Strona główna Czas wolny Przegląd wrocławskich parków

Przegląd wrocławskich parków

7 czytanie w minutach
0
0
136

Wrocław to miasto, w którym można się rozwijać, zwiedzać, podziwiać i odpoczywać, a wszystko dzięki jego licznym zabytkom i atrakcjom. Wśród nich znajdują się tereny zielone, czyli parki, w których można pospacerować czy pojeździć na rowerze i spędzić chwilę w ciszy, w otoczeniu pięknej przyrody. Niezależnie od tego, w której części miasta przebywasz, w każdej z nich znajduje się nastrojowy park, a my przygotowaliśmy krótki przegląd parków wrocławskich.

  • Park Szczytnicki

Przeglądając ciekawe miejsca do zobaczenia we Wrocławiu, z pewnością natkniesz się również na park Szczytnicki, który jest nie tylko jednym z najstarszych parków w tym mieście, ale może pochwalić się przede wszystkim niezwykle różnorodną i bogatą przyrodą. Znajdują się tam drzewa pochodzące z kilku kontynentów, a również fauna zachwyca – w parku można się natknąć na lisy, nietoperze oraz kilkadziesiąt gatunków ptaków, a to tylko niektóre przykłady przebywających tam zwierząt. Ciekawym miejscem w parku jest również pergola, pod którą można zobaczyć, między innymi, wodną instalację tworzącą różnorodne i wielobarwne konfiguracje.

  • Park Pawłowicki

Drugim zachwycającym parkiem znajdującym się w obrębie Wrocławia, a dokładnie na Pawłowicach jest Park Pawłowicki, w którym również żyją dziesiątki ptaków i który też może pochwalić się piękną przyrodą. Co więcej, cechą charakterystyczną tego parku jest dziewiętnastowieczny pałac, z którego dzisiaj można korzystać na wiele sposobów. W środku znajduje się restauracja i organizowane są tam imprezy okolicznościowe. Co więcej, do pałacu można wybrać się też na koncert, a w ciągu tygodnia odbywają się tam zajęcia uczelni wyższych.

  • Park Leśnicki

Zawierający liczne stawy Park Leśnicki to idealne miejsce na spacer w otoczeniu przyrody, podczas którego dzieci mogą skorzystać z atrakcji placu zabaw. Miłośnicy roślin znajdą w parku ciekawe pomniki przyrody, a osoby interesujące się historią z pewnością chętnie zajrzą do zamku, który aktualnie nazywa się Centrum Kultury Zamek i, jak sama nazwa wskazuje, służy jako miejsce spotkań kulturalnych różnego rodzaju.

  • Park Grabiszyński

Ten park wyróżnia się swoją historią, ponieważ niegdyś istniał na jego terenie cmentarz. Dzisiaj zostały po nim ledwo widoczne nagrobki i całość została zagospodarowana tak, aby służyć ludziom na różne sposoby. Park ma dużą powierzchnię, dlatego świetnie nadaje się zarówno na spacery, jak i do biegania czy gier sportowych z dziećmi. Znajdują się w nim również place zabaw i trasy rowerowe oraz Cmentarz Żołnierzy Polskich, który wprowadza w zadumę.

  • Park Południowy

Równie warty odwiedzenia jest Park Południowy, który charakteryzuje się dużym, urokliwym stawem. Wokół niego rozciągają się zielone tereny, na których można odpocząć lub aktywnie spędzić czas samemu, lub z najbliższymi. Dla dzieci postawiono tu plac zabaw, a na osoby chcące w spokoju poczytać lub poprzyglądać się przyrodzie czekają wygodne ławeczki. Znajdują się tam dziesiątki różnorodnych roślin, a nad stawem można zatrzymać się na urokliwym tarasie. W parku znajdują się też liczne zwierzęta, dlatego warto się tam wybrać, chcąc usłyszeć śpiew ptaków lub popatrzeć jak wiewiórki wykonują swoje codzienne obowiązki.

W Parku Południowym można też coś zjeść w restauracji, a osoby uwielbiające miejsca z historią z pewnością chętnie przyjrzą się pomnikowi Fryderyka Chopina, który stoi tam na pamiątkę wizyty słynnego kompozytora w mieście. Do każdego wrocławskiego parku można wybrać się na spotkanie z przyrodą, odpocząć albo spędzić czas aktywnie.

Ostatnia edycja 22 stycznia 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Czas wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Sale weselne – Wrocław i okolice – raport 2019

Organizacja przyjęcia weselnego często traktowana jest jako jedno z najtrudniejszych zadań…