Strona główna Aktualności Gala Urtica Dzieciom

Gala Urtica Dzieciom

3 czytanie w minutach
0
0
150

Już jutro w zamku Topacz przedstawiciele świata kultury i biznesu spokają się na “Planecie Marzeń”. Wyjątkowa charytatywna gala połączona z licytacją prac plastycznych wykonanych przez najmłodszych, którzy zmagają się z chorobami nowotworowymi. Cały dochód z gali przeznaczony będzie na zakup sprzętu medycznego oraz na wyposażenie sal szpitalnych 18. biorących udział w projekcie oddziałów onkologicznych i hematologii dziecięcej. Przez 20 lat udało się zebrać 2,5 miliona złotych.

Temat przewodni spotkania “Planeta Marzeń” …

To idealny moment, by przypomnieć sobie dziecięce marzenia, które tak często – w obliczu wyzwań
i problemów codzienności – porzucamy. To doskonały czas, by powiedzieć głośno, że marzenia warto mieć, warto dążyć do ich realizacji, ale jeszcze piękniej, gdy możemy wspierać tych, którym na drodze do ich spełnienia stanęła okrutna choroba
– wyjaśnia Katarzyna Cabaj, członek zarządu Fundacji Urtica Dzieciom.

Atrakcje gali

Podczas gali odbędzie się aukcja 35 obrazów oraz 85 prac “nie z tej ziemi” – wszystkie do obejrzenia po tym linkiem. Prace małych artystów prezentują różnorodną tematykę – wyrażają wiele emocji i mają bardzo silny przekaz. Wszystkie prace powstały w ramach warsztatów plastycznych realizowanych w ramach “Słonecznej Galerii”.

“DZIUBEK BAND”, czyli wyjątkowy zespół pod batutą Mariusza Dziubka uświetni spotkanie swoją wyjątkową muzyką. Paweł Krupski będzie gospodarzem spotkania – stewardem statku.

Organizatorzy spotkania spodziewają się ponad 300 osób – m.in. Piotra Cyrwusa, Mirosława Hermaszewskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia oraz Rzecznik Praw Dziecka.

26 listopada uruchomiona zostanie różnież aukcja online, na której będzie można kupić prace prezentowane w katalogu – więcej informacji dostępnych będzie na stronie: www.urticadzieciom.pl

Ostatnia edycja 21 listopada 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Szmaragdowa Karta Seniora

Podążając za sukcesem, jakim okazał się, być program Wrocławskiej Karty Seniora, do grona …