Strona główna Aktualności Pranie dywanów we Wrocławiu – gdzie wyczyścić dywan?

Pranie dywanów we Wrocławiu – gdzie wyczyścić dywan?

0
0
1,973

Porządki domowe nie omijają nikogo i zarówno duże domy, jak i małe mieszkania potrzebują od czasu do czasu nieco więcej uwagi niż tradycyjne, cotygodniowe odkurzanie i mycie podłóg. Choć przez pewien czas po pojawieniu się mody na panele podłogowe wiele osób rezygnowało całkowicie z dywanów, już od dobrych kilku lat miękkie i ciepłe dywany wracają do łask ocieplając atmosferę pomieszczeń i budując przyjemny, przytulny klimat domowy. Odkurzanie nie wystarczy jednak do całkowitego oczyszczenia dywanu i pozbycia się z niego kurzu, mikroorganizmów czy roztoczy. Mając tą świadomość trudno dziwić się, że usługi prania dywanów we Wrocławiu cieszą się coraz większą popularnością.

Dlaczego trzeba prać dywany?

Odkurzanie dywanu zbiera jedynie wierzchnią warstwę kurzu i zanieczyszczeń z jego powierzchni. Nawet dywany z krótkim włosem nie są jednak odporne na bakterie i mikroorganizmy rozwijające się znacznie głębiej, wraz z wbijanymi podczas chodzenia w strukturę dywanu okruszkami i drobnymi śmieciami. Dywan może być na pierwszy rzut oka czysty, a w rzeczywistości gnieździć w sobie wiele nieprzyjemnych dla człowieka mikroorganizmów. Oddanie go do pralni przynajmniej dwa razy w roku to minimum, jakie zalecają specjaliści. Co jednak mogą zdziałać specjalistyczne szampony i proszki do dywanów?

Pranie dywanu z użyciem aktywnego proszku i wody gwarantuje dotarcie do najdrobniejszych zakamarków pomiędzy włosiem dywanu i usunięcie z niego zabrudzeń, na które normalnie nie zwrócilibyśmy uwagi. Dywan po odkurzaniu może wydawać się czysty, ale wystarczy wrzucić go do prania lub przetrzeć specjalnym proszkiem by zauważyć jak brudny jest w rzeczywistości. Nieświeży dywan powoduje, że poziom higieny spada właściwie w całym domu – dywany mogą gromadzić nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczenia, których nie usuniemy nawet po skutecznym myciu podłóg czy wietrzeniu domu.

Nieprany dywan to wyjątkowo dobra skrytka dla bakterii, mikroorganizmów, kurzu i roztoczy, które nie sprzyjają zdrowiu człowieka i są uciążliwe dla alergików, którzy często długo poszukują przyczyny swojego gorszego samopoczucia zanim pomyślą o usunięciu z domu dywanu. Brud niestety lubi gromadzić się w dywanie – jeśli zwrócimy uwagę na ilość kurzu zbierającego się na półkach nawet przy sprzątaniu co tydzień, można wyobrazić sobie jedynie jak wiele brudu zalega w dywanie który czyścimy jedynie na powierzchni. Co gorsze, jeśli na dywan zdarzy nam się stanąć w butach czy kapciach, w których wychodziliśmy też na balkon czy ogród, nagromadzenie zarazków we włosiu dywanu gotowe. Jeśli masz w domu zwierzęta, problem jedynie się nasila.

Specjalistyczne pranie dywanów – usługa warta inwestycji

W sklepach można znaleźć wiele preparatów do domowego czyszczenia dywanów, wiele z nich nie wymaga nawet korzystania z wody czy specjalnego odkurzacza, a jedynie wtarcia specjalnego proszku w dywan i usunięcia go po jakimś czasie tradycyjnym odkurzaczem. Metody takie, choć skuteczne na krótki czas nie są w stanie zastąpić profesjonalnego prania dywanu w pralni. Usuwanie roztoczy, sierści zwierząt, grzybów, drobnoustrojów, alergenu czy wreszcie kurzu, piasku i okruchów z jedzenia powinno być wykonywane pod ciśnieniem, z użyciem odpowiednich środków piorących, a najczęściej z użyciem wody i aktywnej piany która usunie dokładnie zgromadzone w głębi włosia zanieczyszczenia. Dywan przyniesiony świeżo z pralni będzie pachniał i przeniesie ten zapach na cały dom, ale ponad wszystko będzie bezpieczny nawet jeśli zechcemy się na nim położyć.

Gdzie prać dywany we Wrocławiu i ile to kosztuje?

Z okazji sezonu wiosennego – doskonałego na sezonowe porządki prezentujemy listę 8 profesjonalnych pralni dywanów we Wrocławiu, których usługi z pewnością poprawią poziom higieny i czystości dywanów w Twoim domu.

Royal Maids Wrocław

Dane kontaktowe:

Ul. Kiełczowska 62,  51-315 Wrocław, Psie-Pole

Strona www:  http://royalmaids.pl/15/pranie-dywanow/

Kontakt: tel.: 71 337 35 21, 514 514 824, +48 694 674 076

Royal Maids to profesjonalna pralnia wykładzin i dywanów specjalizująca się w solidnym czyszczeniu wszystkich powierzchni dywanowych, jakie mogą znajdować się w Twoim domu. Firma operuje na terenie całego Wrocławia, zapewniając kompleksowe pranie dywanów z odbiorem z miejsca zamieszkania, niezależnie od lokalizacji na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

Pranie dywanów w Royal Maids odbywa się z wykorzystaniem różnych metod piorących dobieranych w zależności od rodzaju i kondycji dywanu. Firma zaczynała swoją działalności od odkurzacza piorącego Karcher, jednak obecnie korzysta przede wszystkim z profesjonalnego ekstraktora pralniczego. Dywany oddawane do prania są czyszczone w kąpieli wodnej, trzepane, odkurzane, wirowane i suszone z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa dla materiału, z jakiego został wykonany dywan. Jeśli to konieczne, Royal Maids może zaproponować pranie dywanów orientalnych i ręcznie wiązanych wymagających nieco delikatniejszego podejścia do procesu czyszczenia.

Ceny prania dywanów zaczynają się już od 14,99 zł/mkw i kończą na 45 zł/mkw przy praniu dywanów orientalnych. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia usług dodatkowych, w tym eliminacji roztoczy, usuwania sierści i włosów, impregnacji, usuwania nieprzyjemnych zapachów czy czyszczenia frędzli. Wszystkie te elementy będą oczywiście wykonane podczas standardowego prania dywanu, ale jak wiadomo, te nie czyszczone od dawna mogą wymagać nieco więcej uwagi.

Pierzdywan.pl

Dane kontaktowe:

Ul. Kiełczowska 62, 51-315, Wrocław Psie-Pole

Strona www:   https://www.pierzdywan.pl/.

Kontakt: tel. 514-514-824

Pranie dywanów PierzDywan.pl

Pierz Dywan to profesjonalna pralnia dywanów działająca we Wrocławiu i specjalizująca się w usługach prania wykładzin i dywanów z wykorzystaniem przemysłowych maszyn piorących gwarantujących najlepszy efekt i długotrwałą czystość nawet najgęstszych, najbardziej zabrudzonych dywanów. Ośmioetapowy system czyszczenia wdrożony przez pralnię pozwala na usunięcie nie tylko uczulających roztoczy i kurzu, ale też zwierzęcej sierści, nieprzyjemnych zapachów czy resztek jedzenia i plam zalegających na całej długości włosia. Jedną z ciekawszych procedur podczas prania dywanów jest ozonowanie, dzięki któremu możliwe jest całkowite pozbycie się zapachów i odświeżenie dywanu przywracające wrażenie nowości.

Dla dywanów wymagających specjalnej pielęgnacji, pralnia Pierz Dywan oferuje usługi ręcznego obszywania i przycinania, a także prania dywanów orientalnych i ręcznie wiązanych, które nie nadają się do prania maszynowego. Ceny prania dywanów rozpoczynają się tu od 19,90 zł/mkw lub 30 zł/mkw jeśli chcą Państwo ekspresowego czyszczenia w 48 godzin. Dla usług powyżej 100 zł, transport dywanu na terenie Wrocławia z odbiorem od Klienta i zwrotem na miejsce jest bezpłatny.

Pranie dywanów w Pierz Dywan wykonywane jest metodą „na wskroś”, a więc nie wyłącznie przy wykorzystaniu ekstraktorów i urządzeń natryskowych, ale specjalnie przystosowanych pralek wykorzystywanych do bezpiecznego prania dywanów i wykładzin. Metoda taka wymaga czasu, ale gwarantuje najlepsze efekty widoczne szczególnie przy pierwszym od dawna kompleksowym praniu dywanu. Połączenie środków czyszczących, wody, ciśnienia, trzepania mechanicznego i suszenia pozwala usunąć nawet najgłębiej zalegające zabrudzenia. Bezpośrednio po zimie to właśnie pranie na wskroś zdaje się być lepszym i częściej polecanym rozwiązaniem dla właścicieli dywanów.

Kamyjka

Dane kontaktowe:

Ul. Dzielna 11, Wrocław

Strona www:  http://kamyjka.pl

Kontakt: (71) 307-18-00

Profesjonalna pralnia dywanów oferująca usługi z wykorzystaniem sprawdzonych środków oraz wyspecjalizowanych urządzeń pozwalających na dokładne i bezpieczne pranie dywanów. Czyszczenie zabrudzonych powierzchni wykonywane jest tu metodą ekstrakcyjną na mokro, z wykorzystaniem urządzeń Karcher, Duplex oraz Santoemma. Pralnia dysponuje środkami piorącymi dobieranymi w zależności od rodzaju materiału tekstylnego oraz stopnia i pochodzenia zabrudzenia – oddany do prania dywan będzie bezpieczny i całkowicie oczyszczony, niezależnie od tego w jakim stanie oddasz go do prania.

Klinika Dywanów

Dane kontaktowe:

Ul. Rychtalska 8, 50-304 Wrocław

Strona www:  https://klinikadywanow.pl

Kontakt: +48 781 310 110, + 48 605 331 207

Kompleksowe pranie dywanów bez ryzyka uszkodzenia włosia? Pralnia Klinika Dywanów oferuje pełną pomoc w zakresie profesjonalnego czyszczenia dywanów, zawsze dobierając środki piorące i metody czyszczenia włosia dywanu w zależności od materiału, rodzaju plam czy stopnia zabrudzenia dywanu. To znacznie bezpieczniejsza opcja niż pranie domowe środkami, które nie zostały przetestowane pod kątem wszystkich wariantów dywanów i wykładzin dostępnych na rynku. W rękach profesjonalnej pralni nie musisz martwić się o nieestetyczne odbarwienia koloru czy plamy, które nie zostaną usunięte bez zniszczenia dywanu.

EcoShine

Dane kontaktowe:

Ul. Międzyleska 4, Wrocław

Strona www:  https://www.ecoshine.pl

Kontakt: 500 520 007, 71 396 38 44

Oddając dywan do profesjonalnego czyszczenia przynajmniej dwa razy w roku dajesz sobie szansę na to, by wszystkie roztocza, kurz, zanieczyszczenia, sierść i włosy zostały z niego skutecznie usunięte, a nieprzyjemne zapachy trwale zneutralizowane. Pralnia EcoShine specjalizuje się w praniu dywanów i wykładzin oraz tapicerek meblowych i samochodowych, dzięki czemu posiada wiedzę niezbędną do bezpiecznego i kompleksowego oczyszczenia Twojego dywanu. Pralnia działa mobilnie, dzięki czemu możliwe jest doczyszczenie Twojego dywanu bez konieczności usuwania go z domu i w czasie krótszym, niż tradycyjne pranie „na wskroś” oferowane przez pralnię EcoShine i wykonywane na jej zlecenie u jednego z partnerów. Jeśli oczekujesz pełnego prania maszynowego lub szybkiego i skutecznego czyszczenia dywanu w domu, pralnia EcoShine we Wrocławiu będzie dobrym wyborem.

Studio Czystości

Dane kontaktowe:

Strona www: http://www.studioczystosci.pl

Kontakt: 794-123-727

Usługi czyszczenia dywanów wykonywane mobilnie na terenie Wrocławia i okolic. Pralnia Studio Czystości oferuje kompleksowy, wieloetapowy proces prania dywanów wykonywany bezpośrednio w domu klienta. W ramach usługi pralnia wykonuje profesjonalne odkurzanie, rozpuszczanie zabrudzeń, czyszczenie mechaniczne, odplamianie z użyciem specjalnych, bezpiecznych preparatów, oraz ekstrakcję, a wiec usuwanie rozpuszczonych zabrudzeń przy pomocy ekstraktora (odkurzacza piorącego). Dywan pozostaje przez cały czas w domu klienta i schnie zależnie od rodzaju włosia i warunków otoczenia. Wszystko po to, by czas usługi ograniczyć do minimum i zachować najwyższą skuteczność prania dywanów w warunkach domowych.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie prania dywanów

1. Jak długo trwa usługa czyszczenia dywanu?

Czas trwania usługi zależy od rodzaju zabrudzenia oraz powierzchni dywanu.  Priorytetem jest efekt oferowanej usługi co przekłada się na długość trwania usługi.

2. Czy trzeba wcześniej umawiać się na pranie dywanu?

Nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania się  na osobiste dostarczenie dywanu do punktów pralni. Korzystając z usług mobilnych pralni należy umówić się telefonicznie na dogodny termin realizacji usługi.

3. Czy trzeba jakoś przygotować dywan do prania?

Nie wymagamy szczególnego przegotowania dywanu. Wszelkimi działaniami przygotowawczymi firma zajmuje się osobiście podczas rozpoczęcia usługi.

4. Jak długo schnie dywan po praniu?

Długość schnięcia dywanu jest uwarunkowane od rodzaju włosia z jakiego jest wykonany. Dywan po praniu wykonanym w punkcie pralni do rąk klienta trafia w pełni suchy, natomiast po wykonaniu usługi w domu klienta czas schnięcia dywanu zależy od warunków panujących w domu.

5. Czy środki wykorzystywane do prania dywanu są w jakiś sposób szkodliwe dla osób z alergią?

Środki używane podczas chemicznego prania dywanu są w pełni bezpieczne dla osób przebywających w otoczeniu dywanu. Jednak dla osób szczególnie wrażliwych zaleca się ograniczenie prania chemicznego do trzepania dywanu i prania parowego.

6. Czy prane mogą być wszystkie rodzaje włosia dywanu?

Prać można wszystkie rodzaje włosia dywanu. Technikę prania dostosowuje się indywidualne do danego dywanu i jego rodzaju włosia.

7. Jaki jest koszt usługi prania dywanu z silnymi zabrudzeniami?

Koszt prania dywanu jest u warunkowy od jego powierzchni, rodzaju włosia oraz techniki usuwania zabrudzenia. Ceny prania dywanu rozpoczynają się od 19 zł/m2.

8. Czy pranie w domu klienta jest tak samo skuteczne jak w pralni dywanów?

Pranie dywanów w domu klienta od prania w punkcie pralni różni się jedynie długością czasu schnięcia dywanu. Różnice pomiędzy tymi usługami nie wpływają na efekt końcowy prania. Oferowane usługi mobilne wpływają na wygodę klienta w kwestii braku konieczności transportu dywanów o dużej powierzchni.

Pranie dywanów Wrocław – wiosną zadbaj o domowe porządki

Jeśli jeszcze nie masz w planach wiosennych porządków lub myśl sprzątania całego mieszkania wydaje się przytłaczająca, sprawdź jak dużą pomoc może przynieść profesjonalne pranie dywanów i jak znaczącą poprawę jakości powietrza w domu może przynieść pozornie nieznaczące, porządne czyszczenie wszystkich dywanów.

Ostatnia edycja 2 listopada 2020

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY WE WROCŁAWIU – ONLINE 30 – 31 stycznia 2021

Niezwykłe okoliczności, niezwykły termin, niezwykły upór organizatorów, niezwykłe koncerty…