Strona główna Czas wolny Rozbudowa wrocławskiego Aquaparku

Rozbudowa wrocławskiego Aquaparku

0
0
410

Aquapark we Wrocławiu jest jednym z większych obiektów tego typu w Polsce, a także zaliczany jest do grona najchętniej odwiedzanych  parków wodnych w Europie. Istnieje już od 2008 roku, a co roku odwiedza go blisko 2 mln gości. Z uwagi na dobrą kondycję finansową i sporą popularność jaką cieszy się obiekt jej zarząd zdecydował o rozbudowie.

Początek inwestycji planowany jest na wiosnę 2019 roku – nowa hala basenowa będzie dedykowana potrzebom rodzin z dziećmi. Koszt całej inwestycji to 39 mln zł i – co wyjątkowe w tej branży – zostanie w całości pokryty z kasy Aquaparku.

Co nowego zobaczymy w Aquaparku Wrocław?

Nowa hala przystosowana będzie do potrzeb rodzin z dziećmi – główny punkt stanowić będzie wodny park o wysokości 14 m i powierzchni 700 mkw. Wybór grupy klientów, dla której powstanie specjalna stref nie był trudny – atrakcje dla dzieci cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Jak przewidują specjaliści, ten trend się utrzyma. Oprócz części stricte rekreacyjnej pojawi się również basen do nauki pływania. Kursy prowadzone przez pływanie są niezwykle chętnie wybierane, obecnie korzysta z nich ok 3000 dzieci.

Przy projektowaniu całej przestrzeni Aquarku Wrocław zadbano nie tylko o ciekawą i bezpieczną zabawę, ale także o wzięto pod uwagę wytyczne podawane przez lekarzy. Woda w basenach bedzie miała podniesioną temperaturę – 33-34 st. C, która jest optymalna dla najmłodszych. W basenach planowana jest głębokość 90 cm, tak aby ułatwić dorosłym unoszenie dzieci na powierzchni.

zdjęcia: wroclaw.pl

Ostatnia edycja 9 października 2018

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Czas wolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Spadki sprzedaży nowych mieszkań we Wrocławiu

W ciągu zaledwie pół roku sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym we Wrocławiu obniżyła się …