Strona główna Aktualności Jarmark we Wrocławiu

Jarmark we Wrocławiu

0
0
423

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to już od kilkunastu lat nieodłączny element okresu przedświątecznego, wprowadzający wszystkich wrocławian i turystów odwiedzających to niezwykłe miasto w klimat radości, wdzięczności i świątecznego kolędowania. W tym roku gości na Rynku już od 23 listopada, zapraszając do siebie niepowtarzalnym bajkowym wystrojem, dziesiątkami straganów z przekąskami, ciepłymi napojami, pamiątkami i słynnym już Grzańcem Wrocławskim, a także całą masą atrakcji i sztuki dla dzieci i dorosłych. Wystarczy choć raz spojrzeć na zdjęcia, by od razu zapragnąć przenieść się w tę niezwykłą radosną atmosferę. Czego jednak można spodziewać się na miejscu?

Świąteczna symbolika w europejskim stylu

W 2016 roku Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy został okrzyknięty jednym z pięciu najpiękniejszych tego typu jarmarków w Europie i nic w tym dziwnego – ci, którzy nie znają Wrocławia i jego architektury mogą z powodzeniem poczuć się tu jak w jednej z wielu pięknych stolic świata i Europy, otoczeni zewsząd turystami jak i lokalnymi mieszkańcami. Wrocławski Rynek staje się każdego grudnia miasteczkiem tętniącym własnym życiem!

W atmosferze radości, kolędowania i niezwykłych dekoracji świetlnych spotykają się tu liczni kramarze, u których można zakupić wszystko – od pieczonych kasztanów i tradycyjnych oscypków, przez całą masę ozdób świątecznych i potraw niezbędnych do przygotowania klasycznej polskiej wigilii, aż po ciepłe i rozgrzewające napoje w symbolicznym kubku w kształcie krasnalego buta, zmieniającego swój design z roku na rok i stanowiącego jeden z najatrakcyjniejszych elementów kolekcjonerskich wśród miłośników stolicy Dolnego Śląska.

Zabawy i atrakcje dla dzieci i dorosłych

Choć domków rzemieślniczych tu nie brak, wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko miejsce na udane zakupy świąteczne, ale też doskonały punkt na atrakcyjne popołudnie w gronie rodziny. Bajkowy Lasek, w którym dzieci mogą posłuchać bajek, pobawić się w wielkiej śnieżce, pojeździć na bajkowej karuzeli czy spotkać się z Mikołajem i krasnalami, występy na scenie pod choinką, warsztaty świąteczne organizowane w domku na placu Solnym, czy Galeria Sztuki Filmowej zapraszająca w tym roku do Movie Gate to tylko część atrakcji, na jakie można liczyć na Jarmarku w nadchodzących tygodniach. W końcu w grudniu każdy chce poczuć świąteczny klimat i radość, jaka promieniuje z każdego zakątka wrocławskiego Rynku. 11. wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 23 listopada do ostatniego dnia roku, czyli 31 grudnia – to wystarczająco czasu, by dać się całkowicie pochłonąć świątecznej magii!

Ostatnia edycja 28 listopada 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Dobra passa Arkad Wrocławskich

Skierowanie oferty w stronę rodzin oraz konsekwentna realizacja strategii rozwoju sprawiły…