcesz się rozwijać i szukasz dofinansowania na realizację prac badawczo-rozwojowych? Przy…
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Gdzie na grzyby we Wrocławiu?

Sezon na grzybobranie trwa, a dzięki zmieniającej się w ostatnich dniach pogodzie i sporyc…