Dni Seniora 2018

3 czytanie w minutach
0
0
243

Podobnie jak rok temu po wakacjach zaplanowane zostały Dni Seniora we Wrocławiu. W tym roku od 14 września do 7 października seniorzy świętować będą już dziesiąta edycję tego wydarzenia – podczas jego trwania przygotowano mnóstwo interesujących wykładów, spotkań, potańcówek, spacerów i jak zwykle Marsz Kapeluszy, który rozpocznie całe wydarzenie.

Dla kogo są Dni Seniora?

Podobnie jak co roku, wydarzenia mają na celu nie tylko zaktywizowanie blisko 200 tysięcy osób po 60 roku życia, ale również zmotywować do spędzenia czasu z rodzinami. Wszystkie spotkania rozpoczną się od Marszu Kapeluszy i próby pobicia zeszłorocznego rekordu – największa liczba kapeluszy w jednym miejscu wyniosła aż 1493. Pochód złożony zarówno z seniorów, jak i ich rodzin rozpocznie się na placu Nowy Targ i przejdzie do Rynku.

W tym roku świętowanie będzie podwójne – nie tylko 10 edycja Dni Seniora, ale również 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – z tej okazji 14 września rozdawane będą biało-czerwone kotyliony.

Najważniejsze spotkania

W Akademii Zdrowego Seniora będą prowadzone bezpłatne badania i wykłady z geriatrą lekarzem n. med. Edytą Karasek. Trening pamięci przygotuje wrocławska biblioteka, a Torze Wyścigów Konnych na Partynicach seniorzy będą mogli pojeździć konno. Przygotowane zostaną również liczne konkursy – fotograficzny, międzypokoleniowy na najdłuższe włosy i wąsy, a także przyznawane będą statuetki “Przyjaciela Seniora” dla osób zasłużonych.

W ramach Dni Seniora odbędzie się koncert Czerwonych Gitar!

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://www.seniorzy.wroclaw.pl/node/689

Ostatnia edycja 24 lipca 2018

  • Dni Seniora – Wrocław 2017

    Wrocław jest miastem, które nie zapomina o tym, aby zapewnić rozrywkę wszystkim grupom wie…
Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Sale weselne – Wrocław i okolice – raport 2019

Organizacja przyjęcia weselnego często traktowana jest jako jedno z najtrudniejszych zadań…