Strona główna Czas wolny Gdzie we Wrocławiu stoją choinki oraz inne dekoracje?

Gdzie we Wrocławiu stoją choinki oraz inne dekoracje?

0
0
584
choinki

Wrocław, jako jedno z większych miast, jest najlepiej udekorowane w okresie przedświątecznym. Liczne choinki, przyozdobione drzewka, niezliczona ilość światełek oraz lampki, to standardowe ozdoby świąteczne, które zawieszane są co roku pod koniec listopada w całym mieście. Jako strategiczne miejsce w całym Wrocławiu – Rynek – jest najbardziej przyozdobionym miejscem. Choinka, która co roku jest ubierana inaczej, w tym roku zaskoczyła nas oryginalnym wyglądem. Cała biała choinka, która jest zdobiona w ‘linie’ kolorowych bombek, znacznie różni się od ozdób z lat poprzednich. Oprócz choinki, na rynku działa Jarmark Bożonarodzeniowy, który przyciąga nie tylko Wrocławian, ale i mieszkańców całej Polski oraz zagranicznych turystów.

Wrocławskie dekoracje

W tym roku, na Moście Tumskim pojawiła się ciekawa aranżacja. Lampki przedstawiające kolorowe serca są jedną z ciekawszych ozdób świątecznym w ostatnich latach. Ozdoba ze świątecznych lampek, przedstawiająca połączone ze sobą serca, to pierwsza ozdoba tego rodzaju, jaka pojawiła się we Wrocławiu.
Warto również wspomnieć o Placu Orląt Lwowskich. Co roku przystrajana jest fontanna nieczynna w zimie. Żółto niebieskie lampki wyróżniają cały plac. W całym Wrocławiu nie znajduje się podobna ozdoba świąteczna na fontannie.

Najpiękniejsze galerie handlowe

Galerie handlowe, jak co roku również są przystrajane. Niedawno otwarta Wroclavia również jest dość ciekawie przyozdobiona w żółte lampki. Przed wejściem znajduje się choinka, a z drugiej strony dwa rowery z prezentami.
Pasaż Grunwaldzki, Magnolia Park, Galeria Dominikańska, Renoma, Arkady i inne galerie we Wrocławiu, również świecą się dzięki ozdobom. Lampki, które są porozwieszane na zewnątrz, jak i wewnątrz galerii, wprowadzają do nich świąteczny nastrój.
Oprócz tego, ozdoby świąteczne są porozwieszane na latarniach w centrum. Ruchome, spadające gwiazdki są coroczną ozdobą w centrum miasta. Dodatkowo, w samym rynku widnieją ozdoby fioletowo – żółte, rozwieszone między budynkami.

Świąteczne dekoracje można dostrzec niemal w całym Wrocławiu. Jarmark nadaje świątecznej atmosfery, centra handlowe ‘przypominają’ o robieniu prezentów na święta, a coroczne ozdoby sprawiają, że świąteczny Wrocław jest dzięki nim bardziej rozpoznawalny.

Ostatnia edycja 11 grudnia 2017

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Czas wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Konrad Możdżeń „Chodź ze mną” – wywiad z autorem

Powieść „Chodź ze mną” pozytywnie namieszała w świecie literatury grozy. Przedsprzedaż pow…