Strona główna Porady Prawo Kancelaria Kufieta z Wrocławia – Wygraj sprawę o odszkodowanie za wypadek przy pracy

Kancelaria Kufieta z Wrocławia – Wygraj sprawę o odszkodowanie za wypadek przy pracy

0
0
1,466

Jeśli chodzi o śmiertelne lub bardzo groźne wypadki przy pracy, wcale nie górnictwo, a branża budowlana ma ich najwięcej. Efekt ten wynika nie tylko z ilości zatrudnianych w budownictwie osób, a więc i większego prawdopodobieństwa wypadków, ale i charakteru pracy na budowach oraz częstych naruszeń prawa i zasad BHP przez pracowników i pracodawców. Każdy wypadek śmiertelny przy pracy jest przedmiotem prokuratorskiego śledztwa, a o wypłacenie należnego rodzinie zmarłej osoby odszkodowania lub nawet odszkodowania dla osoby ciężko poszkodowanej podczas wypadku w pracy często trzeba walczyć z pomocą doświadczonej kancelarii prawnej. Ile należy się pracownikowi za wypadek przy budowie i gdzie szukać pomocy przy egzekwowaniu odszkodowania?

Wypadki na budowie – tragiczne statystyki branży budowlanej

Źle zabezpieczona praca na wysokości, źle zabezpieczone roboty ziemne, brak należytego nadzoru, oszczędności pracodawców na środkach ochrony indywidualnej i zbiorowej czy wreszcie zaniedbania ze strony pracowników i odrobina brawury to jedne z wielu przyczyn, dla których branża budowlana zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w rankingach najbardziej wypadkowych zawodów na świecie.

W samej Polsce tego typu wypadków jest każdego roku zdecydowanie zbyt dużo – w 2017 roku oficjalnie zgłoszonych i odnotowanych przez GUS wypadków na budowach było 5390, w tym 58 śmiertelnych i 100 ciężkich.

Za wypadek ciężki uznaje się uszkodzenie ciała naruszające podstawowe funkcje organizmu, chorobę nieuleczalną lub zagrażającą życiu, trwałą choroba psychiczna, trwałą, całkowitą lub znaczną niezdolność do pracy w zawodzie, oraz trwałe poważne zeszpecenie lub zniekształcenie ciała (np. utrata wzroku, słuchu, mowy). Za każdy tego typu wypadek pracownikowi (bądź jego rodzinie, w przypadku wypadków śmiertelnych) należy się odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Kancelaria Kufieta z Wrocławia może pomóc Ci w jego uzyskaniu.

Przyczyny wypadków na budowie, a odszkodowania

Dochodzenie odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy może być mocno uzależnione od przyczyny samego wypadku i tego, jak zostanie on zakwalifikowany. Według przytoczonych wcześniej statystyk GUS, nawet 60% wypadków na budowie wynikało ostatecznie z nieprawidłowego zachowania się pracownika, a więc także z ignorowania przez niego obowiązujących przepisów i zasad BHP w miejscu pracy. Wygranie sprawy z pracodawcą w takim przypadku może być niezwykle trudne, choć nie niemożliwe, jeśli przedstawicielom reprezentującej pracownika kancelarii uda się znaleźć inne możliwe zaniedbania w miejscu pracy.

Najważniejszą kwestią przy dochodzeniu odszkodowania za wypadek w pracy jest ustalenie świadków, którzy poświadczą o zaistniałym zdarzeniu. To właśnie zgromadzona dokumentacja i zabezpieczenie dowodów w sprawie będą stanowiły podstawę do walki o odszkodowanie lub zadośćuczynienie w sądzie. Trudno jednak spodziewać się, by sami poszkodowani bądź ich rodzina starali się o odszkodowanie na własną rękę – pomoc ze strony doświadczonej kancelarii Kufieta Wrocław może być w takim przypadku sposobem na zagwarantowanie sobie sukcesu w sprawie.

Kancelaria Kufieta Wrocław od wielu lat zajmuje się reprezentowaniem osób poszkodowanych podczas pracy na budowie, specjalizując się zarówno w gromadzeniu dokumentacji w sprawie jak i podczas dochodzenia roszczeń odszkodowawczych i zadośćuczynienia w przypadku wypadków śmiertelnych. Pracownik, który ucierpiał podczas pracy na budowie i zgłosił wypadek do pracodawcy ma prawo do odszkodowania i nic nie stoi na przeszkodzie, by szukać pomocy w jego dochodzeniu.

O jakie świadczenia możemy ubiegać się przy wypadku na budowie?

Gdy pracodawca nie stosował się do zasad BHP w miejscu pracy, nie zapewnił pracownikom odpowiedniego zabezpieczenia i środków ochrony osobistej, nie sprostał wymogom prawnym odnośnie przygotowania stanowisk pracy bądź też nie wyciągał konsekwencji z tytułu nieprzestrzegania zasad BHP przez pracowników dając im tym samym niepisane przyzwolenie na ich ignorowanie, poszkodowany ma pełne prawo ubiegać się o stosowne odszkodowanie po wypadku w pracy.

Kancelaria Kufieta reprezentująca takiego pracownika będzie oczywiście musiała wcześniej jednoznacznie odnaleźć, wskazać i udokumentować nieprawidłowości w organizacji warunków pracy, które wyraźnie wskażą na winę pracodawcy i obciążą go obowiązkiem wypłaty odszkodowania. Z kancelarią prawną warto skonsultować się nawet w celu uzyskania szacunkowej oceny szans na Odszkodowanie z ZUS lub Zadośćuczynienie za poniesione krzywdy od pracodawcy. W niektórych przypadkach kancelarie są w stanie wywalczyć w sądzie dla rodzin poszkodowanych kwoty zadośćuczynienia w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych dla każdego najbliższego członka rodziny osoby poszkodowanej.

Jedną z podstawowych zasad w wypadkach przy pracy na budowie jest ich zgłoszenie – zdecydowanie wiele drobnych wypadków jest dziś ignorowanych zarówno przez pracodawców, jak i pracowników którzy nie zdają sobie sprawy z przysługujących im praw. Skoro można uzyskać odszkodowanie za poniesione krzywdy w złych warunkach pracy, dlaczego mielibyśmy się o nie nie starać?

Kancelaria Kufieta Wrocław – Dane firmy:

Kancelaria prawna KufietaKancelaria prawna Rafał Kufieta prowadzi pełną obsługę prawną firm i osób prywatnych. Główną zaletą pracy kancelarii jest doświadczony zespół prawników z różnych dziedzin prawa.

Spośród specjalizacji kancelarii możęmy wymienić:

  • Sprawy karne
  • Sprawy rodzinne
  • Sprawy gospodarcze
  • Sprawy handlowe

Kancelaria prawna Kufieta to ponad 15 lat doświadczenie i około 233 mn zł dochodzonych roszczeń.

ul. Leszczyńskiego 4/29 50-078 Wrocław

NIP: 8971789170
REGON: 022124498
KRS: 0000455898

Kancelaria Kufieta – godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 – 19:00
Wtorek: 8:00 – 18:00
Środa: 8:00 – 21:00
Czwartek: 8:00 – 18:00
Piątek: 8:00 – 19:00

Instagram: https://www.instagram.com/kancelariakufieta/

Kancelaria Kufieta – materiały wideo:

Zobacz: Kancelaria Kufieta na YouTube


Kancelaria Kufieta Wrocław – opinie

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami na tema pracy kancelarii znajdującymi się poniżej.

Katarzyna

Solidna kancelaria prawna, która bardzo szybko i sprawnie zajęła się moją sprawę. Polecam Kancelarią prawną Kufieta z Wrocławia.

Jarosław

Profesjonalna obsługa prawna, właśnie takiego podejścia do spraw oczekuje się od osób z wielkim doświadczeniem.

Mikołaj

Doskonale poradzili sobie z pomocą prawną dla mojego przedsiębiorstwa, dzięki Kancelarii Kufieta z Wrocławia udało mi się wywalczyć solidne odszkodowanie.

Grażyna

Polecam współpracę z kancelarią wszystkim osobom, które oczekują wsparcia i pomocy prawnej w ramach obsługi inwestycji budowlanych.

Patryk

Wszystkie umowy B2B dla mojej firmy najpierw przedkładam do weryfikacji Kancelarii Kufieta z Wrocławia, naprawdę rzetelnie podchodzą do współpracy. Polecam.

Jan

Udało mi się gładko przejść przez dość burzliwy proces związany z podziałem spadku, wszystko dzięki fachowej obsłudze ze strony Kancelarii Prawnej Kufieta.

Witold

Dla mnie ważne jest podejście do cyferek i sum, dzięki dziale księgowemu w Kancelarii Kufieta, moje księgi przychodów i rozchodów prowadzone są wzorowo.

Kazimierz

Zleciłem Kancelarii Kufieta z Wrocławia obsługę prawną mojej firmy, do tej pory zero wpadek, polecam w 100%.

Tomasz

Prawo podatkowe mają w jednym palcu, oby tak dalej, polecam tę kancelarię.

Patrycja

Serdecznie polecam współpracę z tą kancelarią prawną, w ramach opieki prawnej nad małą firmą, robią wszystko to, co do nich należy.

Anna

Wygrana sprawa dzięki kancelarii! Dziękuję za pomoc i oczywiście polecam współpracę.


Kancelaria Kufieta – najnowsze aktualności

Prezes Zarządu – Rafał Kufieta:

Linked In logo

https://www.linkedin.com/in/rafa%C5%82-kufieta-2030a2ab/


Dodatkowe informacje

KRS NIP REGON Kancelaria Kufieta

Mówią o kancelarii:

naszemiasto Wrocław

Ostatnia edycja 25 września 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Prawo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku we Wrocław? Jaki to koszt?

Wypożyczenie samochodu na lotnisku to rozwiązanie coraz bardziej popularne nie tylko w zag…