Strona główna Baza Firm Wrocławskie Instytucje Planujesz remont biura we Wrocławiu? Praktyczne wskazówki

Planujesz remont biura we Wrocławiu? Praktyczne wskazówki

0
0
246
remont biura

Decydując się na remont biura, trzeba liczyć się z możliwością powstania wielu odpadów budowlanych, jak i elektronicznych, które należy odpowiednio składować, aby przekazać je kolejno do utylizacji.

To bardzo ważny proces, do którego realizacji należy wynająć specjalistyczne kontenery oraz usługi firm, zajmujących się wywozem oraz przekazywaniem surowców do zakładu przetwórstwa. Planując remont biura, należy uwzględnić ewentualność wystąpienia nadmiernych odpadów, dlatego zawsze trzeba znaleźć miejsce na ewentualne postawienie kontenera. Gdzie jednak szukać pomocy? Co można zutylizować? O tym już w artykule poniżej.

Jakie rodzaje odpadów powstają podczas remontu biura?

Podczas wykonywania prac remontowych w biurze może powstać wiele rodzajów odpadów takich jak:

 • stary tynk ze ścian,
 • panele podłogowe,
 • parkiety,
 • stare meble,
 • akcesoria biurowe.

Popularnym odpadem jest także gruz, papa i tworzywa sztuczne, które wymagają specjalnej segregacji oraz późniejszego przetwórstwa. W trakcie remontu, szczególnie w dużych biurach, może dojść do sytuacji, w których sprzęt elektroniczny i komputerowy zostaje wymieniony na nowy. Warto pamiętać o odpowiednim pozbyciu się takich produktów, ponieważ wyrzucane w sposób nieprawidłowy, będą w znacznym stopniu szkodzić środowisku naturalnemu. Trzeba zaznaczyć, że komputery to urządzenia zawierające różnorakie surowce, które mogą być wykorzystywane do produkcji innych urządzeń, dlatego ich recykling jest tak ważny.

Gdzie wyrzucać odpady we Wrocławiu i w jaki sposób?

Odrzuty remontowe takie jak gruz, tynk, podłogi oraz elektronika powinno wyrzucać się do specjalistycznych kontenerów, które umożliwiają ich magazynowanie przez jakiś czas, a następnie przewiezienie do przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją. Najczęstszym sposobem segregacji takich śmieci jest opłacenie usług firm, które posiadają w ofercie możliwość wynajmu kontenerów, ich przywozu i odbioru, a także przetwórstwa np. elektroniki komputerowej. We Wrocławiu dość łatwo możemy znaleźć firmy oferujące usługi związane z wywozem odpadów różnego rodzaju.

Przedsiębiorstwa zajmują się przetwórstwem odpadów poremontowych, wywozem i odbiorem odpadów pobudowlanych, niebezpiecznych, makulatury, a także wynajmem specjalistycznych kontenerów. Warto jednak zapoznać się z ofertą każdej z nich, ponieważ mają wiele do zaoferowania i mogą znacznie ułatwić problem recyklingu śmieci remontowych.

Oferta odbioru elektrośmieci we Wrocławiu

elektrośmieciW ofercie firmy TKM Recykling B2B można znaleźć przede wszystkim usługi odbioru elektrośmieci od przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Pozwalają one na szybkie pozbycie się zbędnej, starej lub zepsutej elektroniki, a także elementów metalowych oraz kabli zawierających różnego rodzaju surowce wtórne. Przedsiębiorstwo działa na terenie Wrocławia oraz Strzegomia i uruchomiło punkty odbioru odpadów takich jak np. małe AGD i RTV, komputery, baterie, telefony, tonery, a nawet żarówki. Recykling komputerów jest bardzo ważny, a w szczególności, jeśli dotyczy dysków twardych, na których są poufne dane. W ofercie firmy można znaleźć usługi związane z niszczeniem pamięci oraz recyklingiem komputerów. Warto zdecydować się na ten typ działań, ponieważ dzięki temu można mieć pewność, że nie dojdzie do żadnych niekontrolowanych wycieków informacji. Podczas każdorazowej wymiany sprzętu komputerowego należy dbać o jego utylizację w odpowiedni sposób, ponieważ niedotrzymanie prawidłowych procesów przetwórczych dla komputerów może znacznie zaszkodzić środowisku naturalnemu. Odbiór elektrośmieci we Wrocławiu odbywa się przy użyciu specjalnie dostosowanych pojazdów, dzięki czemu cały proces przebiega bardzo sprawnie.

Specjalna oferta wywozu elektrośmieci dla firm

Jeżeli przedsiębiorstwo podczas wykonywania remontu zgromadzi bardzo duże ilości tego typu śmieci – firma TKM Recykling B2B jest w stanie zaoferować zupełnie darmowy ich odbiór, bezpośrednio z siedziby klienta. To bardzo duże udogodnienie dla wielu biur i warto z niego korzystać podczas remontu lub wymiany sprzętu na nowy. Wspomniana firma daje także możliwość demontażu dużych urządzeń przemysłowych, a więc będzie idealnym wyborem dla przedsiębiorców działających w branży produkcyjnej.

Oferta kontenernagruz.eu

Usługi firmy są bardzo złożone, ponieważ dają możliwość nie tylko wynajmu specjalistycznego kontenera na odpady (w tym gruzu i elektrośmieci), ale także specjalizują się w recyklingu pojazdów, elementów metalowych oraz odbiorach elektroodpadów od klientów. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż w ofercie można znaleźć usługi związane z niszczeniem dokumentów, co może okazać się przydatne podczas wykonywania remontu w biurze. Jak wiadomo, po upływie określonego czasu dokumenty powinno poddać się utylizacji. W tym celu należy jednak zachować najwyższe środki ostrożności, aby żadnych poufnych danych nie ujrzały osoby trzecie.

kontener na odpady budowlane

Kontenernagruz.eu działa na terenie całego Wrocławia i dostarcza wynajmowane kontenery pod miejsce wskazane przez klienta. Aby dobrać odpowiedni kontener do rodzaju odpadów warto skonsultować się z pracownikiem tejże firmy, który z pewnością będzie w stanie pomóc. W zależności od wyrzucanego rodzaju śmieci, kontener na odpady będzie inny. Jeśli jednak podczas remontu biura występują duże ilości elektrośmieci to należy wiedzieć, że mogą być one także odebrane bezpośrednio przez firmę z wyznaczonego przez klienta miejsca. To bardzo duże udogodnienie, z którego z pewnością warto skorzystać.

Czy warto decydować się na usługi profesjonalnych firm we Wrocławiu?

Zdecydowanie warto polecić dwie firmy działające na terenie Wrocławia, które zajmują się utylizacją elektrośmieci, ich odbiorem oraz ewentualnym wynajmem kontenerów. Zarówno kontenernagruz.eu jak i b2brecykling wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i stale dopasowują swoją ofertę do ich potrzeb. Warto w tym momencie wspomnieć, iż bardzo dobrym posunięciem i wygodą jest zaoferowanie darmowego odbioru elektroodpadów bezpośrednio z siedziby remontowanego biura.

Ostatnia edycja 10 grudnia 2020

Pokaż więcej podobnych wiadomości
 • HR GO Recruitment

  Agencja rekrutacyjna HR GO Recruitment rozpoczyna swoją działalność na wrocławskim rynku! …
 • Wrocławski Budżet Obywatelski

  W wielu polskich miastach to obywatele decydują na co zostanie przeznaczona dana część bud…
Pokaż więcej w Wrocławskie Instytucje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Wystartowała VI edycja KUŹNI PROJEKTÓW – najciekawsze inicjatywy kulturalne

Kuźnia Projektów to konkurs na najciekawsze inicjatywy kulturalne realizowane dla mieszkań…