Strona główna Biznes i inwestycje Umowa na budowę Aquaparku na Brochowie podpisana!

Umowa na budowę Aquaparku na Brochowie podpisana!

0
0
279
podpisanie umowy

To już pewne – za dwa lata na Brochowie stanie nowoczesny Aquapark. 15.11.2019 r. o godzinie 12:00 odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę Aquaparku przy ulicy Polnej 10 we Wrocławiu.

Przetarg wygrało Konsorcjum firm Mosty Łódź i PPUH Transcom Sp. z o.o. Od teraz wykonawca ma 22 miesiące na wybudowanie obiektu. Aquaparkiem na Brochowie będzie zarządzała spółka Wrocławski Park Wodny S.A. Umowę podpisał w imieniu Wrocławskiego Parku Wodnego Wiceprezes WPW S.A. Paweł Rańda,  a przedstawicielami konsorcjum byli Władysław SobiechPrezes Zarządu PPUH Transcom oraz Prezes Zarządu Mosty Łódź Wojciech Pater.

W miejscu powstania nowej inwestycji w latach 30. XX wieku funkcjonowało miejskie kąpielisko. Nowa inwestycja obejmie teren o powierzchni 17,9 tys. mkw., z czego prawie 13 tys. mkw. zajmie zieleń. Przy nowym obiekcie wykonawca zasadzi 35 drzew oraz prawie 600 m2 krzewów i traw. Przetarg obejmował zaprojektowanie i wybudowanie kompleksu basenów wraz z parkingiem, obsługą komunikacyjną oraz zagospodarowaniem terenu.

– Aquapark przy ulicy Borowskiej odwiedza rocznie prawie 2 miliony gości. Jesteśmy pewni, że drugi Aquapark również będzie się cieszył wysoką frekwencją – mówi Kornel Kempiński, dyrektor obiektu.

Cztery strefy w jednym obiekcie

W nowym obiekcie znajdą się cztery baseny: sportowy, basen do nauki pływania, brodzik wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne oraz basen zewnętrzny, który będzie czynny sezonowo.  Dostępne będą także wanna SPA z hydromasażem dla sześciu osób oraz cztery sauny (2 sauny fińskie, 1 grota solna oraz jedna sauna 1 infrared) wraz z natryskami i podgrzewanym siedziskiem do wypoczynku. Powstanie również sala fitness, o którą zabiegali mieszkańcy Brochowa. Siłownia zewnętrzna, która aktualnie znajduje się na Polnej 10 zostanie przesunięta kilkanaście metrów dalej, tak aby nie kolidowała z budynkiem, ale była wciąż dostępna dla mieszkańców.

Powstanie też basen zewnętrzny, a wokół niego aż 1,3 tys. mkw. plaży oraz przestrzeń rekreacyjna z boiskiem do siatkówki plażowej i przeniesioną siłownią zewnętrzną. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z punktu gastronomicznego z ogródkiem barowym. Przed Aquaparkiem powstaną 43 miejsca parkingowe (w tym 5 dla osób z niepełnosprawnościami) i 44 stojaki rowerowe.

Zarobią na zielonej energii

Wrocławski Park Wodny postawił na rozwiązania przyjazne środowisku. Przy okazji wytwarzania energii z gazu w celu m.in. ogrzewania wody w basenach, będzie produkował energię elektryczną.

– Zaoszczędzimy nie tylko prąd, ale wręcz będziemy na nim zarabiać, oddając nadwyżki do sieci. Energię elektryczną będziemy bowiem czerpać z techniki solarnej. Na dachu budynku basenu zostanie zainstalowany system hybrydowych paneli słonecznych – zapowiada Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego parku Wodnego S.A.

Aquapark na Brochowie w liczbach:

Basen sportowy: (25×14, 5×1,1-1,6 m o pow. lustra wody 363 mkw., z siedmioma torami szerokimi na 2 m),

Basen do nauki pływania (10×7, 5×0,9 m, pow. 75 mkw., z trzema torami o szerokości 2,75 m)

Brodzik (pow. 20,86 mkw., głęboki na 0,3 m, wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne)

Basen zewnętrzny o pow. 475 mkw. będzie głęboki na 1,1 m, a w części brodzika na 0,4 m.

Otwarcie Aquaparku na Brochowie odbędzie się we wrześniu 2021 roku.

lokalizacja basenu na mapie

wizualizacja basenu na Brochowie

dzieci na wydarzeniu

 

Wizualizacje i zdjęcia z drona:
https://we.tl/t-SodjbGsarF
Zdjęcia z konferencji prasowej:
https://we.tl/t-sWCiVRU8LF

Ostatnia edycja 5 grudnia 2019

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Biznes i inwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku we Wrocław? Jaki to koszt?

Wypożyczenie samochodu na lotnisku to rozwiązanie coraz bardziej popularne nie tylko w zag…