Strona główna Biznes Najciekawsze inwestycje we Wrocławiu!

Najciekawsze inwestycje we Wrocławiu!

inwestycje we Wrocławiu

Wrocław należy do czołówki najprężniej rozwijających się miast Polski. Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarczym miasta, które wyróżnione zostało w tym roku przez Forbesa, idą kolejne inwestycje, które stanowią nie tylko dodatkowe udogodnienie dla biznesu i mieszkańców miasta, ale są także lokalizacją kolejnych, jakże potrzebnych miejsc pracy. W miejscu tym można przeczytać o największych i najbardziej obiecujących inwestycji budowlanych, które czekają Wrocław w najbliższym czasie!

Nowy Targ

Nowy Targ to nie tylko określenie historycznej części miasta, ale i jednej z największych inwestycji budowlanych na mapie inwestycyjnej Wrocławia! Obiekt ten wzniesiony zostanie w okolicy znanego z wydarzeń kulturalnych i artystycznych Nowego Targu, gdzie historia spotka się z nowoczesnością, a konkretnie- obiektem biurowym o powierzchni 22 tysięcy metrów kwadratowych, gwarantującym przestrzeń biurową dla około dwóch i pół tysiąca pracowników! Sama idea nowoczesnego obiektu ma się wpasowywać w wyjątkowe obiekty sąsiednie: Wyspę Słodową oraz Rynek Miasta. Nowy Targ to nie tylko klasyczna przestrzeń biurowa, znana z takich miejsc jak Warszawski Mordor. Biurowiec ma stanowić miejsce spotkań nie tylko biznesmenów, ale i przechodniów odwiedzających zlokalizowane w obrębie obiektu restauracje i kawiarnie. Jest to strefa handlu, wymiany myśli i dobrej zabawy! Idealne miejsce, aby podjąć tam pracę. Sam obiekt przyciąga uwagę z racji na nowatorską formę architektoniczną i trafne wtopienie nowoczesnej formy w historyczne otoczenie!

Oprócz handlowców i przechodniów, także miłośnicy sportu wkrótce będą mogli skorzystać z nowoczesnej infrastruktury użytkowej! Nie lada gratką dla miłośników lekkoatletyki będzie Hala sportowa, która ma powstać do końca 2021 roku i być inwestycją łączącą Samorząd, Związek Lekkoatletyczny i Akademię Wychowania Fizycznego. Środki na inwestycję pochodzić będą w większości z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Co do samej inwestycji, obiekt docelowo ma zagwarantować nowoczesne zaplecze dla treningów sportowców uprawiających dyscypliny lekkoatletyczne. Na lekkoatletów czekać będzie wiele wyjątkowych obiektów treningowych. W ramach kompleksu zlokalizowana będzie ośmiotorowa bieżnia do sprintu, czterotorowa bieżnia o długości dwustu metrów, różnego typu skocznie, boiska do rzutów dalekich i rzutów kulą. Oprócz tego w obiekcie znajdować się ma ponad 200 miejsc przeznaczonych dla publiczności oraz specjalne zaplecze medyczne i rehabilitacyjne dla sportowców

Wyższy poziom kształcenia

Po sporcie i biznesie czas na naukę, która stanowi przyszłość nie tylko Wrocławia, ale i całego świata! Politechnika Wrocławska planuje znacząco podnieść jakość kształcenia w ramach wydziałów Chemii, Informatyki i Mechaniki. Nowopowstający, zatwierdzony w projektach budynek ma stanąć przy ulicy Smoluchowskiego 29 i stanowić nowoczesne centrum dydaktyki i nauki na światowym poziomie, o czym świadczy jego nazwa: Centrum Zaawansowanych Technologii Nano-Bio-Info nBIT. Obiekt ma docelowo mieć osiem kondygnacji i mieścić profesjonalne pracownie, laboratoria i hale mechaniczne. Poprawa poziomu kształcenia wynikać będzie z dostępności zupełnie nowych sal seminaryjnych i wykładowych.

Hotel na Psim Polu

Kolejnym obiektem, również znajdujących się już w fazie zatwierdzonego projektu jest Hotel Fundacji Jeunesse, którego gmach zlokalizowany będzie w obrębie dzielnicy Psie Pole, przy ulicy Sułowskiej 37-39. Kompleks, wykonany w niskiej zabudowie ma zajmować docelowo kubaturę rzędu 23 tysięcy metrów sześciennych i realizować w głównym celu funkcje hotelową oraz handlowo- usługową.

Wraz z budynkami o powyższym przeznaczeniu, we Wrocławiu powstaje cała gama kolejnych osiedli mieszkaniowych, które mają zagwarantować lokale dla dziesiątek tysięcy Wrocławian. W chwili obecnej inwestycji tego rodzaju we Wrocławiu realizowanych jest blisko sto, co świadczy wyraźnie o dynamicznym rozwoju tego wyjątkowego i przepięknego miasta.

 

Rozbudowa dróg

Równolegle z rozwojem obiektów różnego rodzaju we Wrocławiu powstają kolejne drogi. Najnowszą nowinką jest ogłoszenie przetargu na drugi etap budowy tak zwanej Osi Inkubacji, czyli trasy o znaczeniu strategicznym dla rozwoju miasta i ośrodków otaczających. Trasa ma łączyć Port Lotniczy z Autostradą A4 i znacząco podnosić walory komunikacyjne lotniska we Wrocławiu. Po realizacji inwestycji spodziewać się można zwiększenia ruchu z Portu Lotniczego i poprawy warunków ruchu pasażerów w kierunku Wrocławia i innych części Polski.


Podsumowanie

Mnogość inwestycji jest wyraźnym wskaźnikiem tego, iż wysoka pozycja Wrocławia w rankingu Forbesa dotyczącego najlepszych warunków biznesowych w Polsce nie jest przyznana na wyrost. Na przestrzeni najbliższych 10-20 lat spodziewać się można dalszych prac związanych z rewitalizacją kamienic w centrum miasta i przygotowania kolejnych obiektów niezbędnych z punktu widzenia utrzymania dotychczasowego tempa rozwoju aglomeracji Wrocławskiej.

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj również

Hazard – czy jestem uzależniony?

Uzależnić się można od wszystkiego. Choć najbardziej znany nam jest nałóg alkoholowy, jak …