Strona główna Porady Finanse Skup aut – jak szybko sprzedać auto we Wrocławiu?

Skup aut – jak szybko sprzedać auto we Wrocławiu?

0
0
1,684

Sprzedaż samochodu bez niczyjej pomocy jest oczywiście wykonalna, jednak jest też ryzykowna. W ostatnich czasach oszuści wymyślają coraz bardziej kreatywne przekręty, które często okazują się przemyślane aż za dobrze. Ich skuteczność wynika przede wszystkim z braku doświadczenia u sprzedawców. Można tego jednak uniknąć w bardzo prosty sposób, nawiązując współpracę ze skupem samochodów.

Oczami klienta

Kupując samochód każdy chce wybrać dobrze. W pierwszej kolejności zwraca się uwagę na jego wygląd, bo chociaż nie on jest najważniejszy, to jednak zaniedbanego pojazdu większość ludzi nie będzie chciało kupić. Na samym początku oczy każdego zaczną poszukiwać rys, wgnieceń na karoserii, ale także zwrócą uwagę na wygląd wnętrza pojazdu, jego siedzeń i ogólnego stanu czystości. Kolejnym punktem, na który każdy kupiec bez wątpienia zwróci uwagę, są wady techniczne. Wynikają one często z zaniedbania właściciela, który uznał je za mało szkodliwe lub nieistotne.

Kupiec jednak będzie widział je w całkiem innym świetle i nie podziała na niego nawet obniżenie ceny, ponieważ nie będzie chciał inwestować dodatkowych pieniędzy na naprawy. Z tego powodu zwracają oni również uwagę na części eksploatacyjne. Wymagania są duże, jednak takie jest prawo wolnego rynku, klient nasz pan, ma prawo do uznania naszego samochodu za nieodpowiedni dla niego, a my musimy to zaakceptować. Można temu jednak zapobiec poprzez naprawę wad technicznych i zatroszczenie się o wygląd auta. Mile widziane będzie także przygotowanie pełnej dokumentacji w skład, której wchodzi książka serwisowa potwierdzająca przebieg i wszelkie wymiany serwisowe oraz faktury za naprawy.

Skup aut za gotówkę - Wigmet

Skup samochodu

Szukając szybkiego i bezpiecznego sposobu na sprzedaż auta, mamy różne możliwości, jednak osoba niedoświadczona w sprzedaży może sobie tutaj nie poradzić z wyrachowanymi oszustami. Dobrym rozwiązaniem jest wybór firmy skupującej samochody. Pierwszą korzyścią będzie tutaj bez wątpienia oszczędność czasu, ponieważ nie będziemy musieli uczestniczyć w znajdowaniu kupca, jazdach próbnych czy załatwianiu dokumentów związanych ze sprzedażą. Oprócz tego firma oferuje weryfikację stanu technicznego samochodu, wstępną wycenę, zrobienie zdjęć, wypisanie parametrów i umieszczenie tego wszystkiego na portalach z ogłoszeniami o sprzedaży.

Właściciel samochodu nie musi się też martwić o pieniądze, ponieważ będzie miał pewność, że niezostanie oszukany. Jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla osób które obawiają się oszustów i zaniedbania przez niewiedzę formalności, ale także dla tych, którzy nie czują się dobrze w roli handlowca i wolą uniknąć rozmów z kupcami oraz namawiania ich do zakupu. Czy jest to idealne rozwiązanie? Takie chyba nie istnieje, ponieważ w pierwszej kolejności musiałoby być uniwersalne i odpowiadać każdemu, a to jest niemożliwe w każdej dziedzinie działalności ludzkiej. Jest to jednak sposób odpowiedni dla pewnych grup osób, które bez wątpienia będą zadowolone z takiego rozwiązania.

Warto wiedzieć jak znaleźć dobry i efektywny skup samochodów. Duże firmy działające na skale krajową bez wątpienia zapewnią dobrą cenę i bezpieczeństwo, jednak lokalne przedsiębiorstwa także mogą być dobrym rozwiązaniem o ile oczywiście są sprawdzeni i działają dłuższy czas na rynku. Uważać należy za to na skupy, które nie są zarejestrowane jako firma, a na ich stronach internetowych można znaleźć w danych jedynie e-mail i numer telefonu, takie szczegóły mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z nielegalną firmą.


Na terenie Wrocławia działa skup aut Wigmet – zachęcamy do sprawdzenia oferty: http://wigmet.pl

Ostatnia edycja 29 grudnia 2017

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Finanse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Magic and Style Sylwia Ziętara opinie – zadbaj o swoje wnętrze

Magic and Style jest to firma zajmująca się realizacją paneli naściennych. Aranżacja pomie…