Strona główna Kultura we Wrocławiu Noc muzeów 2018 – co warto zobaczyć?

Noc muzeów 2018 – co warto zobaczyć?

0
0
463

Od kilku lat, we Wrocławiu organizowane jest wydarzenie nazwane Nocą Muzeów – w tym roku, będziemy mieli okazję podziwiać wiele prac już 19 maja. W wydarzeniu tym biorą udział galerie i różne kulturalne instytucje. W tym roku, każdy Wrocławianin, jak i turyści będą mieli okazję podziwiać wystawy zorganizowane przez ponad 80 instytucji. Noc Muzeów przyciąga wielu zainteresowanych – galerie są zwiedzane od samego rana do późnej nocy.

Proponujemy zapoznać się z propozycjami następujących miejsc:

  • Wystawa Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu będzie obejmować eksponaty i różne ciekawe elementy, zbierane przez Wrocławian i nie tylko. Na wystawie będziemy mogli podziwiać wielki zbiór znaczków pocztowych z całego świata, monet, medali oraz ważnych odznaczeń wojskowych.
  • Galeria BB – jest to wystawa, której eksponatami są lustra. Warto zaznaczyć, że nie są to lustra w postaci, jaką powszechnie znamy – są to rzeźby lub ciekawe ekspozycje zbudowane tylko z luster w różnych odcieniach. Wystawa luster zawiera różnokształtne i wielobarwne lustra oraz takie, w których zapewne wcześniej nie mieliśmy okazji się przeglądać.
  • Dom Edyty Stein – wystawa ta będzie obejmować życiorys znanej Edyty Stein. Co ciekawe, zostanie ona poprowadzona w kilku językach. Wydarzenie przewiduje dodatkowe atrakcje, którymi są: nauka pieczenia macy czy tańce izraelskie. Dodatkowo, będziemy mieli okazję spróbować wypieków i słodkości polskich, niemieckich i żydowskich.
  • Wystawa CIAŁO zapozna nas z różnymi zagadnieniami cielesności, które uchwycone zostały w sztuce. Stworzenie galerii zostało oparte na filozofii Maurice’a Merleau-Ponty’ego. Eksponaty przedstawiają spojrzenie na cielesność ludzką pod względem fizycznym i duchowym.
  • Narodowe Forum Muzyki również prezentuje warsztaty ruchowe dla dorosłych i dla dzieci. Metoda prowadzenia zajęć jest zaczerpnięta z twórczości wielkich i znanych artystów.

Wydarzenie, jakim jest Noc Muzeów, zrzesza wielu zainteresowanych z różnych części Europy. Biorąc w nim udział, każdy z nas będzie miał możliwość zapoznać się ze sztuką, życiem artystów oraz nauczyć się nowych umiejętności. Wrocław, jako Europejska Stolica Kultury, jest otwarty na sztukę.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony, opublikujemy jeszcze kilka subiektywnych przewodników proponujących zwiedzenie różnych wystaw we Wrocławiu.

Ostatnia edycja 25 kwietnia 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Kultura we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jak leczyć otyłość?

Czekolada, ciasta, pizza czy fast food są niebem dla naszego podniebienia, ale również mog…