Strona główna Kultura we Wrocławiu Filmowa Europa na Widelcu 2019

Filmowa Europa na Widelcu 2019

5 czytanie w minutach
0
0
110

W tym roku odbędzie się już trzeia edycja przeglądu filmów o tematyce kulinarnej. Wydarzenie będzie obfitowało w ciekawe filmy i smakowite atrakcje, na uczestników czekają: projekcje filmowe, dyskusje, poczęstunek oraz wyjątkowe wydarzenie zorganizowane w Hotelu Monopol. Filmowa Europa na Widelcu jest częścią programu Europa na Widelcu, które od 11 lat organizuje miasto.

Co nas czeka?

FILMS for FOOD i Kino Nowe Horyzonty proponują w tym roku aż pięć seansów ciekawych dokumentów kulinarnych: filmy o szefach kuchni, restauratorach, jak również o rolnictwie i produkcji wina. Na otwarciu festiwalu zaprezentowany będzie archiwalny film dokumentujący obrady Okrągłego Stołu (w tym film Piotra Bikonta, współtwórcy festiwalu) a także zorganizowana zostanie Kolacja na Wolności Hotelu Monopol, która będzie częścią akcji Menu Wolności, która jest organizowana z okazji 30 rocznicy obraz Okrągłego Stołu. Wydarzenie uświetnią Robert Makłowicz oraz Katarzyna Bosacka.

Program Festiwalu

31 maja:

  • godzina 18.30 – specjalny pokaz w Kinie Nowe Horyzonty, sala nr 3. Film “Opowieści Okrągłego Stołu”. W spotkaniu wezmą udział Robert Makłowicz i Katarzyna Bosacka. Dodatkowo widzom zostanie zaprezentowany fragment reportażu “Okrągły Stół od kuchni” oraz przygotowany zostanie poczęstunek i spotkanie z w.w. gwiazdami. Cena biletu (film, poczęstunek i spotkanie) – 8,90zł. (www.kinonh.pl)
  • godzina 19.30 – w Hotelu Monopol zaprezentowany zostanie film” Opowieści Okrągłego Stołu” i fragment reportażu “Okrągły Stół od kuchni”, w trakcie filmu i kolacji spotkanie z Robertem Makłowiczem i Katarzyną Bosacką. Cena biletu (pokaz filmu, kolacja z 4-daniowym menu degustacyjnym wraz z selekcją win i alkoholi) – 290 zł/os. (www.kinonh.pl)

1 czerwca:

  • godz. 11.00 – warsztaty w restauracji Surfer (ul. Legnicka 58r) – wstęp wolny.
  • godz. 16.00 – Kino Nowe Horyzonty, sala nr 3. Pokaz filmu “Chef Flynn” i przed seansem poczęstunek oraz wprowadzenie  Lucyny Zembowicz i Jakuba Gutka. Cena biletu, spotkania i poczęstunku – 15 zł. (www.kinonh.pl)
  • godz. 18.30 – Kino Nowe Horyzonty, sala nr 3. Pokaz filmu “W poszukiwaniu umami” z poczęstunkiem przed seansem i spotkaniem z gośćmi po. Spotkanie poprowadzi Maciej Przestalski. Cena biletu i poczęstunku – 15 zł
  • godz. 20.30 – Kino Nowe Horyzonty, sala nr 3. Pokaz filmu “Bracia Roca na tureckim szlaku”, przed seansem poczęstunek, po spotkanie z gośćmi specjalnymi. Spotkanie poprowadzi Maciej Przestalski. Cena biletu i poczęstunku – 15 zł.

2 czerwca:

  • 17.30 – Kino Nowe Horyzonty, sala nr 3. Pokaz filmu “Żniwa” przed seansem poczęstunek, po seansie spotkanie z gośćmi specjalnymi. Prowadzenie spotkanie Maciej Przestalski. Cena biletu – 15 zł.
  • 20.00 – Kino Nowe Horyzonty, sala nr 3. Pokaz filmu “Wino we krwi”. Przed seansem poczęstunek winny, po senasie spotkanie z gośćmi specjalnymi. Spotkanie poprowadzi Maciej Przestalski. Cena biletu – 15 zł.

Ostatnia edycja 22 maja 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Szmaragdowa Karta Seniora

Podążając za sukcesem, jakim okazał się, być program Wrocławskiej Karty Seniora, do grona …