Strona główna Biznes i inwestycje Sukcesy wrocławskiej spółki biotechnicznej Biotts S.A.

Sukcesy wrocławskiej spółki biotechnicznej Biotts S.A.

0
0
557

Firma Biotts cieszy się sukcesami od początku swojej działalności – nagrodzona I miejsce w kategorii “Startup” na BioForum i II miejscem w konkursie Startup-Award, została również finalistą Start-Up-Med oraz 5. edycji akcelerator MIT Enterprise Forum Poland, jak również otrzymała “Dolnośląski Bon na Innowacje”, który pozwolił na sfinansowanie usług badawczych.

Biotts tworzy autorskie nośniki leków w oparciu o ekstrakcy naturalnego pochodzenia, zwiększają one biodostępność substancji czynnych. Nośniki mogą zwiększać działanie leków nawet 10-krotnie, dzięki czemu dawka leków może być nawet 5-krotnie zmniejszona i zminimalizowane są skutki uboczne terapii. Spółka na swoim koncie ma już dwa zgłoszenia patentowe (sprawdź: „Nośnik kosmetyczny, kompozycja kosmetyczna i zastosowanie kompozycji w kosmetyce” i  „Nośnik farmaceutyczny dla substancji czynnych oraz kompozycja farmaceutyczna ją zawierająca”) i dba o rozwijanie nowych receptur leków w obszarach onkologii, dermatologii, chorób autoimmunologicznych.

Nasz uniwersalny nośnik MTC-Y (Multifunctional Transdermal Carrier-Y) działa bezpośrednio na chorobowo zmienione tkanki, gwarantując silniejszy efekt terapeutyczny, przy jednoczesnej redukcji skutków ubocznych oraz zwiększając komfort pacjenta. Przyjmowanie leków jest uciążliwe, trzeba o nich pamiętać, a zastrzyki są bolesne i dla dziecka, i dla dorosłego. Podawanie farmaceutyków w formie plastra, który uwalnia substancję czynną przez co najmniej 10 dni, to idealne rozwiązanie dla rodziców, podających leki swoim pociechom, i dla chorych, np. na Alzheimera – podkreśla dr Paweł Biernat, prezes Biotts, zarazem adiunkt Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. – Dzięki naszej technologii nie tylko obniżymy koszty leczenia, ale zwiększymy komfort życia milionów pacjentów – dodaje dr Biernat.

Życzymy kolejnych firmie kolejnych sukcesów!

na zdjęciu: od lewej dr Paweł Biernat oraz dr Jan Meler i Anna Szczepanik

Ostatnia edycja 5 czerwca 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Biznes i inwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Bezpieczeństwo poruszania się wózkiem inwalidzkim

Korzystając z wózka inwalidzkiego należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa ob…