Strona główna Zdrowie i uroda we Wrocławiu Esperal Wrocław – gdzie wszyć lek w naszym mieście?

Esperal Wrocław – gdzie wszyć lek w naszym mieście?

11
2
27,860

Każdy, kto chce zerwać z problematycznym nałogiem, jakim jest alkoholizm, powinien wiedzieć wszystko na temat terapii esperalem. Terapia esperalem nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego organizmu. Dopiero w momencie spożycia alkoholu, możemy spodziewać się często tragicznych skutków ubocznych. Terapia ta ma dość specyficzne działanie, jednak jest ona w 100% skuteczna. Poniżej prezentujemy informacje odnośnie terapii leczenia z wykorzystaniem esperalu oraz kliniki we Wrocławiu oferujące tego typu zabieg.

Esperal – Najważniejsze informacje

Esperal, potocznie znany jako „wszywka” jest jedną z metod walki z alkoholizmem. Jego aktywny składnik, disulfiram powoduje w organizmie zatrzymanie trawienia alkoholu, czego skutki potrafią naprawdę zniechęcić do jego spożywania. To na wywołaniu awersji do trunków polega właśnie leczenie esperalem. Jedni wierzą w jego działanie, inni zupełnie je odrzucają, a tylko niewielu rozumie jakie warunki konieczne są do tego, by esperal przyniósł pożądane rezultaty. Czym jest popularna wszywka? Jakie jest jej działanie? Na czym polega zabieg wszycia esperalu?

Esperal – anty-alkoholowa wszywka

Disulfiram to czynny składnik esperalu, odpowiedzialny za blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, odpowiedzialnego za rozkład alkoholu w wątrobie. Alkohol, który nie jest przez organizm trawiony gromadzi się w nim pod postacią aldehydu octowego. Objawy takiego nagromadzenia nie są przyjemne i to właśnie one mają działać odstraszająco na osobę uzależnioną poddającą się leczeniu esperalem. Przedsmak działania wszywki znają wszyscy, którzy choć raz mieli do czynienia z kacem, jednak działanie tabletek sprawia, iż efekt ten jest wielokrotnie silniejszy, pojawia się już po 10 minutach od spożycia alkoholu i trwa bez przerwy nawet do 10 godzin.

Esperal we Wrocławiu – kliniki leczenia alkoholizmu

Prezentujemy wrocławskie kliniki oferujące leczenie alkoholizmu z wykorzystaniem esperalu.

Beata Nadolska

ul. Michałowskiego 9, Wrocław

odtrucia-alkoholowe.wroclaw.pl

Andrzej Gaborski

ul. Saperów 38, Wrocław

Zabiegi: Esperal, Naltrekson

Godziny otwarcia: 10:00 – 20:00

Sobota i Niedziela: godziny niestandardowe

NGM Wrocław

ul. Generała Hallera 9/6 Wrocław

Strona www: Esperal Wrocław Nasz-Gabinet.pl

+48 880 808 880 lub +48 519 775 225

Wrocławski oddział ogólnopolskiej sieci klinik leczenia uzależnień od alkoholu zlokalizowany jest w centrum miasta, tuż przy skrzyżowaniu ulic Hallera i Powstańców Śląskich. Poradnia antyalkoholowa mieści się na 1 piętrze. W ofercie kliniki oprócz zabiegów leczenia esperalem znajdziemy także zabiegi detoksu alkoholowego oraz terapie alkoholowe prowadzone przez psychologów. Klinika wprowadziła także możliwość kompleksowego podejścia do leczenia alkoholizmu wprowadzając do oferty pakiety odwykowe składające się z zabiegu wszycia esperalu, detoksu alkoholowego oraz spotkań motywacyjnych ze specjalistami.

Galeria poradni leczenia alkoholizmu:

Więcej na stronie nasz-gabinet.pl, zachęcamy także do sprawdzenia artykułu: https://nasz-gabinet.pl/we-wroclawiu-pomocne-dzialanie-esperalu/

Centrum medyczne oferuje także inne usługi leczenia alkoholizmu takie jak:

 • Detoks alkoholowy – https://nasz-gabinet.pl/wroclaw/detoks-alkoholowy/
 • Kroplówki witaminowe – https://nasz-gabinet.pl/kroplowki-witaminowe/wroclaw/

Ośrodek oferuje także pomoc i indywidualne porady dotyczące terapii alkoholowej.

Disulmed 24h

Centrum Disulmed Wrocław to kolejna placówka oferująca kompleksowe leczenie alkoholizmu, niemniej specjaliści zatrudnieni w klinice skupiają się głównie na leczeniu awersyjnym z wykorzystaniem wszywki alkoholowej esperal. Pracownicy firmy przekazują także rzetelne informacje odnośnie zabiegu wszycia leku esperal na infolinii. Klinika zlokalizowana jest w centrum Wrocławia. Specjaliści placówki zapewniają 9 lat doświadczenia w leczeniu esperal, wykorzystywanie jedynie oryginalnego leku, elastyczne godziny pracy oraz wsparcie konsultantów.

ul. Piłsudskiego 28C 50-576 Wrocław

Tel.: +48 71 707 24 67

Klinika Disulmed Wrocław oferuje kompleksową terapię awersyjną, która polega na zastosowaniu wszywki esperal. Placówka korzysta wyłącznie z oryginalnego leku, dzięki czemu leczenie jest skuteczne oraz przynosi oczekiwane efekty. Disulmed jest czynny dla swoich pacjentów 24/7 oraz zapewnia im całodobową opiekę, wsparcie psychologiczne, a także pełną dyskrecję, dzięki czemu chory może w spokoju odbyć leczenie. Zespół placówki składa się z doświadczonych lekarzy specjalistów, którzy pomogli już niejednej osobie wyjść z nałogu. Disulmed to miejsce przyjazne osobom uzależnionym, w którym każdy potrzebujący otrzyma profesjonalną i natychmiastową pomoc.

Zalety:

 • Opieka konsultanta
 • Elastyczne godziny pracy
 • 9 lat doświadczenia
 • Oryginalny lek
 • Pełna dyskrecja
 • Użycie oryginalnego leku Esperal
 • Duża praktyka w leczeniu alkoholizmu
 • Wysoka skuteczność terapii alkoholowych

Zabiegi:

 • Esperal
 • Detoks alkoholowy
 • Terapie alkoholowe wykonywane przez certyfikowanych specjalistów

Klinika AliMed Wrocław

AliMed jest wrocławską kliniką leczenia alkoholizmu, która zapewnia pełną dyskrecję, profesjonalnie przeprowadzane zabiegi, darmowe porady odnośnie zabiegu wszycia leku esperal oraz personalne podejście do pacjentów. Specjaliści kliniki oferują zabiegi w trzech standardach: wersji normalnej, premium oraz VIP. Przed zabiegiem wykonywane jest badanie stanu zdrowia pacjenta oraz przekazanie kompleksowej informacji na temat leku, w tym skutków ubocznych.

lokalizacja: Krzyki, Centrum

+48 880 808 880 lub +48 519 775 225

W klinice AliMed można poddać się zabiegom odtrucia alkoholowego, zabiegom implantacji wszywek alkoholowych oraz uczestniczyć w terapiach alkoholowych, które motywują do podjęcia leczenia oraz pozwalają choremu uzmysłowić sobie jak leczenie wpłynie na jego fizyczny i psychiczny stan zdrowia. Wszystkie zabiegi odbywają się pod opieką doświadczonych lekarzy specjalistów oraz wykonywane są dyskretnie. AliMed zapewnia wykonywanie zabiegów zarówno w nowoczesnym, specjalnie przystosowanym do tego gabinecie, jak i w domu pacjenta. Placówka oferuje szybki dojazd na terenie Wrocławia i okolic oraz całodobowe wizyty domowe.

Zabiegi:

 • Wszywki alkoholowe esperal
 • Terapie alkoholowe
 • Odtrucia alkoholowe

BARDZO DOBRE OPINIE

Esperal jako wszywka i tabletki

Leczenie esperalem jest powszechnie znaną metodą na całym świecie. Dzięki dwóm rodzajom terapii, jakie możemy zastosować, coraz więcej osób decyduje się na podjęcie jednej z nich. Zarówno jednak wszywka, jak i tabletki mogą przynieść nam pożądany efekt. Wiele osób jednak decyduje się na zastosowanie wszywki – jest ona umieszczana pod skórą, najczęściej na plecach lub na pośladkach.

Esperal wszywany jest okolicach pośladków. Lek działa na organizm pacjenta 12 miesięcy od daty wykonania zabiegu.

Wszywka taka regularnie wydziela substancję znaną bliżej jako Disulfiram. Substancja ta odpowiedzialna jest za reagowanie tylko i wyłącznie z alkoholem etylowym. Tabletki działają w ten sam sposób, jednak warto wiedzieć, że nieraz niektórzy pacjenci przerywają terapię na kilka dni, jeśli wiedzą, że będą mieli niedługo okazję do napicia się alkoholu. Wszywka natomiast pozostaje z nami jeszcze przez wiele miesięcy. Wiedząc, że nie możemy jej wyjąć, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie możemy absolutnie sięgać po alkohol. Wszywkę stosują osoby, które borykają się z ciężkim i długim uzależnieniem. Dzięki specyficznej reakcji naszego organizmu na alkohol, momencie gdy nadal przechodzimy terapię esperalem, wielu zwyczajnie boi się sięgnąć po alkohol.

Esperal Wrocław

Esperal i długość oraz sposób jego działania

Terapia i jej długość dobierane są indywidualnie do pacjenta oraz stopnia jego uzależnienia. Esperal zazwyczaj przyjmuje się od pół roku do dwóch lat. Jednak konieczne jest posiadanie wiedzy na temat działania esperalu oraz typów terapii. Każdy, kto ma problemy z nadużywaniem alkoholu, powinien dowiedzieć się o tej metodzie oraz o jej działaniu. Często można więc spotkać pytania na temat tego, jakie istnieją nowoczesne metody na walkę z alkoholizmem. Sposób, w jaki działa esperal jest dosyć znany, dlatego w Internecie możemy natknąć się wręcz na masę pytań odnośnie typu terapii esperalem oraz bezpieczeństwa. Wiele osób interesuje się długością czasu, przez jaką nie można będzie im spożywać alkoholu.

Esperal – kto i kiedy może poddać się terapii

Osoby, które są uzależnione od alkoholu w mniejszym bądź w większym natężeniu. Terapię esperalem należy rozpocząć, gdy wszystkie inne środki zawodzą. Alkoholizm bowiem jest bardzo ‘popularnym’ typem uzależnienia. Przez jego różne formy nasilenia, mamy wiele możliwość na pozbycie się nałogu. Jednak najwięcej zależy od naszej silnej woli, co dość często podkreślane jest przez wielu terapeutów oraz lekarzy. Jeśli więc jesteśmy po kolejnej nieudanej terapii, jak najbardziej można poddać się terapii esperalem. Terapia tego typu umożliwia nam bowiem całkowite wydostanie się ze szponów nałogu. Esperal, który stosowany jest w formie tabletek lub wszywki, ma za zadanie wspomóc nas w całkowitej wstrzemięźliwości od alkoholu przez dłuższy czas.

Przed zabiegiem wszycia esperalu nie można spożywać alkoholu przez 24 godziny!

Ważne – objawy związane z implantacją esperalu:

Po zabiegu mogą pojawić się następujące negatywne reakcje organizmu:

 • drgawki,
 • intensywne pocenie,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • stany lękowe,
 • potrzeba zwymiotowania,
 • skoki ciśnienia tętniczego,
 • rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Kto nie może korzystać z tej formy leczenia?

Osoby, które odczuwają silną nadwrażliwość na Disulfiram, absolutnie nie mogą poddać się tego typu zabiegowi. Dodatkowo, wszyscy którzy spożywali alkohol w ciągu ostatnich 12 godzin, nie mogą skorzystać z zabiegu. Wszyscy ci, którzy mają niewydolność lub zapalenie nerwu wzrokowego, zaburzenia psychiczne, nadciśnienie tętnicze, różne niebezpieczne choroby serca – zostają wykluczeni z listy osób kwalifikujących się do zabiegu ze względów zdrowotnych.

Ostatnia edycja 27 marca 2020

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Zdrowie i uroda we Wrocławiu

11 komentarzy

 1. Karol

  11 grudnia 2017 at 2:06 pm

  3 miesiące temu wszywałem esperal w NGM i była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu.

 2. Iw Pi

  20 grudnia 2017 at 11:28 am

  Nadolska – OSZUSTKA,ODRADZAM.RANA PAĆKA SIĘ JUŻ 2 MIESIĄCE,MAM JAKĄŚ SWĘDZĄCĄ WYSYPKĘ NA RĘKACH,TO CO WSZYŁA ZA 450 PLN TO NIE JEST ESPERAL.

 3. Kapel

  12 lutego 2018 at 9:48 am

  Ludzize – pamiętajcie, żeby sprawdzać, czy dana klinika oferuje oryginalny lek!

 4. Timon

  3 marca 2018 at 11:45 am

  Czy alkoholicy rzeczywiście się sami zgłaszają czy to raczej rodziny ich tam kierują?

 5. Grzegorz

  28 marca 2018 at 7:53 am

  Ja osobiście polecam klikę na Hallera. Zawsze pomagają przy jakimkolwiek problemie.

 6. Monia

  2 kwietnia 2018 at 11:49 am

  a u Gaborskiego ktoś był? Jakieś opinie o nim?

 7. Radek

  15 kwietnia 2018 at 1:47 pm

  Mi pomogli na hallera. Nie pije już 3 miesiące, ludzie potrafią oceniać ale nie wiedzą jak to jest być uzależnionym i nie móc sie od tego uwolnić.

 8. RemiX

  7 czerwca 2018 at 11:43 am

  Kolega zaszywał sie 3 razy, za każdym razem jak przestawało działać to pił znowu. Bardzo oporny był a może to lek za słaby. W każdym razie teraz idzie na Generała Hallera do NGM możne im sie uda

 9. Daniel

  19 czerwca 2018 at 11:40 am

  Moja mama była alkoholiczką, całymi chodziła pijana. Jakoś udało siej ą namówić na terapie. Nie powiem teraz jest lepiej ale to dopiero 3 miesiąc jak jest zaszyta, zobaczymy co będzie dalej

 10. Dominika

  30 czerwca 2018 at 11:38 am

  Brat zaszył sie w NGM, na początku było ciężko z nim wytrzymać ale teraz po 1,5 roku już jest ok. Inny człowiek jak nie pije

 11. Tim Dyer

  19 sierpnia 2018 at 5:05 pm

  W cenie zabiegu wliczone jest bezplatne sciagniecie szwow. Jest to rozwiazanie stosunkowo tanie w porownaniu do zabiegow VIP i Gold. Pomimo niskiej ceny jest to zabieg, ktory rowniez pomaga pacjentow. Esperal standard w NGM Wroclaw to tanio przeprowadzony zabieg z zachowaniem najwyzszych standardow.

Przeczytaj również

Wystartowała VI edycja KUŹNI PROJEKTÓW – najciekawsze inicjatywy kulturalne

Kuźnia Projektów to konkurs na najciekawsze inicjatywy kulturalne realizowane dla mieszkań…