Strona główna Aktualności Szmaragdowa Karta Seniora

Szmaragdowa Karta Seniora

0
1
245

Podążając za sukcesem, jakim okazał się, być program Wrocławskiej Karty Seniora, do grona beneficjentów programu dołączyli niedawno seniorzy po 90 roku życia, dla których stworzono zupełnie nową, Szmaragdową Kartę Seniora. Zupełnie nowy pakiet zniżek, usług i wydarzeń stworzonych specjalnie na potrzeby karty Szmaragdowej pozwolił miastu zapewnić najstarszym mieszkańcom wyższy komfort codziennego życia. Czym karta Szmaragdowa różni się od pozostałych w programie i jakie bonusy oferuje miasto jej posiadaczom?

Szmaragdowa Karta Seniora – Wrocławski projekt 90+

Projekt Szmaragdowej Wrocławskiej Karty Seniora, zaplanowany przy współpracy włodarzy miasta i Wrocławskiego Centrum Seniora ma za zadanie wspieranie osób w wieku powyżej 90 lat w zaspokajaniu ich potrzeb psychofizycznych, społecznych oraz opiekuńczych. Poprawa ich jakości życia stanowi obecnie jeden z najważniejszych punktów programu oraz polityki społecznej miasta, które ma być przyjazne nie tylko dla studentów i młodych osób aktywnych zawodowo, ale także dla tych, którzy we Wrocławiu spędzili już wiele lat swojego życia.

W ramach Szmaragdowej Karty Seniora przewidziano wiele nowych, ciekawych promocji i usług dla najstarszych mieszkańców miasta. Wśród tych cieszących się największą popularnością z pewnością należy wymienić bezpłatne usługi:

  • strzyżenia i uczesania z dojazdem do domu,
  • pedicure podologiczny i manicure z dojazdem do domu,
  • bezpłatne badania wzroku i słuchu w domu wraz z szansą na wykonanie jednej pary okularów,
  • serwis używanego aparatu słuchowego lub wypożyczenie nowego aparatu,
  • a także możliwość bezpłatnego wypożyczenia i dostarczenia do domu książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Zakres działania Szmaragdowej Karty Seniora jest nieustannie rozwijany i poszerzany – w planach na najbliższe lata działania programu pojawiają się między innymi usługi takie jak bezpłatna naprawa protez zębowych, a także bezpłatne naprawy drobnych usterek w mieszkaniu. W ramach Szmaragdowej Karty, seniorzy mogą korzystać dziś także z pomocy akompaniatora seniora. Wolontariusze powyżej 16 roku życia mogą dotrzymywać seniorowi towarzystwa w jego własnym domu, oferując wspólne spędzanie czasu i towarzystwo do rozmów, czytania książek, gier planszowych, czy wysłuchiwania historii, które mogą mieć do opowiedzenia najstarsi mieszkańcy miasta.

Szmaragdowa Karta Seniora wprowadza do programu wrocławskich kart mieszkańca wiele nowych rozwiązań usprawniających życie osób starszych w mieście, ale jednocześnie korzysta z programów partnerskich przewidzianych także dla kart Srebrnej i Złotej. Seniorzy mogą dzięki temu poczuć, że pomimo swojego wieku są w dalszym ciągu integralną częścią miasta i że ich udział w wydarzeniach kulturalnych czy życiu miejskim nie musi być ograniczony. Program Wrocławskiej Karty Seniora doskonale radzi sobie z umożliwianiem seniorom dostępu do atrakcji, na które wielu z nich z pewnością nie zdecydowałoby się bez wsparcia ze strony miasta.

Jak uzyskać Szmaragdową Kartę Seniora?

Program Wrocławskiej Karty Seniora został zaprojektowany tak, by mógł działać zupełnie bezpłatnie i podobnie jak w przypadku poprzednich kart, wyrobienie Szmaragdowej jest możliwe dla wszystkich mieszkańców Wrocławia po ukończeniu, w tym przypadku, 90 roku życia. Aby przystąpić do programu Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora należy zgłosić się osobiście z dokumentem tożsamości do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora przy placu Dominikańskim 6 we Wrocławiu, do Punktu Informacyjnego. W przypadku osób, które nie są w stanie samodzielnie poruszać się po mieście, po kartę może zgłosić się również upoważniona pisemnie przez Seniora osoba.  Szmaragdową Wrocławską Kartę Seniora można wyrobić od poniedziałku do piątku w godz. 09:00- 15:00.

zdjęcie: UMW, za wroclaw.pl

Osoby, które ukończyły 75. rok życia mogą skorzystać ze Złotej Karty Seniora.

Ostatnia edycja 14 sierpnia 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Bezpieczeństwo poruszania się wózkiem inwalidzkim

Korzystając z wózka inwalidzkiego należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa ob…