Strona główna Kultura we Wrocławiu Najbardziej popularne miejsca podczas Nocy Muzeów

Najbardziej popularne miejsca podczas Nocy Muzeów

0
0
313
najpopularniejsze miejsca na noc muzeów

Noc Muzeów jest jednym z najbardziej popularnych wydarzeń, jakie odbywają się we Wrocławiu od kilku lat. W dzień ten, do Wrocławia zjeżdżają się turyści i znawcy z wielu miast Polski i nie tylko. Podczas tego wydarzenia, każdy z nas może zapoznać się ze sztuką, podziwiać piękne widoki Wrocławia i zdobywać nowe umiejętności. Poniżej przedstawiamy miejsca, do których na pewno zagości spora liczba Wrocławian oraz turystów z całej Europy.
W tym roku, będziemy mogli podziwiać wiele atrakcji już 19 maja.

Najpopularniejsze miejsca

  • Sky Tower – oglądanie panoramy Wrocławia nocą, jest jednym z ciekawszych wydarzeń. Punkt widokowy, który znajduje się na najwyższym budynku we Wrocławiu – czyli w Sky Towerze – jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów. Oglądanie miasta nocą będzie możliwe od godziny 22 do 2 nad ranem. Aby móc obejrzeć Wrocław po zmierzchu, nie trzeba się zapisywać czy rezerwować miejsc.
  • Muzeum Narodowe – budynek ten jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów architektury we Wrocławiu. W tym roku, będzie on obchodził 70 lat swojego istnienia. Podczas całego wydarzenia, jakim jest Noc Muzeów, zostanie zorganizowana ciekawa gra terenowa. Każdy będzie mógł wziąć udział w quizie o zbiorach muzealnych. Wieczorem natomiast, odbędą się wykłady nawiązujące do kolekcji eksponatów, jakie znajdują się w Muzeum. Dodatkowo, odbędzie się zapowiedź otwarcia nowej wystawy artystycznej, która będzie miała miejsce w lipcu. W trakcie Nocy Muzeów, przewidziane są również atrakcje dla dzieci, a wolontariusze biorący udział w wydarzeniu, będą opowiadać o eksponatach Muzeum.
  • Muzeum Współczesne – w tym miejscu, przewidziane są liczne wystawy. Podczas Nocy Muzeów, będziemy mogli podziwiać wystawy Agaty Ciastoń, Piotra Lisowskiego i Pawła Bąkowskiego. Oprócz wystaw, przygotowane są również atrakcje dla dzieci – jest to zabawa interaktywna instalacją autorstwa Patrycji Mastej. Wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny. Na dziedzińcu, tuż za Muzeum, zorganizowany zostanie pokaz prac wideo MWW.

Ostatnia edycja 27 kwietnia 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jak leczyć otyłość?

Czekolada, ciasta, pizza czy fast food są niebem dla naszego podniebienia, ale również mog…