Strona główna Aktualności „Pora burzy” – zagadka romansu z czasów II wojny i współczesna pisarka, która stara się ją rozwikłać.

„Pora burzy” – zagadka romansu z czasów II wojny i współczesna pisarka, która stara się ją rozwikłać.

0
0
299

Najnowsza powieść Katarzyny Redmerskiej, której akcja toczy się m.in. we Wrocławiu współcześnie i w czasie wojny.

Czy zagadka romansu z czasów wojny zostanie rozwiązana? Greta Bernstem-Różańska wciąż ma nadzieję na wyjaśnienie tajemnicy śmierci ukochanego, kapitana Friedricha von Welfow.

Zadania podejmuje się popularna pisarka Karolina Rokoszy, która marzy o przygodzie na podobieństwo tych, jakie spotykają jej bohaterki. Prośba wnuka Grety, Marcina Różańskiego urzeczywistnia to marzenie. Czy wspólne dążenie do prawdy zbliży ich do siebie? Czy zagmatwana przeszłość stanie się początkiem pięknej przyszłości? Nic nie jest przesądzone…

Pytań jest więcej. Co wspólnego z Gretą, babką Marcina, ma Hermann Göring? Czy pogłoski o skarbie ukrytym przez nazistów w Lesicy na Ziemi Kłodzkiej to prawda? Czym tak naprawdę zajmował się kapitan Friedrich von Welfow? Co wspólnego z całą historią ma żydowska dziewczynka, Ilza Herscheles? Dlaczego Karolina otrzymuje oszczercze anonimy? Odpowiedzi znajdziemy w książce.

„Pora burzy” to wciągająca opowieść o miłości, która zdarza się niezależnie od przeszkód i tajemnic.

Wydawnictwo Axis Mundi

ISBN: 978-83-64980-97-8

Okładka: miękka

Stron: 520

Cena (z VAT) 34,90 zł

Informacja o autorce:

Katarzyna Redmerska – polska powieściopisarka, dziennikarka medyczna. Mieszkanka Wrocławia, miasta, które jak mówi, urzeka romantyzmem i tajemniczością, dlatego tak lubi umieszczać je w swoich książkach. Czytelniczki pokochały ją za książki pełne dobrych myśli; książki o miłości, która zdarza się̨ niezależnie od przeszkód i tajemnic. Autorka kreuje bardzo wyraziste i psychologicznie prawdopodobne postaci. Nie skupia się wyłącznie na głównych bohaterach, ale także sporo uwagi poświęca tym drugoplanowym. Umiejętnie łączy humor z refleksją. Ponadto z niezwykłą wrażliwością umieszcza opowiadane przez siebie historie w malowniczych miejscach, opisując je niezwykle plastycznie.

Ostatnia edycja 17 września 2020

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Spadki sprzedaży nowych mieszkań we Wrocławiu

W ciągu zaledwie pół roku sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym we Wrocławiu obniżyła się …