Strona główna Sport Waggle – mapa dla aktywnych

Waggle – mapa dla aktywnych

0
7
904
waggle

Jedyną wadą sportu jest to, że zajmuje nam cenny czas. Nie każdy może pozwolić sobie na karnet na siłownię lub obmyślanie co tydzień nowej trasy biegowej, żeby organizm nie przyzwyczaił się do jednej. Miejsc do tego typu aktywności nie brakuje, ale skąd mamy wiedzieć, gdzie one są? Do tego przydałaby się nie byle jaka mapa.

Zaplanuj sportową trasę z mapą dla aktywnych

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu powstała Waggle.pl, platforma tworzona na Ogólnopolską Olimpiadę „Zwolnieni z Teorii”. Jest ona w stanie wskazać punkt do uprawiania konkretnego sportu na terenie całego Wrocławia. Obecnie strona zawiera ponad 170 różnych obiektów, a ich liczba nadal rośnie. Oczywiście będzie tak się działo do momentu, w którym każda wrocławska siłownia, basen i boisko zostaną skatalogowane.
Sport staje się coraz bardziej modny. Wszędzie można zobaczyć reklamy wszelkiego rodzaju pomocników – od butów o najlepszej podeszwie po profesjonalne maszyny do ćwiczeń. Często nie wiemy od czego zacząć. Czujemy się przytłoczeni liczbą porad, wskazówek, nakazów, zakazów i nie potrafimy wydobyć z tej całej aktywności przyjemności. Jednak sport nie wymaga od nas wyciśnięcia ostatnich potów. Od ciężaru hantla ważniejsza jest częstotliwość jego podnoszenia. Codzienne, krótkie ćwiczenia w zupełności wystarczą, aby zapewnić nam zdrowie, siłę i dobre samopoczucie.
Czemu nie można chociażby zatrzymać się na kilka minut po szkole w pobliskiej siłowni na powietrzu i poćwiczyć mięśnie? Czemu nie zmienić nieco trasy z pracy i zrobić sobie spacer po parku w nieco świeższym powietrzu?

Znajdź swoją kondycję

Czasem możemy nawet nie wiedzieć, co jest w naszej okolicy, gdyż nie mamy czasu, żeby zauważyć liczbę możliwości, jaka nas otacza. Boisko do piłki? Basen sportowy? Sala do jogi? Żaden problem. Waggle pokaże Ci każdy sportowy zakątek miasta, aby Twoje wymówki straciły na ważności.

Zgodnie z zaleceniami WHO, 3 godziny lekkiego wysiłku tygodniowo są w zupełności wystarczające dla przeciętnej osoby dorosłej. To nieco ponad 40 minut na dzień, czyli długość jednego odcinka serialu. Poza stratą tego cennego czasu, można też zauważyć u siebie poprawę krążenia, spadek prawdopodobieństwa zawału serca, lepsze samopoczucie oraz większą ilość energii.
Dlatego warto zajrzeć na waggle.pl, wpisać to, czego się szuka i nie tylko odkryć nowe miejsce do uprawiania sportu, ale też odnaleźć swoją kondycję.

Ostatnia edycja 6 maja 2020

Pokaż więcej podobnych wiadomości
Pokaż więcej w Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Przeczytaj również

Wystartowała VI edycja KUŹNI PROJEKTÓW – najciekawsze inicjatywy kulturalne

Kuźnia Projektów to konkurs na najciekawsze inicjatywy kulturalne realizowane dla mieszkań…