Strona główna Czas wolny Ranking wrocławskich galerii handlowych

Ranking wrocławskich galerii handlowych

0
5
12,514
galerie handlowe we Wrocławiu

Każdy, kto mieszka we Wrocławiu, wie które centra handlowe cieszą się największą popularnością. Wśród tych najchętniej odwiedzanych należy wymienić galerie takie jak:

 • Galeria Dominikańska,
 • Magnolia Park,
 • Renoma,
 • Arkady,
 • Factory Outlet (Wrocław Fashion Outlet),
 • Korona,
 • Sky Tower,
 • Wroclavia.
Wnętrze Magnolii

Do wrocławskich galerii można byłoby doliczyć jeszcze Aleję Bielany, jednak  znajduje się ona za Wrocławiem, w pobliskich Bielanach Wrocławskich. W galeriach handlowych znajdują się nie tylko sklepy odzieżowe, dekoratorskie i spożywcze, ale też restauracje i kawiarnie. Ponadto dyrekcja galerii dba o częste i interesujące wydarzania, które zachęcają do odwiedzania galerii i korzystania z ich usług.

Jaką galerię wybrać? Wszystko zależy od wielu czynników – lokalizacji galerii, jaki mamy cel w związku z jej odwiedzinami, a także czy mamy ulubione sklepy do których koniecznie chcemy zajrzeć. Po jednym wyjściu do najpopularniejszych miejsc, na pewno każdy z nas będzie miał swoje ulubione galerie.

Ranking najpopularniejszych galerii we Wrocławiu

 • Galeria Dominikańska – 100 sklepów, centrum miasta, 3 piętra handlowe, siłownia, Carrefour. Niewątpliwie, Galeria Dominikańska należy do tych, które są najczęściej i najchętniej odwiedzane nie tylko przez Wrocławian. W tej galerii można spotkać turystów z całej Polski, a także i ze świata. Tu możemy zrobić zakupy i do domu, znaleźć wiele pomysłów na prezenty, kupić książki i zaopatrzyć się w sprzęty elektroniczne do domu. Dodatkowo, istnieje tutaj mnóstwo sklepów z odzieżą. Gdy zmęczymy się zakupami, zawsze możemy udać się do KFC, restauracji McDonald’s, Marche i innych.
 • Magnolia Park – 250 sklepów, 2 piętra, siłownia, TESCO. Wokół galerii znajdują się piękne fontanny i roślinność. Stosunkowo młody budynek, mający około 10 lat, jest odwiedzany codziennie przez co najmniej setki osób, również turystów. Podobnie, jak w Dominikańskiej, Magnolia pełna jest sklepów z modą damską i męską, z akcesoriami do kuchni, łazienki czy salonu. Znajduje się tutaj mnóstwo restauracji.
 • Renoma – 120 sklepów, centrum miasta, 4 piętra handlowe, siłownia. W 2016 roku Renoma została sklasyfikowana jako najlepsza galeria w Polsce w konkursie Property Design Award w kategorii “Bryła – centrum handlowe”. Ta galeria, mieszcząca się niecałe 5 minut od rynku, również może nam wiele zaoferować. Renoma to stary budynek, znany kiedyś jako Pedet. Wszyscy kochają Renomę za dach, na którym nierzadko puszczane są filmy, oglądane zachody i zaćmienia słońca. W Renomie znajduje się duża liczba sklepów z akcesoriami do domu. Można zjeść, ubrać się, kupić zabawki dla dzieci itp. Poza tym, tutaj mamy szansę kupić coś w największym i najlepszym Empiku we Wrocławiu.
 • Arkady – ponad 130 sklepów, 3 piętra, centrum miasta, kino, blisko dworca. Niedaleko od Renomy, bo tylko dwie ulice dalej znajdują się Arkady. W tym centrum możemy natknąć się na niespotykane akwarium, w którym pływają ryby. Największa z nich waży około 5 ton. W centrum znajduje się kino z największą liczbą miejsc, jeśli chodzi o Wrocław. Są tu restauracje, sklepy z różnym asortymentem, więc w Arkadach na pewno nie będziemy się nudzić.
 • Factory Outlet – 90 sklepów na 1 piętrze. W tym centrum handlowym możemy zrobić spore zakupy markowych produktów w obniżonych cenach. Różne akcesoria do domu, skórzane portfele, okulary, restauracje – to wszystko znajduje się w Factory. Warto wspomnieć, że choć daleka od centrum miasta, galeria ta jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez klientów.
 • Wroclavia – blisko 160 lokali, w tym ponad 30 punktów gastronomicznych, siłownia i kino. W galerii Wroclavia znajdziemy wiele marek, których daremno szukać w innych galeriach we Wrocławiu. Atrakcją z pewnością jest ciekawa forma architektoniczna, wewnętrzna fontanna oraz ul na dachu budynku, który postawiony został w związku z prowadzonymi działaniami proekologicznymi. Wroclavia uzyskała w 2017 roku nagrodę “Retail Project of the Year” przyznawaną w prestiżowym konkursie CEE Retail Estate Awards.
 • Sky Tower – zlokalizowana w najwyższym budynku we Wrocławiu galerii oferuje bogaty wybór ekskluzywnych marek, dużą strefę gastronomiczną, a także centrum fitness oraz kręgielnie i symulator lotów. W budynku Sky Tower mieszczą się również: biurowce, lokale mieszkalne, punkt widokowy.

Ostatnia edycja 29 listopada 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Czas wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku we Wrocław? Jaki to koszt?

Wypożyczenie samochodu na lotnisku to rozwiązanie coraz bardziej popularne nie tylko w zag…