Strona główna Porady Finanse Jak wygląda procedura uzyskania zwrotu podatku z Belgii?

Jak wygląda procedura uzyskania zwrotu podatku z Belgii?

0
0
914
Belgia

Odzyskiwanie podatku z zagranicy jest możliwe. I mimo, że wymaga większych starań, niż ma to miejsce w rodzimym kraju, na pewno opłaca się walczyć o swoje. Podatek z zagranicy możemy odzyskać sami lub za pośrednictwem wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy.

Z opcji drugiej warto skorzystać na przykład wtedy, gdy dochody uzyskiwaliśmy z pracy w Belgii. Firma podpowie, jakie dokumenty musimy skompletować, wypełni za nas deklarację i zgłosi sprawę do odpowiedniego, belgijskiego urzędu. Przejdźmy jednak do szczegółów…

Jak wygląda procedura odzyskania podatku z Belgii?

Aby ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku z Belgii, koniecznym jest zgromadzenie odpowiednich dokumentów. Po pierwsze, musimy wykazać się posiadaniem Loonfiche, a więc belgijskiej karty podatkowej. Takową powinien otrzymać od swojego pracodawcy każdy legalnie zatrudniony pracownik. Na dokumencie tym znajduje się zestawienie wszystkich comiesięcznych dochodów. Po drugie, trzeba mieć również zaświadczenie EU/EWR, które musi być też podbite w tutejszym urzędzie skarbowym. Kolejnymi dokumentami są zaświadczenie z banku wykazujące, że posiadamy w nim konto, jego numer oraz kopia dowodu osobistego. Samo skompletowanie odpowiednich dokumentów, to jednak nie wszystko. Zwrotu z Belgii ułatwiają firmy specjalizujące się w tym zakresie. Do nich należy na przykład tax-pol.pl.

Procedura uzyskania zwrotu z Belgii za pośrednictwem Tax – Pol Zwroty Podatków

Aby firma mogła wypełnić odpowiednią deklarację podatkową i odzyskać zwrot podatku swojego klienta, potrzebne są jej pewne informacje na jego temat. Udostępnić można je na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wypełnienie formularza kontaktowego. Taka forma współpracy spowoduje automatyczne wysłanie na maila dokumentów, które muszą zostać wydrukowane. Innym sposobem jest samodzielne pobranie i wydrukowane pism. Ostatnim zaś, kontakt z pośrednikami i zamówienie odpowiednich dokumentów na podany adres pocztowy. W zależności od możliwości i umiejętności wybrać można więc opcję dla siebie najkorzystniejszą. Ale co dalej?

Po uzupełnieniu pism o brakujące informacje, należy je podpisać i dołączyć do nich kopię swojego dokumentu tożsamości – dowodu osobistego lub paszportu oraz oryginały kart podatkowych. Taki skompletowany zestaw trzeba odesłać listem poleconym lub przekazać osobiście w siedzibie firmy.

Dalsza procedura, a więc przygotowanie i przesłanie deklaracji podatkowej do belgijskiego Urzędu Skarbowego należy już do pośrednika. Po tym, wydana zostanie decyzja o wysokości przysługującego podatku dochodowego. Ostatni etap współpracy, to oczywiście przelew z należnymi pieniędzmi. Kierowany jest on oczywiście na konto bankowe podane przez klienta.

zwrot podatku z Belgii

Starania o zwrot podatku bez cienia ryzyka

Starania o zwrot podatku za pośrednictwem firmy Tax – Pol Zwroty Podatków, to gwarancja usługi na najwyższym poziomie. Firma pochwalić może się nie tylko 17 latami doświadczenia w branży, ale również gwarancją najniższej ceny. Płatność odbywa się tu bowiem dopiero po wykonaniu usługi. Nie ma wpłat wstępnych, a w przypadku odmowy zwrotu podatku, klient nie ponosi żadnych opłat.

Jedna z najdłużej działających na rynku firm, to również przyjazny system, dzięki któremu zarejestrowany w nim klient może na bieżąco śledzić postępy w swojej sprawie. Wszelkie formalności ograniczone są zaś do minimum, sprawiając że cała procedura nie jest stresująca, ani czasochłonna.

W sytuacji, gdy obawiamy się więc, że samodzielne ubieganie się o zwrot podatku z Belgii może nas przerosnąć, z pewnością warto skorzystać z tego typu pomocy!

 

Ostatnia edycja 5 lipca 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY WE WROCŁAWIU – ONLINE 30 – 31 stycznia 2021

Niezwykłe okoliczności, niezwykły termin, niezwykły upór organizatorów, niezwykłe koncerty…