Strona główna Czas wolny Ranking wrocławskich galerii handlowych

Ranking wrocławskich galerii handlowych

0
5
15,676
galerie handlowe we Wrocławiu

Każdy, kto mieszka we Wrocławiu, wie które centra handlowe cieszą się największą popularnością. Wśród tych najchętniej odwiedzanych należy wymienić galerie takie jak:

 • Galeria Dominikańska,
 • Magnolia Park,
 • Renoma,
 • Arkady,
 • Factory Outlet (Wrocław Fashion Outlet),
 • Korona,
 • Sky Tower,
 • Wroclavia.
Wnętrze Magnolii

Do wrocławskich galerii można byłoby doliczyć jeszcze Aleję Bielany, jednak  znajduje się ona za Wrocławiem, w pobliskich Bielanach Wrocławskich. W galeriach handlowych znajdują się nie tylko sklepy odzieżowe, dekoratorskie i spożywcze, ale też restauracje i kawiarnie. Ponadto dyrekcja galerii dba o częste i interesujące wydarzania, które zachęcają do odwiedzania galerii i korzystania z ich usług.

Jaką galerię wybrać? Wszystko zależy od wielu czynników – lokalizacji galerii, jaki mamy cel w związku z jej odwiedzinami, a także czy mamy ulubione sklepy do których koniecznie chcemy zajrzeć. Po jednym wyjściu do najpopularniejszych miejsc, na pewno każdy z nas będzie miał swoje ulubione galerie.

Ranking najpopularniejszych galerii we Wrocławiu

 • Galeria Dominikańska – 100 sklepów, centrum miasta, 3 piętra handlowe, siłownia, Carrefour. Niewątpliwie, Galeria Dominikańska należy do tych, które są najczęściej i najchętniej odwiedzane nie tylko przez Wrocławian. W tej galerii można spotkać turystów z całej Polski, a także i ze świata. Tu możemy zrobić zakupy i do domu, znaleźć wiele pomysłów na prezenty, kupić książki i zaopatrzyć się w sprzęty elektroniczne do domu. Dodatkowo, istnieje tutaj mnóstwo sklepów z odzieżą. Gdy zmęczymy się zakupami, zawsze możemy udać się do KFC, restauracji McDonald’s, Marche i innych.
 • Magnolia Park – 250 sklepów, 2 piętra, siłownia, TESCO. Wokół galerii znajdują się piękne fontanny i roślinność. Stosunkowo młody budynek, mający około 10 lat, jest odwiedzany codziennie przez co najmniej setki osób, również turystów. Podobnie, jak w Dominikańskiej, Magnolia pełna jest sklepów z modą damską i męską, z akcesoriami do kuchni, łazienki czy salonu. Znajduje się tutaj mnóstwo restauracji.
 • Renoma – 120 sklepów, centrum miasta, 4 piętra handlowe, siłownia. W 2016 roku Renoma została sklasyfikowana jako najlepsza galeria w Polsce w konkursie Property Design Award w kategorii “Bryła – centrum handlowe”. Ta galeria, mieszcząca się niecałe 5 minut od rynku, również może nam wiele zaoferować. Renoma to stary budynek, znany kiedyś jako Pedet. Wszyscy kochają Renomę za dach, na którym nierzadko puszczane są filmy, oglądane zachody i zaćmienia słońca. W Renomie znajduje się duża liczba sklepów z akcesoriami do domu. Można zjeść, ubrać się, kupić zabawki dla dzieci itp. Poza tym, tutaj mamy szansę kupić coś w największym i najlepszym Empiku we Wrocławiu.
 • Arkady – ponad 130 sklepów, 3 piętra, centrum miasta, kino, blisko dworca. Niedaleko od Renomy, bo tylko dwie ulice dalej znajdują się Arkady. W tym centrum możemy natknąć się na niespotykane akwarium, w którym pływają ryby. Największa z nich waży około 5 ton. W centrum znajduje się kino z największą liczbą miejsc, jeśli chodzi o Wrocław. Są tu restauracje, sklepy z różnym asortymentem, więc w Arkadach na pewno nie będziemy się nudzić.
 • Factory Outlet – 90 sklepów na 1 piętrze. W tym centrum handlowym możemy zrobić spore zakupy markowych produktów w obniżonych cenach. Różne akcesoria do domu, skórzane portfele, okulary, restauracje – to wszystko znajduje się w Factory. Warto wspomnieć, że choć daleka od centrum miasta, galeria ta jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez klientów.
 • Wroclavia – blisko 160 lokali, w tym ponad 30 punktów gastronomicznych, siłownia i kino. W galerii Wroclavia znajdziemy wiele marek, których daremno szukać w innych galeriach we Wrocławiu. Atrakcją z pewnością jest ciekawa forma architektoniczna, wewnętrzna fontanna oraz ul na dachu budynku, który postawiony został w związku z prowadzonymi działaniami proekologicznymi. Wroclavia uzyskała w 2017 roku nagrodę “Retail Project of the Year” przyznawaną w prestiżowym konkursie CEE Retail Estate Awards.
 • Sky Tower – zlokalizowana w najwyższym budynku we Wrocławiu galerii oferuje bogaty wybór ekskluzywnych marek, dużą strefę gastronomiczną, a także centrum fitness oraz kręgielnie i symulator lotów. W budynku Sky Tower mieszczą się również: biurowce, lokale mieszkalne, punkt widokowy.

Ostatnia edycja 29 listopada 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Czas wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Konrad Możdżeń „Chodź ze mną” – wywiad z autorem

Powieść „Chodź ze mną” pozytywnie namieszała w świecie literatury grozy. Przedsprzedaż pow…