Napis WRO nad Odrą

5 czytanie w minutach
0
0
593

Wielu do dziś spiera się, czy znana od 2015 roku WrocŁawka na bulwarze Kaczyńskich jest niewypałem czy nowym, dodatkowym elementem promującym miasto. Wszelkie unowocześnienia i podkreślanie miasta i nazwy miasta, mają na celu jego ulepszenie. Napis został wykonany pomysłowym stylem, jeśli chodzi o czcionkę. Jako nowa wizytówka miasta, napis został zaprojektowany tak, by oprócz ozdoby, pełnił on również jakąś funkcję. Na napis. Ławkę można się wspiąć, usiąść na niej lub położyć się. Wszystko po to, by umilić czas Wrocławianom i osobom zwiedzającym. Poza tym, że napis prezentuje się oryginalnie, jest użytkowy. Dzisiaj niezwykle modne są tego typu unowocześnienia.

Warto wiedzieć, że projekt napisu WRO został wybrany w głosowaniu. Znaczna większość uczestników głosowania opowiedziała się za powstaniem właśnie takiego napisu. Jest to dziś modne i nowoczesne rozwiązanie, a tego miasta, zwłaszcza te duże i popularne, potrzebują najbardziej.

Napisy w innych miastach na świecie

Każdy z nas zna słynne na całym świecie, wielkie litery znajdujące się na wzgórzach Hollywood. Jest to napis, który możemy zobaczyć w wielu filmach i teledyskach. Dodatkowo, znanym miastem europejskim jest Amsterdam, który również posiada napis. I Amsterdam jest kluczowym miejscem, w którym turyści robią sobie masę zdjęć. Napis ten umieszczony jest tuż przy Rijksmuseum – jest to popularne muzeum holenderskie znajdujące się w Amsterdamie. Innym miastem, które posiada napisy, jest Porto w Portugalii, Berlin w Niemczech, Lwów na Ukrainie, a w Polsce Giżycko. Tego typu napis jest kultowym miejscem dla zwiedzających. Popularność ta szerzy się przez portale społecznościowe – mnóstwo osób wrzuca zdjęcia na Facebooka, Instagrama czy Twittera. Dzięki temu, inni użytkownicy tych portali mogą zaciekawić się danym miastem dzięki pomysłowej architekturze.

Skąd wzięła się moda na napisy w miastach?

Napisy, jakie widnieją w niejednym mieście na świecie, zostały stworzone nie tylko jako dodatkowa atrakcja dla turystów. Napis ma różne znaczenia i funkcje. Moda na powstawanie takich napisów jest znana przede wszystkim w dużych miastach. Istotne w tej modzie jest podkreślenie wielkości miasta i jego popularności. Wspomniane wyżej portale internetowe, w bardzo dużej mierze przyczyniają się do rozsławiania miast i atrakcji. Dlatego też coraz więcej takich napisów powstaje. Promocja miasta, uatrakcyjnienie życia codziennego mieszkańcom i turystom, to tylko niektóre zalety takich projektów. Moda na napisy trwa stosunkowo od niedawna, jednak wiele miast wykorzystuje rosnące zainteresowanie takimi pomysłami.
Każdy turysta wykorzysta okazję, by zrobić sobie zdjęcie z jednym z najciekawszych pomysłowych projektów miasta. Takimi są napisy, więc prezydenci miast akceptują zazwyczaj tego typu pomysły, by wzmocnić pozycję miasta i jego popularność.

Ostatnia edycja 4 września 2017

Pokaż więcej podobnych wiadomości
  • 5 najpiękniejszych mostów we Wrocławiu

    Wrocław to miasto, które często nazywane jest polską Wenecją – za sprawą licznych mostów, …
  • Iglica we Wrocławiu

    Hala Stulecia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Wrocławia i latem przerad…
  • Hala Stulecia we Wrocławiu

    Hala Stulecia nazywana też często Halą Ludową jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych atr…
Pokaż więcej w Architektura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Szmaragdowa Karta Seniora

Podążając za sukcesem, jakim okazał się, być program Wrocławskiej Karty Seniora, do grona …