Strona główna Porady Finanse Jak wygląda procedura uzyskania zwrotu podatku z Belgii?

Jak wygląda procedura uzyskania zwrotu podatku z Belgii?

0
0
352
Belgia

Odzyskiwanie podatku z zagranicy jest możliwe. I mimo, że wymaga większych starań, niż ma to miejsce w rodzimym kraju, na pewno opłaca się walczyć o swoje. Podatek z zagranicy możemy odzyskać sami lub za pośrednictwem wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy.

Z opcji drugiej warto skorzystać na przykład wtedy, gdy dochody uzyskiwaliśmy z pracy w Belgii. Firma podpowie, jakie dokumenty musimy skompletować, wypełni za nas deklarację i zgłosi sprawę do odpowiedniego, belgijskiego urzędu. Przejdźmy jednak do szczegółów…

Jak wygląda procedura odzyskania podatku z Belgii?

Aby ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku z Belgii, koniecznym jest zgromadzenie odpowiednich dokumentów. Po pierwsze, musimy wykazać się posiadaniem Loonfiche, a więc belgijskiej karty podatkowej. Takową powinien otrzymać od swojego pracodawcy każdy legalnie zatrudniony pracownik. Na dokumencie tym znajduje się zestawienie wszystkich comiesięcznych dochodów. Po drugie, trzeba mieć również zaświadczenie EU/EWR, które musi być też podbite w tutejszym urzędzie skarbowym. Kolejnymi dokumentami są zaświadczenie z banku wykazujące, że posiadamy w nim konto, jego numer oraz kopia dowodu osobistego. Samo skompletowanie odpowiednich dokumentów, to jednak nie wszystko. Zwrotu z Belgii ułatwiają firmy specjalizujące się w tym zakresie. Do nich należy na przykład tax-pol.pl.

Procedura uzyskania zwrotu z Belgii za pośrednictwem Tax – Pol Zwroty Podatków

Aby firma mogła wypełnić odpowiednią deklarację podatkową i odzyskać zwrot podatku swojego klienta, potrzebne są jej pewne informacje na jego temat. Udostępnić można je na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wypełnienie formularza kontaktowego. Taka forma współpracy spowoduje automatyczne wysłanie na maila dokumentów, które muszą zostać wydrukowane. Innym sposobem jest samodzielne pobranie i wydrukowane pism. Ostatnim zaś, kontakt z pośrednikami i zamówienie odpowiednich dokumentów na podany adres pocztowy. W zależności od możliwości i umiejętności wybrać można więc opcję dla siebie najkorzystniejszą. Ale co dalej?

Po uzupełnieniu pism o brakujące informacje, należy je podpisać i dołączyć do nich kopię swojego dokumentu tożsamości – dowodu osobistego lub paszportu oraz oryginały kart podatkowych. Taki skompletowany zestaw trzeba odesłać listem poleconym lub przekazać osobiście w siedzibie firmy.

Dalsza procedura, a więc przygotowanie i przesłanie deklaracji podatkowej do belgijskiego Urzędu Skarbowego należy już do pośrednika. Po tym, wydana zostanie decyzja o wysokości przysługującego podatku dochodowego. Ostatni etap współpracy, to oczywiście przelew z należnymi pieniędzmi. Kierowany jest on oczywiście na konto bankowe podane przez klienta.

zwrot podatku z Belgii

Starania o zwrot podatku bez cienia ryzyka

Starania o zwrot podatku za pośrednictwem firmy Tax – Pol Zwroty Podatków, to gwarancja usługi na najwyższym poziomie. Firma pochwalić może się nie tylko 17 latami doświadczenia w branży, ale również gwarancją najniższej ceny. Płatność odbywa się tu bowiem dopiero po wykonaniu usługi. Nie ma wpłat wstępnych, a w przypadku odmowy zwrotu podatku, klient nie ponosi żadnych opłat.

Jedna z najdłużej działających na rynku firm, to również przyjazny system, dzięki któremu zarejestrowany w nim klient może na bieżąco śledzić postępy w swojej sprawie. Wszelkie formalności ograniczone są zaś do minimum, sprawiając że cała procedura nie jest stresująca, ani czasochłonna.

W sytuacji, gdy obawiamy się więc, że samodzielne ubieganie się o zwrot podatku z Belgii może nas przerosnąć, z pewnością warto skorzystać z tego typu pomocy!

 

Ostatnia edycja 5 lipca 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku we Wrocław? Jaki to koszt?

Wypożyczenie samochodu na lotnisku to rozwiązanie coraz bardziej popularne nie tylko w zag…