Strona główna Charytatywny Wrocław I. Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem

I. Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem

0
0
164

Wrocławski Park Wodny postanowił w bardzo kreatywny sposób wesprzeć zwierzęta ze schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Na 11 lipca zostało zaplanowane wydarzenie, które mają zachęcić do pomocy zwierzętom i zwrócić uwagę na przeludnione schronisko. Niestety to w okresie letnim właściciele czworonogów najczęściej decydują się na porzucenie zwierzęcia. Właśnie dlatego w lipcu zaplanowane zostało wydarzenie, które ma w namacalny sposób zapewnić pomoc potrzebującym zwierzętom.

Formuła zawodów – przepłynięcie 25 metrów pieskiem – to zabawny pomysł, jednak problem traktowania zwierząt jest jak najbardziej realny, dlatego twórcom wydarzenia zależy na tym, aby w takie wesoły sposób zwrócić uwagę na prawdziwy problem i uwrażliwić na niego wrocławian.  Do zawodników dołączą znani i lubiani przedstawicie kultury, a nad całością zawodów czuwać będą wykwalifikowani sędziowie Juvenii Wrocław. Zawody rozgrywane będą w kategorii indywidualnej kobiet i mężczyzn oraz w sztafecie.

Wrocławski aquapark dla zwierząt

Impreza zaplanowana jest na 11 lipca od godziny 12.00. Wydarzenie nie tylko ma  na celu nagłośnienie problemu wyrzucania zwierząt w sezonie letnim, ale również pomoc doraźną. W sieci pojawi się filmik, który wrocławianie będą mogli obejrzeć. W zależności od ilości odsłon filmu aquaparku przekaże odpowiednią ilość biletów, które z kolei będą licytowane na rzecz wrocławskiego schroniska dla zwierząt. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i otwarty, dlatego każdy może dołączyć i zobaczyć zmagania pływaków.

Za tysiąc odsłon filmu na licytację trafi 100 wejściówek, za 10 tysięcy 300 wejściówek, zaś jeżeli filmik zostanie odtworzony powyżej 10 tysięcy razy wrocławski park wodny podaruje aż 500 wejściówek.

W tym roku beneficjentami wydarzenia będą cztery psy:

  • Miłka – w schronisku od 23.08.2018, ok. 8 letnia suczka, bardzo bystra i kontaktowa.
  • Demon – w schronisku od 11.05.2019, ok. 1,5-roczny piesek, bardzo aktywny i żywiołowy.
  • Drako – w schronisku od 3.05.2019, ok. 9 miesięczny szczeniak, przesympatyczny i wesoły, grzecznie spaceruje na smyczy i jest dość aktywny. Bywa lękliwy w stosunku do mężczyzn.
  • Ferdek – w schronisku od 23.05.2019, ma ok 8 lat i jest delikatnym psem. Potrzebuje spokojnego domu – uwielbia spacery i głaskanie.

 

Ostatnia edycja 4 lipca 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Charytatywny Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Dobra passa Arkad Wrocławskich

Skierowanie oferty w stronę rodzin oraz konsekwentna realizacja strategii rozwoju sprawiły…