Strona główna Porady Medycyna Korzyści, jakie daje sprzęt medyczny

Korzyści, jakie daje sprzęt medyczny

0
0
1,968
lozko-szpitalne-rehabi-rehabi

Wynajęcie sprzętu medycznego stanowi dziś alternatywę dla wszystkich tych, którzy zajmują się chorą osobą w domowych warunkach. Akcesoria i sprzęty, jakie znajdują się w szpitalach, mogą być dzisiaj wykorzystywane przez nas w domu.
Duża część osób, którzy leżą w śpiączce, cierpią na nieuleczalne choroby lub są podpięci do respiratora, muszą przebywać w szpitalnych warunkach. W wielu przypadkach jednak, choroba wymaga leczenia, które trwa od kilku miesięcy przez lata. Nie zawsze chory ma możliwość przebywać w szpitalu. Obecnie istnieje możliwość wynajęcia właściwego sprzętu medycznego, którego zadaniem jest poprawa komfortu oraz bezpieczeństwa każdego pacjenta leczonego w domu.
Jakie są zalety wypożyczenia sprzętu medycznego?:

lozko-rehabilitacyjne-elbur-pb-326
Źródło: http://rehabi-rehabi.pl/
 • Ograniczenie kosztów – jest to związane dojazdami do szpitala, płatnościami za opiekę oraz za dodatkowe usługi szpitalne. Za wypożyczenie sprzętu medycznego zapłacimy o wiele mniej – firmy oferujące akcesoria szpitalne proponują dziś niskie ceny i atrakcyjne pakiety, w przypadku wynajmowania sprzętu w większej ilości i/lub na dłuższy okres czasu.
 • Zapewnienie podstawowej opieki choremu – posiadanie sprzętu medycznego jest kluczem do udzielenia należytej pomocy osobie chorej. Sprzęt medyczny możemy wypożyczyć na tak długo, jak wymaga tego stan naszego bliskiego.
 • Możliwość leczenia w domu – podczas ciężkiej choroby czy śpiączki, lepszą alternatywą jest przebywanie w domu. Jeszcze do niedawna było to rzadkie zjawisko. Dziś, dzięki istnieniu firm wypożyczającym sprzęt medyczny, wiele osób ma możliwość przebywać w domu w najtrudniejszych momentach.

 

 

Dbałość o sprzęt szpitalny

Każdy rodzaj sprzętu medycznego wymaga specjalnego podejścia. Osoby, które opiekują się chorym, muszą wiedzieć, w jaki sposób dbać o koncentratory powietrza czy o łóżko szpitalne. Pielęgniarki oraz osoby z firmy wynajmującej sprzęt, mają za zadanie poinstruować w jaki sposób należy obsługiwać akcesoria, jak je czyścić, wymieniać niektóre elementy oraz na co należy zwracać szczególną uwagę. Sprzęt, który wypożyczany jest pacjentom, musi wrócić do firmy w stanie nienaruszonym. Poza tym, dbając o wózki, łóżko oraz o koncentratory tlenu, zapewnimy właściwą opiekę naszemu bliskiemu choremu.
Dbałość o sprzęt medyczny jest tak samo istotny wtedy, gdy korzystamy z niego zarówno przez krótki, jak i długi okres czasu. Użytkowanie wyposażenia szpitalnego może wpłynąć niekorzystnie na sprzęt, gdy jest stosowane w nieprawidłowy sposób. Dbaniem o sprzęty zajmuje się rodzina chorego.

 

wozek-inwalidzki.jpg
Źródło: http://rehabi-rehabi.pl/

Jak dobrać sprzęt medyczny?

Dobór odpowiedniego sprzętu szpitalnego jest trudny dla osoby, która zajmuje się tym po raz pierwszy. Należy bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników. Pierwszym z nich, są wymagania co do choroby. W niektórych przypadkach, trzeba zastosować bardziej zaawansowany sprzęt, jednak niekiedy wystarczą przenośne elementy. Drugim, ważnym kryterium jest wynajmowanie sprzętu medycznego na określoną ilość czasu. Nigdy tak naprawdę nie wiemy, kiedy choroba minie na tyle, żeby chory mógł powrócić do normalnego trybu życia. Nie można również zapomnieć o transporcie łóżek szpitalnych czy koncentratorów tlenu. Zazwyczaj, firma która wypożycza sprzęt medyczny, odpowiada za dostarczenie zamówionego sprzętu.
Trzeba dodać, że w wyborze powinni pomóc nam lekarze oraz specjaliści, którzy pracują w firmie wypożyczającej sprzęt. Osoby, które dobrze znają się na takim sprzęcie, jego parametrach oraz wskazaniach. Oprócz tego, będą oni wiedzieć, jakie akcesoria będą odpowiednie dla naszego krewnego.

Ostatnia edycja 5 czerwca 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
 • uprawianie sportu

  Jak leczyć otyłość?

  Czekolada, ciasta, pizza czy fast food są niebem dla naszego podniebienia, ale również mog…
 • zaćma prywatnie

  Leczenie zaćmy na Dolnym Śląsku

  Liczby nie kłamią – sytuacja pacjentów oczekujących na zabieg usunięcia zaćmy wydaje…
 • Powiększ piersi…we Wrocławiu

  Rynek medyczny na Dolnym Śląsku rozwija się bardzo prężnie. Powstają nowe placówki, które …
Pokaż więcej w Medycyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY WE WROCŁAWIU – ONLINE 30 – 31 stycznia 2021

Niezwykłe okoliczności, niezwykły termin, niezwykły upór organizatorów, niezwykłe koncerty…