Strona główna Aktualności Srebrna Karta Seniora

Srebrna Karta Seniora

0
0
292

Wrocławska Karta Seniora jest jednym z ciekawszych programów społecznych stworzonych w stolicy Dolnego Śląska z inicjatywy Wrocławskiego Centrum Seniora. Dążąc do zaspokojenia potrzeb różnych grup mieszkańców i rozumiejąc, jak trudnym etapem życia może być wkraczanie w etap seniorski, miasto przygotowało dla swoich najstarszych mieszkańców specjalny program kart oferujących różnego rodzaju zniżki i ulgi. Pierwsza z nich, Karta Srebrna, dedykowana jest dla osób po 60 roku życia. Na co mogą liczyć jej posiadacze?

Srebrna Karta Seniora – najciekawsze bonusy dla posiadaczy

Pierwsza z kart oferowanych w programie Wrocławskiej Karty Seniora to innowacyjny projekt, który zapewnia posiadaczom karty srebrnej dostęp do wyjątkowych promocji i ofert dopracowanych z myślą o seniorach w przedziale wiekowym 60-74 lata. Ich potrzeby, oczekiwania i możliwości społeczne zostały docenione przez projektantów programu na każdej płaszczyźnie, co doskonale odzwierciedla zakres zniżek oferowanych w ramach srebrnej karty i partnerów, jacy zdecydowali się dołączyć do programu. Czego można oczekiwać po Srebrnej Karcie Seniora?

Wśród ciekawszych propozycji organizatorów programu pojawiają się między innymi darmowe oraz zniżkowe wejścia na wydarzenia kulturalne, edukacyjne i międzypokoleniowe, których organizatorami są lokalne teatry, kina, muzea, domy kultury, centra inicjatyw twórczych, stowarzyszenia, fundacje oraz prywatne firmy chcące zaoferować więcej dla najstarszych mieszkańców miasta. Dla posiadaczy Srebrnej Karty Seniora przewidziano także różnego rodzaju zniżki na zajęcia sportowe i rekreacyjne, a także turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, rajdy terenowe i wycieczki w gronie rówieśników, które z pewnością pozwolą im poczuć się wciąż aktywną i znaczącą grupą społeczną. Dodatkowo, ze względu na nieco zwiększoną potrzebę zadbania o zdrowie, w ramach Srebrnej Karty przewidziano specjalne rabaty na usługi prozdrowotne, konsultacje i porady ze specjalistami i lekarzami, a także zniżki na wybrane produkty i usługi w salonach kosmetycznych i pielęgnacyjnych oraz gabinetach specjalistów, w tym także masażystów i fizjoterapeutów.

Seniorzy posiadający Srebrną Kartę Seniora mogą we Wrocławiu korzystać także ze zniżek w wielu sklepach i portalach internetowych – pełen wykaz partnerów programu jest na bieżąco aktualizowany przez Wrocławskie Centrum Seniora, adekwatnie do wydarzeń kulturalnych i sezonowych, z których mogą korzystać mieszkańcy.

Jak otrzymać Srebrną Kartę Seniora we Wrocławiu?

Uzyskanie wrocławskiej Karty Seniora jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta, którzy ukończyli 60 lat i chcą korzystać ze zniżek, jakie przysługują dla posiadaczy Karty. Aby ją wyrobić, wystarczy wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy i odebrać kartę w jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej lub zgłosić się osobiście lub za pośrednictwem osoby upoważnionej do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6. Filie MBP, które wydają Srebrną Wrocławską Kartę Seniora to między innymi: Filia nr 1, ul. Sztabowa 98, Filia nr 4, ul. Wieczysta 105, Filia nr 5 ul. Namysłowska 8, Filia nr 7, ul. Suwalska 5, Filia nr 11, ul. Krzywoustego 286, Filia nr 18, ul. Grabiszyńska 236a, a także filie nr 22, 23, 27, 42, 44 i 57. Pełen wykaz informacji dotyczących uzyskania karty i partnerów współpracujących z programem oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: http://seniorzy.wroclaw.pl/wroclawska-karta-seniora.

zdjęcie: http://seniorzy.wroclaw.pl/wroclawska-karta-seniora

Ostatnia edycja 24 lipca 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Jak leczyć otyłość?

Czekolada, ciasta, pizza czy fast food są niebem dla naszego podniebienia, ale również mog…