Strona główna Zdrowie Kurs refrakcji – kiedy i dla kogo

Kurs refrakcji – kiedy i dla kogo

kurs refrakcji

Przygotowanie do pracy w zawodach medycznych nie kończy się na studiach, a wiedza, umiejętności i zdolność dostosowywania się do zmieniających się warunków to cechy, nad którymi specjaliści medycyny muszą pracować nieustannie.

Jednym z lepszych sposobów na poszerzanie i doskonalenie swojej wiedzy oraz praktycznych umiejętności zawodowych są różnego rodzaju kursy organizowane przez specjalistów, dla specjalistów, np. okulistów i optometrystów. Jakie zagadnienia poruszane są na kursie refrakcji i dla kogo został przygotowany? 

Co obejmuje kurs refrakcji? 

Kurs skupiający się na zagadnieniach związanych z refrakcją i wadami refrakcji to 8-godzinny, intensywny program przedstawiający najważniejsze zagadnienia i praktyczne umiejętności z dziedziny okulistyki niezbędne do pracy z pacjentami cierpiącymi z powodu wad refrakcyjnych. Ze względu na wiele różnych kierunków, w jakich rozwija się współczesna okulistyka, poszerzanie, pogłębianie i utrwalanie wiedzy z zakresu refrakcji jest niezwykle istotne dla zachowania odpowiedniego poziomu jakości obsługi pacjentów w gabinecie okulistycznym czy salonie optycznym obsługiwanym przez optometrystę. 

Szkolenie zostało podzielone na część teoretyczną, wykładową, prowadzoną przez optometrystę z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wad refrakcyjnych, a także część praktyczną, w ramach której uczestnicy kursu mogą pracować bezpośrednio z pacjentami, korzystać z nowoczesnych aparatów wykorzystywanych przy diagnozowaniu i mierzeniu wad refrakcyjnych, a także konsultować swoje odkrycia, wątpliwości i pytania z doświadczonymi prowadzącymi specjalizującymi się w obszarze wad refrakcyjnych. Jakie zagadnienia mogą być poruszane podczas kursu? 

diagnoza oka

Po wprowadzającym wstępie do optyki, wykłady ujęte w kursie „Akcja refrakcja” skupią się na zagadnieniach związanych z prawidłowym prowadzeniem badania ostrości wzroku, subiektywnymi i obiektywnymi metodami określania refrakcji oraz występującymi badaniami wzroku i zasadami ich korekcji. W dalszej części wykład będzie skupiał się na szczegółowych objawach, parametrach, diagnozowaniu i korygowaniu krótkowzroczności, nadwzroczności, astygmatyzmu i prezbiopii, a także na korekcji wad wzroku u dzieci. Podczas kursu zgłębione będą także kwestie związane ze stosowaniem okularów korekcyjnych, doborem soczewek okularowych i kontaktowych, metodami badania i korekcji zaburzeń widzenia obuocznego, w tym zeza. Część praktyczna kursu skupia się przede wszystkim na pracy z foropterem oraz bezpośrednich badaniach pacjentów i analizowaniu uzyskanych wyników. 

Specjalizacja: okulistyka? Skorzystaj z kursu „Akcja refrakcja” 

Kurs przygotowany przez Fundację Medelight skupiający się na zagadnieniach związanych z refrakcją i wadami refrakcji przygotowany został przede wszystkim z myślą o studentach, lekarzach w trakcie specjalizacji z okulistyki, a także optometrystach chcących podnieść swoje umiejętności praktyczne i zadbać jeszcze lepiej o obsługiwanych na co dzień pacjentów.

Intensywny i oparty na praktyce kurs przedstawi najważniejsze zagadnienia teoretyczne oraz umiejętności praktyczne niezbędne podczas pracy z pacjentami zmagającymi się z różnego rodzaju wadami wzroku wymagającymi korekcji okularowej.

To konkretna porcja wiedzy przekazywanej przez specjalistów, uzupełniającej i poszerzającej materiały i wiedzę przekazywane podczas wykładów i zajęć na uczelniach. 

Kto prowadzi kursy dla specjalistów w branży medycznej?

Poza kwalifikacjami zawodowymi zdobywanymi na przestrzeni wielu lat nauki, studiów i specjalizacji, medycy muszą pozostawać na bieżąco z najnowszymi odkryciami medycznymi, pojawiającymi się technikami badań i nowymi metodami diagnostycznymi, a także ciekawymi rozwiązaniami mogącymi usprawnić ich codzienną pracę z pacjentem. Możliwości takie zapewniają specjalistyczne szkolenia przygotowywane przez fundacje zrzeszające doświadczonych i najlepszych specjalistów oraz szkoleniowców z różnych obszarów medycyny. 

Organizowane szkolenia w trybie stacjonarnym i online pozwalają na uczestnictwo w wyjątkowych kursach, rozmowach i spotkaniach poszerzających horyzonty zawodowe, ale i uczących właściwego podejścia do pacjenta oraz własnego zawodu. Podczas spotkań specjaliści mogą skupiać się na technicznych zagadnieniach związanych z określonym kierunkiem diagnostyki i leczenia, ale także na kwestiach związanych z poszukiwaniem odpowiedniego work-life balance czy problemami wypalenia zawodowego. Bez względu na to, czy chcesz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie refrakcji i okulistyki, zdobyć nowe umiejętności praktyczne czy skupić się na ogólnym rozwoju wiedzy w branży medycznej, współpraca z praktykami i specjalistami podczas szkoleń to z pewnością dobry wybór otwierający przed Tobą pełne możliwości obranej ścieżki zawodowej. 

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również

Ekstraklasa przez pryzmat statystyk: Śląsk Wrocław w liczbach

Śląsk Wrocław w poprzednim sezonie Ekstraklasy mierzył się nie tylko z gigantycznymi probl…