Strona główna Sport Sportowy Wrocław

Sportowy Wrocław

0
0
657
Żużel

Wrocław to prawdziwa mekka dla miłośników różnego rodzaju sportów. Z  powodzeniem można doświadczyć tu piłkarskich emocji, obejrzeć na żywo mecz żużlowy, wyścigi konne, a także pobiec w maratonie. Przyjrzymy się zatem bliżej sportowym atrakcjom Wrocławia oraz przekonajmy się, czy faktycznie stanowią one dodatkową atrakcję dla mieszkańców tego miasta.

Mecze piłki nożnej

We  Wrocławiu ma swoją siedzibę jeden z najlepszych klubów piłkarskich ekstraklasy – Śląsk Wrocław. Drużyna dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Polski (1997, 2012), Superpuchar Polski (1987, 2012), a także może poszczycić się wygraną w meczu o Puchar Ekstraklasy (2009). Klub działa od 1947 roku i od tej pory na stale zagościł w sercach Wrocławian, którzy są dumni z każdego, nawet stosunkowo niewielkiego osiągnięcia swojej drużyny. Widać to szczególnie podczas meczy, podczas których kibice Śląska prezentują niesamowity doping i oprawę, wzbudzający podziw i zazdrość wśród konkurencyjnych drużyn. Klub rozgrywa swoje mecze na Stadionie Miejskim przy Alei Śląska 1. Kibicować przychodzą zarówno tak zwani ,,chłopaki z bloków”, jak i rodziny z dziećmi, które nie narzekają zbytnio na bezpieczeństwo.

Źrodło: http://slaskwroclaw.pl

Żużel

Z Wrocławia pochodzi również znany klub żużlowy – WTS Sparta Wrocław. Utytułowany klub, który zadebiutował w 1951 roku. Drużyna, podobnie jak Śląsk Wrocław, zawsze może liczyć na wsparcie swoich kibiców, którzy zamiłowanie do niej okazują pod postacią wyjątkowych opraw oraz okrzyków podczas meczy. Mecze żużlowe również są atrakcją, która  skupia na Stadionie Olimpijskim mnóstwo mieszkańców Wrocławia oraz okolic miasta.

Wyścigi konne

W Polsce znajduje się zaledwie 3 tory umożliwiające organizacje wyścigów konnych, w tym jeden ma swoje miejsce właśnie w naszym mieście. Nic wiec dziwnego, że wyścigi konne cieszą się sporą popularnością, skoro przez swoją rzadkość, uznawane są za rozrywkę niemal elitarną. Uczestnicy tego wydarzenia zapewniają, iż emocje jemu towarzyszące są wręcz nie do opisania i zachęcają wszystkich do odwiedzenia, przynajmniej raz, toru wyścigowego znajdującego się przy ulicy Zwycięskiej 2.

Źrodło: http://www.torpartynice.pl

Wrocław Maraton

Organizowany jest raz w roku, we wrześniu. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród osób, które chcą wziąć w nim czynny udział, jak i wśród tych, którzy chcą jedynie przyjść i pokibicować. Jest to najważniejsza impreza biegowa, która jest organizowana w naszym mieście. To świetny sposób na sprawdzenie własnej kondycji oraz na doświadczenie zdrowej rywalizacji.

Ostatnia edycja 29 marca 2017

  • Pierwszy mecz Polski w Mundialu 2018

    To już dzisiaj! Wszyscy fani piłki nożnej oraz okazjonalni jej wielbiciele o 17 zasiądą pr…
  • Wpływ Euro 2012 na rozwój Wrocławia

    Co prawda od organizowanego miedzy innymi przez nasze miasto Euro 2012 minęło już prawie p…
Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jak leczyć otyłość?

Czekolada, ciasta, pizza czy fast food są niebem dla naszego podniebienia, ale również mog…