Strona główna Biznes i inwestycje Firmy informatyczne we Wrocławiu – sprawdzamy rynek it

Firmy informatyczne we Wrocławiu – sprawdzamy rynek it

0
3
5,400

Wrocławski rynek IT nazywany jest często polską Doliną Krzemową, zarówno przez osoby zainteresowane branżą i rozwojem nowych technologii, jak i same firmy inwestujące w nowe oddziały właśnie w stolicy Dolnego Śląska. Firmy IT, które otwierają swoje siedziby we Wrocławiu to nie tylko małe startupy, ale też duże zagraniczne software housy czy banki, dla których to właśnie Wrocław jest kopalnią informatycznych talentów i najlepszym miejscem na rozwój.

Firmy informatyczne Wrocław – jak działa polska Dolina Krzemowa?

Rynek IT we Wrocławiu jest bardzo konkurencyjny i nieustannie rozwija się, poszukując coraz to większej ilości zainteresowanych kandydatów. Szanse na zatrudnienie mają tu nie tylko doświadczeni programiści czy specjaliści konkretnych języków programowania, ale także studenci i osoby, które postanowiły zupełnie zmienić swoją branżę i przygotować się do pracy w IT z pomocą certyfikatu. We Wrocławiu działa dziś ponad 40 średnich i dużych firm IT, a także wiele znacznie mniejszych biur, software house’ów i startupów, które chętnie przygarniają pod swoje skrzydła kolejnych developerów, ekspertów UX, web masterów i informatyków pracujących ze sprzętem.

Dlaczego to właśnie we Wrocławiu inwestują kolejne firmy informatyczne? Czynnikiem decydującym wydaje się tu być kapitał ludzki – zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy IT cenią we Wrocławiu jego zaplecze akademickie, szczególnie w obszarze nauk ścisłych, a także dobrą znajomość języków obcych niezbędnych do pracy w IT. W mieście po studiach osiada naprawdę wielu specjalistów w branży, chętnych do działania nie tylko w najlepszych firmach i u światowych gigantów, ale też do przenoszenia się do kolejnych firm w ramach budowania swojego doświadczenia zawodowego. Zachowania takie budują konkurencyjność wrocławskiego rynku IT, a ta jest dla wielu firm zdecydowanie na plus.

Firmy informatyczne we Wrocławiu rozwijają się też z innego, bardzo prostego powodu – w mieście działa dużo firm zupełnie niezwiązanych z branżą IT, ale wymagających ciągłej obsługi ze strony tych, którzy na nowych technologiach znają się najlepiej. Jest tu więc wiele firm obsługujących zaplecza informatyczne w hotelarstwie, bankowości, szkołach, sektorze finansowym czy handlu, jak i firm przygotowujących dedykowane oprogramowanie dla przemysłu, branży medycznej i każdego, kto wymaga indywidualnych rozwiązań.

Firmy IT we Wrocławiu

Oto kilka najciekawszych firm informatycznych we Wrocławiu, specjalizujących się w różnych zagadnieniach związanych z szeroko pojętą branżą IT.

Aitik

Dane kontaktowe:

ul Drukarska 38, 53-312 Wrocław

Strona www: www.aitik.pl

Kontakt: 71 333 38 89, 502 775 919

Aitik – informacja o firmie

Aitik.pl to wrocławska firma informatyczna oferująca pełen zakres obsługi i wsparcia IT. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest specjalistyczna opieka nad sprzętem, siecią i bezpieczeństwem danych, aitik.pl może wesprzeć firmę i rozwiązać problemy z oprogramowaniem, aplikacjami czy serwerami szybko i sprawnie.

Outsourcing IT jest usługą stosunkowo młodą, jednak już dziś cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony firm, które nie działają w branży informatycznej, a ze względu na postęp technologiczny muszą korzystać w swoich oddziałach ze sprzętu komputerowego, sieci i dedykowanego oprogramowania. Firmy takie często nie stawiają na rozwijanie własnego działu IT, a właśnie na pomoc ze strony firm takich jak Aitik, oferujących pomoc w opiece nad sprzętem w pakietach dopasowanych indywidualnie do potrzeb firmy z dowolnego sektora rynku.

Wśród usług dodatkowych marki Aitik wyróżniamy:

  • migracje danych poczta – www
  • dzierżawa serwerów
  • hosting wirtualny
  • obsługa stron www

Oferta Aitik jest skierowana do małych i średnich firm, które nie posiadają własnego działu IT lub wymagają wsparcia i specjalistycznej obsługi informatycznej w obrębie Wrocławia i okolic. Firma wspomaga w rozwiązaniu kłopotów z komputerami oraz urządzeniami w firmie, oferując naprawy systemów, poprawę wydajności, przywracanie sprawności sieci internetowej, a także wybór najlepszego oprogramowania niezbędnego do obsługi firmy. Dostępny do dyspozycji klientów Helpdesk, a także dopasowane do potrzeb firm pakiety usług obejmują pomoc zarówno w zakresie doraźnych usług informatycznych, jak i pełnej obsługi działu IT na zasadzie outsourcingu. Dzięki doświadczeniu, wiedzy i indywidualnym podejściu aitik.pl do problemów każdego klienta, żadna firma nie musi martwić się już sprawnością i bezpieczeństwem swojej sieci komputerowej.

Security Partnerslogo security partners

Dane kontaktowe:

Ułańska 38/1, 52-213 Wrocław

572 414 363

Kontakt: biuro@securitypartners.pl

Strona www: https://www.securitypartners.pl

Security Partners – informacje o firmie

Wrocławska firma Security Partners specjalizuje się w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem IT, oferując rozwiązania i usługi wspierające firmy w zapewnianiu ochrony danych osobowych, budowaniu solidnego zaplecza technicznego i poprawy wewnętrznego bezpieczeństwa informatycznego. Dzięki ponad 12-letniemu doświadczeniu w branży, nastawieniu na ciągły rozwój i pilnym śledzeniu wszystkich zmian pojawiających się w kwestiach ochrony danych i bezpieczeństwa IT, firma zapewnia kompleksowe i profesjonalne podejście do wszystkich problemów, z jakimi może zgłosić się do nich każda firma.

W ofercie Security Partners pojawiają się usługi związane bezpośrednio z bezpieczeństwem IT oraz obsługą informatyczną firm, w tym m.in.:

  • Outsourcing IT
  • Wdrożenia i szkolenia w zakresie bezpieczeństwa IT
  • Audyty Bezpieczeństwa informacji
  • Audyty RODO
  • Outsourcing IOD (inspektora danych osobowych)
  • Konsulting IT

Korzystając z usług Security Partners można liczyć nie tylko na wsparcie ze strony doświadczonych techników i informatyków, którzy w ramach outsourcingu zajmą się utrzymaniem sieci komputerowych w firmie, opracowywaniu strategii IT czy wdrażaniu nowych rozwiązań, ale też na wsparcie merytoryczne, szkolenia i zewnętrzne, niezależne audyty IT. Firma specjalizuje się w implementacji RODO, oferując audyty sprawdzające zgodność wdrożonych rozwiązań z wymaganiami europejskiej normy oraz outsourcing IOD, czyli inspektora ochrony danych niezbędnego w przypadku działalności niektórych firm. W ramach współpracy z firmami z różnych branż, Security Partners prowadzi też konsulting IT doradzając w przygotowywaniu firmowej infrastruktury informatycznej czy jej udoskonalaniu i unowocześnianiu do aktualnych standardów.

Information Network Support

Kamieńskiego 201-219, Wrocław

Strona www: www.ins.com.pl

Oferująca obsługę z zakresu opieki informatycznej firma Information Network Support wspiera działania firm, które nie posiadają własnych działów IT, ale chcą w dalszym ciągu korzystać aktywnie z możliwości dostępnych dzięki rozwojowi nowych technologii. Outsourcing IT pozwala skutecznie zadbać o sprawność i wydajność wykorzystywanych urządzeń, bez obaw o bezpieczeństwo i pełną funkcjonalność zarówno sprzętu, jak i oprogramowania.

ITeam

Solny 16, Wrocław

Strona www: www.iteam.pl

Opieka nad infrastrukturą informatyczną w firmach, które ze względu na charakter swojej działalności nie skupiają się nad budowaniem własnego działu IT jest obecnie na rynku właściwie niezbędna. ITeam to kolejna wrocławska firma oferująca zarówno wsparcie techniczne, jak i realizację pojedynczych usług z zakresu bieżącego rozwiązywania problemów, aktualizacji dedykowanego oprogramowania, doradztwa IT i nadzoru nad środowiskami informatycznymi. Firma oferuje także przeprowadzanie audytów oprogramowania i sieci komputerowych, sprawdzając je nie tylko pod kątem legalności, ale i bezpieczeństwa danych.

PGS Software S.A.

Klecińska 123, Wrocław

Strona www: www.pgs-soft.com

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych wrocławskich firm zajmujących się przede wszystkim oprogramowaniem dla firm, zarówno pod kątem działania (backend), jak i designu (frontend). PGS Software przygotowuje programy, które zachwycają nie tylko funkcjonalnością i dopasowaniem do indywidualnych potrzeb każdego klienta, ale też designem, który na co dzień doceniają nawet najbardziej wybredni użytkownicy.

Synergy Codes

Piłsudskiego 49-57, Wrocław

Strona www: www.synergycodes.com

Tworzenie aplikacji, oprogramowania i rozwiązań dopasowanych do potrzeb każdej firmy to specjalność Synergy Codes – wrocławskiej firmy IT, która bez względu na branżę i wielkość biznesu stara się zapewnić swoim klientom najlepszą obsługę informatyczną. Dla wielu firm to właśnie indywidualnie stworzone aplikacje i systemy gwarantują przewagę konkurencyjną i pozwalają wyróżnić się na rynku. Korzystanie z pomocy profesjonalistów i ekspertów w dziedzinie IT daje szansę na pełne wykorzystanie możliwości nowych technologii, niezależnie od sektora działalności firmy.

Rynek usług it we Wrocławiu

Firmy informatyczne we Wrocławiu rozwijają się nieustannie, dostarczając na rynek zupełnie nowe rozwiązania i świeże podejście do nowych technologii i ich użyteczności bez względu na charakter działalności firm. Wykorzystując potencjał działających tu uczelni i ich studentów, a także korzystną dla podróżowania i działalności międzynarodowej infrastrukturę miasta, zarówno małe, lokalne firmy IT jak i światowi giganci wybierają Wrocław jako swoje centrum operacyjne. W efekcie to właśnie Wrocław oferuje obecnie jeden z najbardziej różnorodnych w Polsce ryków IT, dając szansę na rozwój zarówno tym poszukującym pracy w sektorze informatycznym, jak i firmom które na co dzień polegają na sprawności i bezpieczeństwie swojego zaplecza komputerowego.

Ostatnia edycja 8 maja 2020

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Biznes i inwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Magic and Style Sylwia Ziętara opinie – zadbaj o swoje wnętrze

Magic and Style jest to firma zajmująca się realizacją paneli naściennych. Aranżacja pomie…